КОТВИ

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Защо бе? Няма ли да вършат работа? Каква е разликата дали ще пусна някакъв камък на дъното, или два бидона (всъщност исках да кажа "туби", още от самото начало.)?
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Пробвал съм с бидон и не съм доволен. Самата му повърхност е гладка и не се зацепва за дъното и при най-малкия повей си пътник. При това беше пълен не с вода , а ситни камънчета. А бе камъка си е класика - евтин , не го мъкнеш в колата и ги има навсякъде почти.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Аргументът с гладката повърхонст звучи много убедително. А я кажете тогава какво ви е мнението за тия сгъваеми котви, които съм виждал да се продават по магазините. От алуминий са май.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Pol написа:Ако ги пълниш с вода нема да стане номера.
Бидон, напълнен с вода, ще се понесе към дъното като снежинка, а там ще се влачи. Аз за гуменячката ползвам тежести от уредите в работата ми, но за сериозна лодка като Алековата ще си трябва и сериозна котва. :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Лодката винаги я закотвям в 2 точки. До скоро си търсих камъни на брега на самия водоем, но понякога е доста трудно да се намерят подходящи. Преди няколко месеца един колега ме светна, че успешно може да се ползва за котва платнена торба завързана за въжето. Така на водоема се пълни торбата с всякакви налични камъни и се влиза във водата. На излизане, след като се издърпа котвата просто изсипваме камъните обратно във водата и сме готови! Има риск ако дъното е с много закачки при вадене да се разпори торбата, но се случва рядко...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Милен написа:Преди няколко месеца един колега ме светна, че успешно може да се ползва за котва платнена торба завързана за въжето. Така на водоема се пълни торбата с всякакви налични камъни и се влиза във водата. На излизане, след като се издърпа котвата просто изсипваме камъните обратно във водата и сме готови! Има риск ако дъното е с много закачки при вадене да се разпори торбата, но се случва рядко...
Точно същия прийом ми дойде на ум при един риболов. За жалост още при първия риболов я закачих за дъното и се отказах. Ще взема някой ден да пробвам отново.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Алеко написа: А я кажете тогава какво ви е мнението за тия сгъваеми котви, които съм виждал да се продават по магазините. От алуминий са май.
Май са доста удчни,ползвал съм такава сгъваема и държеше лодката доста добре(лодка 3.80м)
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

За тиня или друго меко дано и тая е добра,но е с остри ръбове и е за малки лодки.За твойта незнам дали ще държи,но поне няма да се пука и не задържа кал.Втората имам в предвид.

http://www.annesanchors.com/products.html

Ако има по магазините и от тоя вид по долу може и да работи,но ще ти трябва по-голям размер от обикновенно,а и за тиня не са толкова добри,но за камъни или пясък стават.Внимавай с пръстите като я сгъваш само.Закачиш ли камък става голям майтап и ще ти трябва здраво въже.

http://www.atafa.com/Merchant2/merchant ... S-50074553
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”