Плетено влакно Суфикс 6 lb, впечатления?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Плетено влакно Суфикс 6 lb, впечатления?

Мнение от stamen »

Интересува ме това влакно, кръгло ли е сечението му, как се държи с въртележки, има ли склонност към брадясване, здравина, стареене и т.н.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Комшу за мене е най -доброто от вноса в Бг и с тая цена, няма конкуренция, преди да залитна по вариваси и ygk-та 2 години само с това ловях м доста реален диаметър и показатели и доста кръгло.
бради никога, здравина почти написаната , стареене -малко светлее само с времето имам двугодишно на една шпула от първото което Сашо внесе , за повече време незнам .
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Гласувам с две ръце за влакното. Не е скъпо, кръгло и почти отговаря на написаните тестове. Почти- разбирай на около половин кг. по малко се къса. Смело купувай.
За бракониерите - чума!
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

А всъщност колко му е цената при Ал.Фишерман за разфасовка 300 ярда. В Ибей гледам, че с транспорта ще ми излезе малко над 30 долара.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

130м около 25лв цена склад мисля, ще ти го взема :wink:
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

quietriot написа:130м около 25лв цена склад мисля, ще ти го взема :wink:
ОК комшу, вземи ми, ако имаш път натам :D , че склада ми идва далечко спрямо местоработата ми. Предпочитам цвят Lo-Vis Green, а не яркожълтия. А няма ли по-големи разфасовки, 300 ярда. 10х.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

зеленото не е кръгло , първот и е доста плоско и цвета е страшна гад , второ не ми казал какъв диаметър искаш , ако е 0,10 аз имам едно само намотано на шпула и после ми дойде игкто и го свалих на ролка ще ти го дам на кафето, само жълтото става Стамене , другите не са fine. :wink:

Ако е 6lb /0,10 точно него имам , чисто ново :wink: , но е жлъто :lol: :lol: :lol:
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Е, щом не ти трябва, ще го взема да го тествам -> имаш ЛС.
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

..................

Мнение от krasi.ko »

..........ползвах 2 поредни години суфикс .......първо зеления ама е гаден и прави бради защото както е казал колегата е плосък жълтото като сечение е много добро и лесно се замята с него но недостатъка на самото влакно е че много бързо старее :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ако съдя по заглавието Стамен пита за Суфикс 6 либри :roll: Стамене , ако искаш да ползваш въртележки па било и само микро такива то не си взимай Суфикс под 10 либри :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Big^Fish
Мнения: 406
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 15:06
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

Мнение от Big^Fish »

Стамене, и аз доста си мислих за това влакънце и в крайна сметка може да го пробвам,при все че се отказах на този етап от джапанките, заради цената дето баш сега не ме устройва. Някъде из форума бях мернал преди,че точно Суфикса ако се не лъжа проявява слабост към повечето възли,та който го е позлвал нека сподели има ли го тоя момент?
Инак Sasame Samuline не е лошо,само дето се износва също за половин сезон. Stren-а бива ама га че ли иде малко твърдо , а и sestrata беше казал да се избягва размер под 0,10. Wiplash Cristal- а също ми го похвалиха хора де го ползват в момента, ама баш тука у форума май няма много привърженици. Та така. Извинявам се за отклонението. Май и аз ше зема да пробвам един Суфикс.
Събирайте си боклуците!Не бъдете свине!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Стамен от вчера се сдоби , аз въртя на него от както Сашо го е внесъл и нямам наблюденията на Павката за под 10либри , също и за възлите , работя главно на паломар или мухарски възел и нямам проблеми с влакното.
Другите отзиви ще ги даде Стамен като го пробва :wink:
Big^Fish
Мнения: 406
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 15:06
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

Мнение от Big^Fish »

Абе поръчах си и аз 2 ролки да го прабваме по Тунджата,че да видим ще изкарам ли сезона с него :) Ще ми седне май 35 + за ролчица от градския представител за Суфикс.
Инак, Стамене нещо да се изкажеш за връвчицата,пробва ли я вече, как се държи с въртушките? :roll:
Събирайте си боклуците!Не бъдете свине!
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Мнение от tomik »

Аз също ползвам от този зеления, защото го купих миналата година. Да ви кажа още си е добре, единствената разлика, която намирам е в цвета. Малко е поизбледняло. Иначе не се е размъхило и т.н.
Но аз пък го ползвам за тролинг, което не е много показателно.
Big^Fish
Мнения: 406
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 15:06
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

Мнение от Big^Fish »

tomik написа:Аз също ползвам от този зеления, защото го купих миналата година. Да ви кажа още си е добре, единствената разлика, която намирам е в цвета. Малко е поизбледняло. Иначе не се е размъхило и т.н.
Но аз пък го ползвам за тролинг, което не е много показателно.
Абе мислих и аз едната ролка да го взема зелено,ама след някои уточнения от quietriot не посмях. Принципно, факта, че е уж по-плоско вас тролингистите много не ви бърка :) Само дето мене много ме гони параноята за цвета на връвката,особено в по-бистрите води,но ще видим дали ще е я преодолея сега с този жълт цвят :D
Събирайте си боклуците!Не бъдете свине!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”