Влакната на TRABUCCO-КЪДЕ Е УЛОВКАТА?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Влакната на TRABUCCO-КЪДЕ Е УЛОВКАТА?

Мнение от Leo »

Колеги разглеждайки различни влакна попаднах на монофилните влакна на TRABUCCO.Изненадах се от посочените показатели на някои от влакната,та реших да питам:Използвал ли е някой от по- дебелите влакна на фирмата и какви са отзивите?Реална ли е посочената издръжливост-0.40-около 21кг;0.50-около 35кг.Ако е реална за сметка на кой друг показател е постигната?Защо влакна чиито показател здравина надвишава два пъти този на останалите имат същите цени с тях при еднакъв метраж?Ако няма уловка то това е революция при монофилните влакна.За практически цели подобна здравина е повече от достатъчна и няма нужда от скъпите плетени влакна.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Лично аз приемам скептично подобни показатели...

Премествам темата в "Риболовни принадлежности"

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
РибаР
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:47
Местоположение: Бургас

Мнение от РибаР »

Мойто лично наблюдение е върху 0,10 и 0,128 ,
които ползвам за поводи и са се държали добре.
Нямам изтървана риба, но ги сменям често.

Сега съм взел 0,255 T-FORCE BLACK BASS 150m,
но нямам още мнение за него
Изображение
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Много просто - не отговарят на написаното 8)
Както и диаметъра заявен на повечето плетени - те реално са доста по дебели.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Лео, от по-дебелите им влакна съм ползвал ето това:
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... cts_id=213
Изключително съм доволен от него и мисля това лято да го сложа на всичките си дънни въдици :) Е, както можеш да се досетиш не съм имал възможност да пробвам дали издържа максималните килограми, които му дават, но е факт, че влакното е доста здраво и е много устойчиво на протриване. Поне според мен :roll: Останалото (технологии, материали и т.н. ) лично мен не ме интересува ;)
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Диаметъра е завишен. Правя сравнение между Мустад Айака жълто и С Форс на Трабуко - некво пак жълто. Ами и двете са 0.25 и Трабукото си е видимо по дебелшко...Е, освен Мустада да е по тънко от написаното, тогава всичко си е О.К. :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Kentavar написа:Диаметъра е завишен. Правя сравнение между Мустад Айака жълто и С Форс на Трабуко - некво пак жълто. Ами и двете са 0.25 и Трабукото си е видимо по дебелшко...Е, освен Мустада да е по тънко от написаното, тогава всичко си е О.К. :oops:
Много хора не харесват Мустада (говоря за влакното Thor за поводи - 50м) щото им се струва слаб в сравнение с др. влакна. Проблема идва от това , че Мустада е с абсолютно точен диаметър, за разлика от другите "по-здрави" влакна, които са поне с 0.02мм по дебели от указаното.
Fish friendly
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

За изследваните два модела на Трабуко данните за издръжливостта са бая надписани, и то въпреки леко увеличения спрямо декларираното реален диаметър.
http://www.eftta.com/english/line_test_ ... 3072104361
Nasko Bochev
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 17:34

Мнение от Nasko Bochev »

Аз съм ползвал T- Force Tournamen Tough на Трабуко 0,16 мм супер плуващо влакно , ползвал съм го цял сезон на река , почти няма памет и наистина не потъва дори и да е доста замърсено. Най-голямата риба която съм вадил с него е бяла мряна 1,5 кг. (която според мен си е сериозен противник). За дебелите влакна не мога да кажа нищо но от това специално съм супер доволен.
Ето това е влакното: http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... cts_id=211
РибаР
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:47
Местоположение: Бургас

Мнение от РибаР »

Направих домашно тестване на влакната Трабуко които имах в къщи и установих, че килограмите са надписани ЯКО.
За споменатото по горе от мен влакно 0,255 T-FORCE BLACK BASS 150m
издържа едва 4,5 кг а му дават 8 кг :shock:
А за T- Force Tournamen Tough на Трабуко 0,128 не мажа да отлепи тежест от 2 кг и се скъса като конец а му дават 2,100кг.
Просто нямам думи :twisted: :twisted: :twisted:
Препоръчайте ми марка която да е що годе читава :!:
А на всичкото отгоре тук в Бургас има само на едно място където продават всички наличностти на Трабуко и на всичко отгоре са с по 2 лв+ поне като сравнявам с това което се продава в нета.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Батка, как ги правите тези тестове :?: Според мен ще се къса по-лесно на 2м, отколкото на 20м, немислиш ли :?: Не защитавам Трабуко нито се заяждам :idea: Аз лично ползвам монофил на Колмик и съм доволен :!:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Препоръчайте ми марка която да е що годе читава


Фокус. Има доста разновидности за всякакъв риболов. Новите им влакна също са добри....Зависи за какво ти трябва. Аз ползвам и Шогун, здрав е но и неговите параметри като диаметър са завишени. Хубави влакна имат и Гамакатсу и Штрофт. На скоро гледах в един магазин едно китайско влакно - мНого е здраво ама ногУ. Иначе много и специализирано инфо има тука:


http://shop.fishing-mania.com/viewline_1.php

Успех.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

За да не отварям нова тема ще запитам директно тук:
Какво ви е мнението за туй плетено влакно на Трабуко:
http://shop.akvasport.com/catalog/popup ... p?pID=1616'

Някой въобще да се е осмелил да го ползва?
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Влакната на TRABUCCO-КЪДЕ Е УЛОВКАТА?

Мнение от rap66 »

Аз си тествам влакната така. Взимам 1.5 м. от влакното, връзвам от двата края вирбел, единия край за стената, другия за кантара и тегля докато се скъса. Така 3-4 пъти. И съм наясно с издръжливостта +- 0.5 кг. Така си тествам и монтажите. Така правя и като си купувам влакно. Продавачите ме гледат накриво, но още никой не ме е изгонил от магазина. Много зависи и от възела, и от вирбела. Обикновенно всични влакна се късат на около 50-75 % от обявеното. Много рядко ми се случва да се скъса по дължината на влакното, а не във възела. Единственото влакно, което досега е издържало написаните на него килограми е Colmic Fendreel 0.25 от тази година-8 кг. От него имам и от миналата година 0,205mm, което би трябвало да издържа 5.500кг, но се къса на 3.5 кг.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Като стана дума за влакна, вижтеТОВА:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”