Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от Павел Иванов »

Аз лично съм на мнение че рамката има много голямо значение ама си е мое де . Наносил съм се на рамки подобни на тези от упоменатият модел и не бих си взел пак такива ако идеята е да ги ползвам за риболов . За мен лично изискванията към рамки за риболовни очила :
- да е достатъчно тънка за да не ми оставя лицето на "ивици" след целодневен риболов . Някой ивиците може и да го кефат ама ...
- пак да са максимално тънки за да се намали на макс потенето под тях , много неприятно нещо особено при трамбовка в жегата през треволяци високи .
- максимално олекотени .- още поне три четири неща .
Та съм на мнение че като се дават кинти за читави очила , то поне да бъдат изцяло по предназначение . Не че не ползвам даже такива , тип "маска" , но не и за риболов .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от quietriot »

И аз съм открил рей бан за себе си, цената в бг не е хуманна, но в и бей си ок, а и след като Квят запонаха да си правят очилата в техния завод в китай и ...............случайно откраднаха моя модел и го продават на цена от ...........120 лв си накупих от тук.
знам Павка репликите :tup: , но :
http://www.kwiat.bg/?cid=10&brand_id=51&item_id=3246" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Изображение
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от nestor »

Павел Иванов написа:Аз лично съм на мнение че рамката има много голямо значение ама си е мое де . Наносил съм се на рамки подобни на тези от упоменатият модел и не бих си взел пак такива ако идеята е да ги ползвам за риболов . За мен лично изискванията към рамки за риболовни очила :
- да е достатъчно тънка за да не ми оставя лицето на "ивици" след целодневен риболов . Някой ивиците може и да го кефат ама ...
- пак да са максимално тънки за да се намали на макс потенето под тях , много неприятно нещо особено при трамбовка в жегата през треволяци високи .
- максимално олекотени .- още поне три четири неща .
Та съм на мнение че като се дават кинти за читави очила , то поне да бъдат изцяло по предназначение . Не че не ползвам даже такива , тип "маска" , но не и за риболов .
Съгласен съм за тънките рамки, но нещо не се харесвам с такъв вид рамка, та за това и друг модел съм харесал, може би и това че не ползвам с тънки рамки да ме изморява след 5-6 часа носене.

quietriot написа:И аз съм открил рей бан за себе си, цената в бг не е хуманна, но в и бей си ок, а и след като Квят запонаха да си правят очилата в техния завод в китай и ...............случайно откраднаха моя модел и го продават на цена от ...........120 лв си накупих от тук.
знам Павка репликите :tup: , но :
http://www.kwiat.bg/?cid=10&brand_id=51&item_id=3246" onclick="window.open(this.href);return false;
Няма лошо, аз преди време мислих да взимам РайБани, но се отказах щото си имах очила за ползване, а сега вече се налага да ги сменям и заради хобито търся конкретно Костата.

ПП: харесаха ли ти пръчките дето ги взехме от Асеновград с Цецо :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от quietriot »

nestor написа:ПП: харесаха ли ти пръчките дето ги взехме от Асеновград с Цецо :D
На тръскане са интересни като строй , ще видим как ще са в полеви условия, на визия ...........н ме гранбаха особено , но целта е да вършат работа.

на Стефчо Кавзамалов телефона е 0888 100 694, кажи му, че аз съм ти дал телефона, за мен е №1.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от Павел Иванов »

Ами че те и Коста си имат модели с тънка рамка , та ако предпочитанието е заради марката , човек спокойно може да си се оборудва и с такива .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от stancom »

nestor написа:И аз намерих че Костите са Тайван, но не мисля че е от значение.
Коста се правят на много места в Азия . Моите са правени в Китай. И противно на всички, бих те посъветвал да вземаш с пластмасови стъкла. По-леки са и са по-дуракоустойчиви за риболов.


ПП До скоро в Продавалник, колега от форума продаваше Коста дел Мар Блекфин . Сега гледам обявата я няма, не знам дали ги е продал или се е отказал :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Очила Costa Del Mar Blackfin 580 ?

Мнение от zee »

На Коста аз определено предпочитам тези без рамки и малки стъкла - ако си доста време на слънце с големи стъкла и рамки се почернява доста странно около очите.....М/ у другото моделите без рамки ги правят Japan / или поне моите са такива/. Не намирам разлика м/ у 580 и 400 стъклата в визията през тях - освен дето 400 ги намирам по устойчиви от надраскване...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”