Preston Magnitude 520

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
KGramatikov
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 15:43
Риболов: Мач риболов
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 1131 пъти

Preston Magnitude 520

Мнение от KGramatikov »

Здравейте,

На вашето внимание искам да представя един проект свързан с една макара на Preston.

Preston Magnitude 520

Тази макара е нещо ново, нещо непознато, нещо атрактивно и не на последно място макара брандирана от Preston. Ползва се за фидер риболов и се справя успешно с това си предназначение.

Макарата е позиционирана по-долу от Preston Centris NT 520, като разликата е главно в шпулата и всичката периферия към нея. Хубавото е че като механика са 1:1

Водещата ролка е с проста и добре работеща система, използвана в доста модели. Безпроблемен възел, ако се смазва всяка година, може многократно да се увеличи ресурса на лагера.

Ротора е иновативен с карбонови елементи, който освен приятна визия нося и усещането за съвременен продукт. И тук наистина е карбонов елемент, а не някакво фолио. За мен лично е малко по-дебел от необходимото и като се има предвид, че е декоративен елемент закриващ изпразването на материал в ротора и поради факта, че не е носещ елемент, а е просто залепен, можеше да е по-тънък, но така са преценили и така са го направили . Без забележки и за този възел.

Оста е от лека сплав с покритие, като по този начин свалят някой грам, за да се води съвременен продукт от към тегло.

Но когато свалих ротора и изведнъж много ми заприлича на добре позната и лично за мен много уважавана макара. Някой знаят на каква база е направена и веднага я елиминират като вариант, заради цената. Все пак и при двата водещи бранда разликите между моделите и класовете е малка, но си идват със значителна разлика в цената затова. Все пак, „тайната е в подправките“ 

Свалих задната декоративна капачка и видях един добре познат елемент, но доработен и с отстранен недостатък от предишния модел.
Лагера на „безкрайния винт е подпрян във външната гривна, както трябва да е, а в стария модел бяха сложили една шайба, която е в контакт с двете гривни и имаше белези от работата. Тук това е отстранено.

Това е добре познатия и изпитан във времето на Ryobi Zauber, но с едно съществено подобрение. В стария модел каретката, която държи клина движещ се по безкрайния винт, триеше в стените на корпуса, като те му се явяваха направляващи. Още от едно време се питах вътрешно, не можаха ли да сложат една стоманена направляваща като всички останали. Хем е практично, хем надеждно, хем е просто за изпълнение. И в този модел това се е случило, което е нещото задоволяващо технологично изискването ми, Заубера да е максимално надежден и конкурентен на останалите макари с подобни технологии и характеристики.

Единствено като забележка, която я имат всички Заубери, е че болта, който свързва каретката с оста се разхлабва при всички и се появява допълнителен луфт в движението на шпулата нагоре и надолу. На всички болтове има лепило, само на този няма и резултата е налице.

Друга разлика е наличието на втулка за една от осите на паразитните колела и вече не се трият метал в метал на колелата. И имат и допълнителна шайба между „червяка“ и зъбното колело на него.

На дръжката беше заменена втулката с неръждаем лагер, като и този детайл е модифициран. Има едно стъпало и шийка на вала, която се явява плъзгащ лагер в задната час. В стария Заубер са две втулки, който се сменят с лагери, А някой модели са с тази система, но изглежда не добре направено и има луфтове и няма плавен ход. Може да се доработи и да стане чудесно.

Наистина бях доста приятно изненадан, от това което са сътворили, Preston заедно със Ryobi.

Разделихме се с въпросната макара, която много приятно ме изненада, с това че старата и много уважавана от мен макара на Ryobi - Zauber е пораснала и е станала истинско бижу.

Естествено всеки сам преценява с какво ще лови, но освен двата водещи бранда има и такива, които не се никак лоши. Preston Magnitude 520 е именно едно от тях. Ценово е позиционирана близо до „средно-ниския“ клас на водещите марки, но определено има какво да предложи за парите си.

Надявам се четивото да ви хареса и за в бъдеще мога да кача и още такива проекти.

Поздрави и наслука.
...
1 (1).jpg
1 (1).jpg (69.04 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (2).jpg
1 (2).jpg (71.76 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (3).jpg
1 (3).jpg (69.54 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (4).jpg
1 (4).jpg (67.63 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (5).jpg
1 (5).jpg (74.14 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (6).jpg
1 (6).jpg (83.69 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (7).jpg
1 (7).jpg (83.5 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (8).jpg
1 (8).jpg (83.01 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (9).jpg
1 (9).jpg (61.76 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (10).jpg
1 (10).jpg (51.51 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (11).jpg
1 (11).jpg (52.46 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (12).jpg
1 (12).jpg (60.51 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (13).jpg
1 (13).jpg (54.49 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (14).jpg
1 (14).jpg (53.39 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (15).jpg
1 (15).jpg (69.37 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (16).jpg
1 (16).jpg (69.37 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (17).jpg
1 (17).jpg (76.97 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (18).jpg
1 (18).jpg (101.59 KiB) Преглеждано 1108 пъти
1 (19).jpg
1 (19).jpg (65.08 KiB) Преглеждано 1108 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”