Куки Drennan и Kamasan

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

дзвера поема РЕЗКО към средата на водоема,а ти стискаш уреда,гледаш как конектора ти се отдалечава с бесна скорост към хоризонта и се молиш нещата да издържат...
..затваряш очите и се връщаш в детскитите години,когато насирането е било нещо нормално :lol: :lol: :lol: De javu..както се казва :lol:
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Coarseman написа:[За такива случаи май само Animal са по-добри...
...
С куките съм поекспериментирал и аз малко- от Анимала почнaх , обаче скоро стоплих , че за шарани до две три кила си е overkill , и минах на Камасан 611-абсолютно убийствена кука за бял цръв(не толкова за царевица), сигурно щеше и досега да ми е любима , ако не бях опитал варианта 711.За царевица и по-екстремни ситуации доскоро любимата ми кука беше Колмик 800, обаче с последната пратка от Англия поръчах ей те тва...

Изображение

...и много ми се ще да видя по-добра кука за шаран/щека 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

outsider написа:обаче с последната пратка от Англия поръчах ей те тва...

Изображение

...и много ми се ще да видя по-добра кука за шаран/щека 8)

Сериозна работа ми се види тва...

Има ли подобни с ухо?Кажи некви впечатления..

А ей ги е тея,къде им идват малко нанагорно на по-недораслите шаранчета:

Изображение

Ама такиви у наших магазинов нет! :D :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

Aз си взех от ``майсторски риболов`` ето тези модели:
http://www.millviewfishingtackle.co.uk/ ... /c%20s.jpg
http://www.millviewfishingtackle.co.uk/ ... 20spec.jpg

не съм ги пробвал още,но като ги гледам не отстъпват по здравина на камасана.Дебели с око за knotless knot. Размери има доста.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Coarseman написа:
outsider написа:обаче с последната пратка от Англия поръчах ей те тва...

Изображение

...и много ми се ще да видя по-добра кука за шаран/щека 8)

Сериозна работа ми се види тва...

Има ли подобни с ухо?Кажи некви впечатления..

А ей ги е тея,къде им идват малко нанагорно на по-недораслите шаранчета:



Изображение

Ама такиви у наших магазинов нет! :D :D
Мисля че ги има и с ухо , ама аз не си падам по таквиз работи 8) .Елегантност is the name of the game , даже моите са barbless ,деликатно ги действаме ние тук :lol: , нали знаеш :lol: .За да почустваш разликата трябва просто да ги пипнеш....не съм виждал такова нещо, изпълнението е просто ювелирно , идва ми да си забия една-две в ухото и една в носа баце :lol: , направо ми е кофти да ги цапам с разни червеи... между другото острието им no es de este mundo , гореупоменатите червеи едва ли въобще усещат нещо....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

outsider написа:Елегантност is the name of the game , даже моите са barbless ,деликатно ги действаме ние тук :lol: , нали знаеш :lol: .
Ами аз ги споменах "Животните"просто щото тръгна приказката за Камасан.
Иначе така като се замисля за условията в България,на свободен риболов най-силното което ше ти требва е В-611.
На пръстите на едната си ръка мога да изброя водоемите,в които за нормален риболов (плувка,фидер) ще са ти необходими такива мощни куки.
Тука фините линии също са приоритет,не само щото рибите са плашливи ами и защото са а)дребни и б) оскъдни.
Е така кат си гледам кутията с най-често използваните куки-ми то излиза че най-здравите са ми Престън PR 22.
Просто от по-силни нема истинска нужда.

Сметай за кви риболови става дума при положение че за последните ми 4-5 излета се оказваше че най-добра работа ми върши ластик 0,8 или 0,9 чист латекс....мизерия отсекъде........ :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Търсих на няколко места, но навсякъде са свършили наличността на Drennan Fine Maggot и Kamassan B511 :shock: По софийско в кой магазин могат да се намерят? :)
А по темата, от изброените само тези 2 вида съм ползвал - страшно доволен съм :) Иначе ми харесват и Serie B4 на Tubertini, но тялото им е малко по-слабо.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

krasimir написа:Drennan Fine Maggot и Kamassan B511 :shock: По софийско в кой магазин могат да се намерят? :)

Тука батко,в риболовната столица на България,Света и Слънчевата система,тея куки се въдят кат домашни котки-дет се вика и в ЦУМ да влезеш,на Камасан и Дренан ше попаднеш... :D :D :D

И в Майсторски риболов и в Риболовен свят ги има също така.. :D

Впрочем,колкото и така с неприязън да се отнасям към една ОПРЕДЕЛЕНА френска фирма, 3410 и 3411 никак не са лоши куки...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Coarseman написа: И в Майсторски риболов и в Риболовен свят ги има също така.. :D

Миналата седмица едно момче от Варна си е зареждал магазина, но е имало само 1 пакетче Drennan Fine Magot 16-ка при Ивайло, днес вече е в мен... Чакат стока май :D ... тааа затова питах.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Coarseman написа:Впрочем,колкото и така с неприязън да се отнасям към една ОПРЕДЕЛЕНА френска фирма, ..
Ей! Я да ми оставиш спонсора на мира! 8) То че не ползвам техни куки ...ми не ползвам :oops: ; влакна още по-малко :oops: :oops: , и като се замисля , и плувките ги предпочитам на една определена италианска фирма :wink: , ама като стане дума за захранка, мога с гордост да заявя: С...с-НАШЕ фСЁ! 8)
....остави майтапа , ми съм тръгнал и френски поданик да ставам :shock: , от тях няма да се отърва пожизнено :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

outsider написа:ми съм тръгнал и френски поданик да ставам :shock: , от тях няма да се отърва пожизнено :wink:

Ауууу,да!Тогава и насън ше повтараш мантрата:Сенса,Рив,ГарболинО.. :D :D и в средносрочен план мое да паднеш дотам че да почнеш да ловиш на мач с Мишел-е-Пезон-ка. :D

Захранките мое и да са юбер алес,ама аз с говежда упоритост продължавам да метам у водата ВДЕ,е така,напук на гадния капиталист-монополист...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

Coarseman написа:и в средносрочен план мое да паднеш дотам че да почнеш да ловиш на мач с Мишел-е-Пезон-ка. :D
...
"ты , Зин ,на грубость нарываешся, ты всё обидеть норовишь..." :lol: -недей така....макар че , за да бъда честен , аз и сега търпя един Mitchell EXXSS... нам кво си :roll: , топ модела за онова време. Всъщност макарите не са проблем във френските състезания- почти всичките са "moulinet interdit" :evil:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Попа написа:B 511 е може би най-популярната кука в мач съсловието в световен мащаб,както и нейната по-дебела версия B611.Има и още един вариант B711,който е с бронзово покритие,дебелина на телта като на B611 и нечетна номерация за разлика от предишните два модела,които са със четна и се използва когато,14 е голяма а 16 е малка :mrgreen: Иначе изключително универсални куки,покриващи много ситуации :wink:
711 е по-дебела от 611,цвета се обозначава със същата серия пример 511 е никел 512 е червена.А не бронза на 611 е 711.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

А бе да ти кажа честно , няма забележима разлика в дебелината -докато разликата между 511 и 611 е осезаема.Мене ако питаш са си едно към едно , като основната разлика не е толкова цвета-макар че аз го намирам за много важен- колкото номерацията: 711 върви на нечетни номера-11, 13, 15 ....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

На теб логично ли ти се вижда 511 е по-тънка от 611,а в същото време 711 да е с еднаква дебелина с 611 и да има разлика само в цвета.Не ми се спори за това,факт е,че ,куките на Камасан не са ме подвеждали никога.Най-използван те са ми Камасан,Дренан,Миди-имам ги от много години,нямам идея дали Ивайло ги внася още.Слабост ми са куки и плувки,и имам завидни запаси от тях,не издържам ,като видя нова серия.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”