Toray...

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Toray...

Мнение от milo69 »

монофилите някой да ги е ползвал... интересува ме най-вече това за поводи ама и за другите ако има некви отзиви - няма лошо...Благодаря!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

Ебаси въпроса. Торей са световен лидер в производството и разпространението на влакната си, също така на разработване на нови технологии. Имат претенции, че са най-качетсвените. Повечето фирми по света , които предлагат влакна ги поръчват от торей и само си ги намотават на макаричките и после ги пускат за продажба под техната си марка.
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Re: Toray...

Мнение от lorda »

milo69 написа:монофилите някой да ги е ползвал... интересува ме най-вече това за поводи ама и за другите ако има некви отзиви - няма лошо...Благодаря!
Има ли ги в Пловдив нейде, колега.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

колега, монофилните им влакна се предлагат у нас сравнително отскоро и затова питам дали някой ги е ползвал...а иначе и Дайва и Шимано са световни лидери ма не им пречи да произвеждат една камара не дотам качествени продукти...
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Re: Toray...

Мнение от milo69 »

lorda написа:
milo69 написа:монофилите някой да ги е ползвал... интересува ме най-вече това за поводи ама и за другите ако има некви отзиви - няма лошо...Благодаря!
Има ли ги в Пловдив нейде, колега.
в Булит ги мернах...
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Благодаря
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Toray...

Мнение от yuri todorov »

milo69 написа:монофилите някой да ги е ползвал... интересува ме най-вече това за поводи ама и за другите ако има некви отзиви - няма лошо...Благодаря!

Привет milo69

Лових с това влакно на спининг през лятото, като съм ползвал размери 0.152 и 0.175 мм. от прозрачното.

Доволен съм! Добра здравина на възел, средна еластичност, малко ,,памет,,.

Изображение


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Митю
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 8:46
Местоположение: Все още в BG

Re: Toray...

Мнение от Митю »

yuri todorov написа: Добра здравина на възел, средна еластичност, малко ,,памет,,.
и къс живот :idea:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...
Но природата никога и нищо не създава без да помисли, включително и глупаци.
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от ETW_You_ »

Купих си 5-6 размера и съм изключително доволен от тези които вече ползвах. Не знам колко им е живота, ама компенсира с по-ниска цена. Сравнявам го с поводите XILO на colmic защото преди от тях ползвах. Препоръчвам ги твърдо!
Аватар
Митю
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 8:46
Местоположение: Все още в BG

Мнение от Митю »

ETW_You_ написа: Не знам колко им е живота...Препоръчвам ги твърдо!
Аха, ясно :roll: :shock: :lol:

Епа кат за начало компенсирай ти, а сетне ке ги "компенсираме" и ние :lol: :lol: :lol: :D
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...
Но природата никога и нищо не създава без да помисли, включително и глупаци.
Аватар
pileto
Търговец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 16:14

Мнение от pileto »

"колега, монофилните им влакна се предлагат у нас сравнително отскоро и затова питам дали някой ги е ползвал...а иначе и Дайва и Шимано са световни лидери ма не им пречи да произвеждат една камара не дотам качествени продукти..."

Колега, Дайва и Шимано не произвеждат влакна, а най-добрите заводи в света са TORAY, SUNLINE и KOREHA, те правят влакната на почти всички световни марки, ако не са с тяхното лого.... Същото важи и за куките, всички куки( качествени) са в Япония, останалото е само опаковка и марка, по които залитат риболовците..

:)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

pileto написа:Колега, Дайва и Шимано не произвеждат влакна,...
Те тука би ли ми позволил да не се съглася с теб ?


пп - лично според мен най-добрият производител на влакна секви са morris co. ltd ама тва мое си мнение де :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Колега Иванов,
Може ли да те помоля да дадеш мнение за това влакно: YGK WX8 Real Sports G-Soul Ultra P.E Line 12lb 150m.
Господата от YGK го препоръчват като многофункционално и искам да го ползвам с блесни 2-ри и 3-ти номер по Мепс и воблери.

Поздрави!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Ingos написа: YGK WX8 ...
Без да претендирам за достоверност, май WX4 се оказва доста по-правилно решение, 8-жилното май /по незнайни за мен причини/ гние и отслабва в пъти по-бързо от 4-жилното. Иска ми се хора, използвали и двата варианта, да споделят тук.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ами аз имам и от двата варианта :oops: и напълно споделям на Магарко становището а и като гледам мен са ме питали де :oops: Некси не съм ли дорасъл за технологиите къде щадели рибата ако случайно се скъса и остане от брейдо под водата ама знам ли :roll: Инак от ИГК бих препоръчал единствено белият Г - Сол от 14 либри ( включително ) нагоре за въртележки секви и ако се търси тънко което да носи на въртележки ИГК Супер ПИ на 7 либри :

Изображение

Инак тънко , осем нишково ,държащо на въртележки при 14 либри на цена кат ИГКто де питаш , има такова къде е баш по темата :

http://cgi.ebay.com/TORAY-F-O-Seabass-S ... 518577c8f5
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”