Какъв акумулатор за ел. двигател?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Какъв акумулатор за ел. двигател?

Мнение от kalinux »

За Ендура 30. Оказа се, че не е толкова лесно да намериш подходя и евтин. Опитах със стартов дизелов 75Ah, но не ме устройва времето на работа.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Аз съм с най-прост автомобилен, 75 амперчаса, и съм доволен. Изкарва ми 5-6 часа непрекъснато пърпорене на средна скорост, ама да няма насрещен вятър.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

А бе и аз изкарах 3 часа на Антона с 75 ah, ама като се заприбирах от втикалото до Америката точно в най-големия вятър няма да ти казвам как се гребе час и 40 минути. Още имам мускулна треска. :D Трябва ми нещо по-здраво. Като направа максимайзера ще има известно подобрение, но ми трябва още.
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Витлото трябва да е под дъното с поне 3 пръста за да се движиш по бързо.Ктао има силен вятър карай на зиг заг а не точно срещу вълните
3 часа е малко за 75 ампера >акомулатора или не е бил зареден или е бил нещо нефелен аз с 44 ампера без максимайзера карам по 5 часа на средна скорост без вятър.примерче:)варта блупаур 100 ампера на максимална мощност сиреч 15 ампера>>7 часа без прекъсване,без максимайзер(на макс. мощност максимайзера не играе)
успех и наслука!
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Жица, може и да не е било нещо наред или в окачването на двигателя или в акумулатора. Първия ден имах около половин час по и срещу вятъра. На втория ден влачих около 2 часа на втора скорост при пълно безветрие, след което имах около 30-40 мин срещу вятъра и след това минах на гребла. Не знам доколко е нормално. Притеснява ме също, че усетих в края на втория час вече не дърпаше мотора, както беше в началото и малко покарах на трета. Не знам също дали мога да си позволя да изтоща акумулатора до край, понеже е с течност.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Не ги разбирам съвсем тия работи с акумулаторите, но и на мен ми се струва, че три часа са много малко. Пробвай пак, като заредиш акумулатора максимално.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Някъде видях, че двигателят трябва да бъде точно на средата. А моят го бях разположил малко в страни, за ми бъде лесно за управление. Да не би и това да ми вдига разхода?
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”