Помощ - избор на платформа до 600 лв

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от dunedanetz »

Здравейте на всички!

Дойде времето и аз да си купя това чудо на техниката! От известно време гледам по сайтовете, като засега два модела са фаворитите ми - много ще съм благодарен ако ми помогнете в избора ми със съвети и предложения :)

Първата платформа на която се спрях е тази Vega - видя ми се на добра цена, понеже върви с доста прикачни за 600 лв.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1959" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

а втората е тази

Изображение

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=50" onclick="window.open(this.href);return false;

като в момента е намалена на 580, като и тя върви с доста прикачни, без предна греда.


Колмика въобще не съм го виждал на живо, а Вегата съм се качвал в един магазин, ама ми се стори, че има доста пластмаса, което предпоставя чупене??? Ще ползвам платформата за риболов на директен (фидер) и евентуално щека в бъдещето :D Не съм тежък или висок, 1,76м на 76 кг, така че проблеми от такова естество няма да има :)

Мерси много за всякакви мнения и съвети :)
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от koki »

dunedanetz написа: а втората е тази
При официалния вносител пише ,че е изчерпана. Има голяма вероятност да не е налична и в ел.магазин посочен в линка.

Лично за мен по-добрия вариант е колмика :fish1:

Има наличен.. Платформа 1480 MATCH

Конфигурация "1480 MATCH".
Многофункционална, здрава, удобна с 6 чекмеджета и напречна греда!

Изображение


770 лв.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Коце »

Между двете няма нищо общо. И на двете съм сядал - взимай смело Колмик като заредят. Това е една от най-стабилните платформи!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
brainadviser
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 15:26

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от brainadviser »

Ако имаш ходене към централна северна България (Горна Оряховица), може да видиш това - чисто нова платформа, мисля че беше около 350 лв. в магазин Косатка

Изображение

Повече снимки има качени на този сайт:
http://seatbox.bg/?p=80
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Чичо Веско »

Платформите на COLMIC се очаква да пристигнат във вторник :idea:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Reptile »

dunedanetz написа:Здравейте на всички!

Дойде времето и аз да си купя това чудо на техниката! От известно време гледам по сайтовете, като засега два модела са фаворитите ми - много ще съм благодарен ако ми помогнете в избора ми със съвети и предложения :)

Първата платформа на която се спрях е тази Vega - видя ми се на добра цена, понеже върви с доста прикачни за 600 лв.
....
До скоро съм седял на БЕР, което е същото, като VEGA! Незнам какво мислиш да правиш, но тази VEGA е безсмилено голяма, ще съжалиш 100 пъти, като я поносиш и 200 пъти, като я поносиш пълна! :lol:
Аз съм против големите платформи, но това си е лично мое мнение!
Имах BEHR LAGO 3, което е плитко отделение под седалката, 2 чекмеджета и един дълбок сандък! Беше чудесна платформа, почти без забележки и на много добра цена.
Наумих си, че искам платформа-паралелепипед, защото съм си направил една облегалка, която считам за "гениална"....мои си глупости!
След много анализи си купих COLMIC-а, който и Ти си харесал, взех последният :evil:, та за т'ва ще трябва да почакааааш!
COLMIC-а е чудесно изработен, наблегнато е точно на тези детайли, които при VEGA са малко недомислени. Леглата за кркаката на самата платформа и скарата са много дълги и стабилни, скарата е чудесна с грапави пластмасови стъпки, масичка влизаща под платформата и комплект прикачни, без греда! Е, аз пък точно греда съм си направил - много по-лека от фабричинте.
Обемът е напълно достатъчен за моите нужди!
Конструкцията, върху която е изградена платформата е много здрава и добре измислена, комбинация от алуминиеви профили и масивни пласмасови държачи. Ако питаш Чичо Веско, ще ти каже, че това е специална пластмаса и наситина е такава - здрава и нечуплива. Платформата е достъчно лека за това, което предлага.
Какви недостатъци виждам на COLMIC-а, за сега никакви, освен дървените чекмеджета, струва ми се по-тъпо от чекемедже от обикновена алуминиева ламарина с дунапрен по стените или дори обикновено пластмасово чекмедже за нула лева. Е, тези изглеждат някак си "махагоново" - хрумки на италианските дизайнери! И друго, жена ти ще я хареса, моята, като я видя и каза: :"Ама то било истински италиански дизайн, като мебел е...." :lol: :lol: :lol: !
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Коце »

Reptile написа:След много анализи си купих COLMIC-а, който и Ти си харесал, взех последният :evil:, та за т'ва ще трябва да почакааааш!
Ах как само ме изпреварииии!
Чичо, и аз ще взема една 1460!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Reptile »

Бърз или мъртъв! Знаеш как е! :lol:
Споко бре, идват нови поълнения, на Чичо Веско са му за продаване, не за запълване на склада!
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от Javor »

Колко тежи тази платформа, празна
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от dunedanetz »

Супер, значи ще изчакам да заредят Колмици и ще си избера модел според бюджета :) Мерси много! Ако все пак се сетите нещо пишете :)
821.dimi
Мнения: 167
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 14:54
Местоположение: Кюстендил
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от 821.dimi »

Освен Колмик има и Мило, а за 6-700 лв. можеш да си вземеш много по-добър стол от показаните. Гледай да е лек, устойчив, да има прикачните (моят беше пълен със совалки) Виж ebay.co.uk за какво става дума, най-лесно е да отидеш в магазина и да си дадеш кинтите.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от dunedanetz »

Абе ужким гледах ebay-а ама там имаше само някви Preston-и X3 и X4, но само със скара без абсолютно нищо друго за около 300 паунда. Другите евтини бяха на TFG и Сенсас, ама те пък ми се видяха доста афиф.
821.dimi
Мнения: 167
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 14:54
Местоположение: Кюстендил
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от 821.dimi »

Гледай по-често и ще намериш. Виж на completed listings завършилите търгове за какви пари се е продал дадения модел.
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от plamen_lv »

В Купувам/Продавам по доло има много добро Мило ,е малко е по скапо ама е ЧУК
821.dimi
Мнения: 167
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 14:54
Местоположение: Кюстендил
получил Браво: 3 пъти

Re: Помощ - избор на платформа до 600 лв

Мнение от 821.dimi »

Ако не си взел досега, взимай Милото по-долу. За такова качество тая цена е без пари. Имам подобен стол и съм повече от доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”