ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от bozaka »

Може незнам аз съм правил запитване и са ми казали, че за момента вносител няма!!! А моят модел е от щатите чичото готин пич ми ги подари ма каза, че ги е плащал 800 долара, ма знам ли на харизан кон зъбите нема да гледам :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от bae »

Vassil написа:Внасят се от поне 2-3 години. Не знам какви намаления гледате, но тук модел под 2500лв не съм виждал и цените се определят най-вече от материалите на рамките - сребро, кост, дърво и тн.
Голем цирк :lol: :lol:. Даже мега голем. Написали са черно на бяло, че от 400лв. ги продават за нема и 100лв :shock: Представи си тези с дървените рамки колко са ги намалили :?: Вероятно от 1000евра ще се продават на 500лв. Трябва някой много да се е смамализъл та да си купи подобно нещо за риболов. :lol:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от Vassil »

Колега, кой и защо си ги купува е въпрос на личен избор. Но цените, които си споменал можеш да се убедиш, че нямат нищо общо с оригинални очила от въпросната марка, като посетиш произволен магазин Opticlasa например.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от bozaka »

Vassil написа:Колега, кой и защо си ги купува е въпрос на личен избор. Но цените, които си споменал можеш да се убедиш, че нямат нищо общо с оригинални очила от въпросната марка, като посетиш произволен магазин Opticlasa например.
Да така е нямат нищо общо, когато направих запитване към един магазин те ми отговориха, че са реплика но били първо качество което значело - качество ААА(на мен лично нищо не ми говори).
bae написа:
Vassil написа:Внасят се от поне 2-3 години. Не знам какви намаления гледате, но тук модел под 2500лв не съм виждал и цените се определят най-вече от материалите на рамките - сребро, кост, дърво и тн.
Голем цирк :lol: :lol:. Даже мега голем. Написали са черно на бяло, че от 400лв. ги продават за нема и 100лв :shock: Представи си тези с дървените рамки колко са ги намалили :?: Вероятно от 1000евра ще се продават на 500лв. Трябва някой много да се е смамализъл та да си купи подобно нещо за риболов. :lol:
Както колега ти каза въпрос на личен избор, ако искаш мое да си ловкаш и със маска за заварчици :lol: Болите важно е да ти кълве!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от patter »

D-r Kosio написа:Добре описваш един от симптомите на известна диагноза, Ице...,но ще изчакам и останалите - по възможност .. на подходящото място- на една ръка разстояние! ;-)
Да зема и аз да дода на това подхоящото място :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от sandista »

Виждам доста компетентни изказвания.
Имам бърз въпрос.
Някой съпоставял ли е например Коста дел Мар 580G с някоя от тези марки за по 2-3-10 000 лв ?
Питам от чист интерес ..
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от Vassil »

sandista написа:Виждам доста компетентни изказвания.
Имам бърз въпрос.
Някой съпоставял ли е например Коста дел Мар 580G с някоя от тези марки за по 2-3-10 000 лв ?
Питам от чист интерес ..
Това трябва да е някой, който сравнява Land Rover Defender с Porsche Cayenne! :lol:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от D-r Kosio »

Хм.. отговорът на твоя въпрос ми е : „не не съм”!
Но пък мога да по теоретизирам малко..,(че ми е в тясната специалност).
*Коста Дел Мар е една от марките , които правят оптиката си не с повърхностни филтри, а с вградени. Т.е. слоя на поляризацията е в самото стъкло, а не е разположен повърхностно.
Това си има предимствата– няма да му прецакаш поляризацията или антирефлекса, примерно, дори и да надраскаш стъклото, но и оскъпява..съответно.
По оношение на най-скъпите очила. Тези, за които се сещам, освен чисто дизайнерските,чиято цена е ясно от къде идва… са изработените по т.н. „wave front” технология.
Има специални апарати ,които измерват въпросният wave front, като пропускат строго определен сноп от самостоятелни лъчи на еднакви разстояния един от друг, през зеницата на окото и след това отчитат как си взаимодейства входящият с изходящият сноп – точка по точка. Получава се т-н- стояща вълна на фронта на окото. Лъчите – минавайки през различните оптични очни среди се пречупват и интерферират .т.е. променят се характеристиките им в зависимост от плътности, повърхности и т.н. Идеални оптични среди в окото няма. Което ще рече, че всяка точка на изхода от зеницата се анализира и придобива точна стойност спрямо съседните и точки. Т.е. получава се нещо като неравномерен релефен срез на въпросния оптичен поток. Точките с еднаква стойност са на еднакво разстояние пред или зад точното мястото на измерване. А точното място е точният фокус на окото/ точно разстояние/– спрямо макулата – зоната в ретината с което виждаме най-ясно. Т.е., с тази технология се определят отклоненията /”дефектите”/ на всички съседни точки спрямо най-добре виждащата. От това следва и естестевният въпрос – как да направим и дефектните точки да виждат като най-добрата. Това се прави по два начина – чрез изработването на съответната оптика – било контактни лещи или стъкла или чрез обработка на роговицата на окото с огледалният образ на измерените „дефектни” точки(чрез т.н. ексимерен лазер).Т.е да компенсираме намерените дефекти с обратните им стойности! Какъв е крайният резултат – умопомрачителен! Око, което се е родило и развило до т.н. Visus 1.0 – нормата (предпоследният ред на зрителната таблица в очните кабинети). Може да се направи така, че да вижда до Visus 2.0 – 2.5!!! Даже ми е трудно да намеря аналог на толкова ясно различимо виждане. Грубо – може да си представите ,че броите пръстите на ръката от разстояние от 150-200 м. при норма 50. Защо се прави това? От една страна – по чисто медицински показатели. От друга страна – се съчетават медицинските показатели с желанието на клиента. Ефектът, наистина е впечатляващ, но смисълът от реалното му приложение не е в това да виждаш до 2.0, а в това, че значително се подобрява виждането в критични ситуации. Имам пред вид вечерно и нощтно шофиране, мъгла.. и всякакви други условия с понижено осветление или други светлинни смущения. Изкушавам се даже да пусна сравнителни картинки. Впечатляващо е. Като насложите върху това,че информативността при виждането се покачва логаритмично , а не линейно.. Нещата наистина стават повече философски, от колкото за практиката. Обръщам внимание ,че тези стъкла се правят индивидуално за всяко око по отделно. Върху тях, може да се добавят разни екстри.. за които пуснах линк, по горе..,които допълнително ще качат цената.. ,като добавите и рекламата..Ясно е ,че без усилие може да ги докарате до 4-5 хилки..и повече за брой! - стига да има кой да ги даде..
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от Станимир »

Едни приятели са започнали да внасят английските Bloc.
Твърдят, че са читаво сделани, а са планинари хора и би трябвало да знаят как да си пазят очите... Ако някой се интересува - Е ТЕ ТУКА.
Аз съм си харесал едни, ма да видим кога ще чествам свети Паралей първо :lol:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от Даниел Казаков »

дай координати на тези твои приятели вносители че ме интересува професионално
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от didaka »

Здравейте!
Наскоро приключих с търсенето на очила за риболов.
Търсенето се въртеше около очилата на SMITH OPTICS и OPTIC NERVE.
Голямо дебнене в Ибей свърши със спечелването на търг, на OPTIC NERVE ANNEX CP.
Очарован съм..... Имам вече няколко риболова с тях, очите ми не се натовариха изобщо... Силно препоръчвам като избор в ценовия клас до 50лв./ с условието спечелването им на търг в Ибей /.
Купих ги от този селър:
http://www.ebay.com/sch/teralynn1/m.htm ... ksid=p3686" onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се да съм погнал на някой колега в търсенето......

Поздрави!
expose
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 18:48
Местоположение: Варна

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от expose »

Онзи ден ми дойде едно "cebe"- леки, удобни, супер оптика, поляризация, антирефлекс, разумна цена, обаче за съжаление не ми паснаха на формата на лицето, а уж размерите ги дават като на сегашните ми "боле" (все пак са под една "шапка"- "bushnell"), аз лично приключих с пазаруването по интернет "на сляпо". Така и не си намерих подходящите очила. От това което съм пробвал мога да препоръчам лещата на bolle- "polarized TNS"- според мен по-добра от на Oakley- "grey polarized" въпреки по- високата цена, обаче са си тежки болето. Кога ли и тук човек ще може да влезе в оптика и да си избере спортни "недизайнерски" очила на нормални цени, с багат асортимент без да му задават въпроса "защо ти е поляризация"? Поне в моят град незнам да има такава.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от za4o75 »

Здравейте,колеги!Моля да бъда извинен за невежеството ми по темата(това го казвам за да няма базици после :lol: ) ,обаче бих искал да знам дали съществуват прозрачни(незатъмнени) поляризационни очила!?!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от Павел Иванов »

Злати , на болшинството прозрачни лещи с диоптър вече им се слага поляризиращ филм при желание на клиента и съответното доплащане . Та какъв е проблема да отскочиш до близката оптика и да си поръчаш прозрачни поликарбонатни лещи с поляризация :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: ПОЛЯРИЗИРАЩИ очила?

Мнение от za4o75 »

Значи така да направя,а?При доста от евтините очила,които ползвам получавам главоболие(за скъпи не съм,че много ги ломя) пък и за някои рекички по-скоро ми трябват светещи а не затъмняващи очила :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”