PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от za4o75 »

Имах 15либри от 8 нишковото(цвят син),риболувах го няколко пъти и го подарих.Не ми хареса,много лош кастинг,твърдо.После поомеквало ама аз не го дочаках.Здраво е щото е дебело!Сравнено с сънлайн каст ауей 25либри има почти същия диаметър.Имам приятел,който ползва и старото и това,не е доволен и той(по му харесва обикновеното).
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от Димитър Тодоров »

sme6ko83 написа:
Димитър Тодоров написа:Напомнете ми да дам отново коментар през март,отзивите тогава ще са достатъчно показателни.
С малко закъснение,ама ми е време да сменям брейда та ще се радвам да чуя някоя дума за посочения!
Привет,

Както е казал лирическият герой, ,,точно с това влакно,по-добре недей,,.. :roll:
Изкуши ме в него това,че за що-годе съпоставим ,,по номенклатура,, диаметър със старите ,,класически,, 10 либри ПП,
новата 8-нишкова версия е по-здрава и мека(по-добър кастинг?).
Да,ама не.. Вярно е по-здрава,но това е за сметка на реалният диаметър,видимо си е по-дебеличко и дразнещото е в това,
че оплетката е мека и след няколко риболова влакното става плоско като лента.Това му качество,събрано с малко по-големия диаметър,ми пречи да ,,пробивам,, места с течение ,където преди се справях прилично със старата версия 10lb PP. Ако просто искам по-здраво влакно,винаги мога да сложа 15-те либри ПП. Така че,ще си ползвам старата версия на PP ,която е с много прилично съотношение цена/качества ,поне докато не изчезне от пазара.

И тъй като и аз съм любопитен за нови влакна,може би тук е мястото да кажа добра дума за Salmo Elite braid във варианта ,,125м /0.13мм/5.90кг,, ,
закупено от рибибг. Търсих си нещо като алтернатива на 10-те либри PP,което ми е ,,базово,, влакно за спининг,но малко по-тъничко със съпоставима здравина и малко по-добри кастингови характеристики,сиреч с една идея по-меко и гладко. Помолих момчето,дето вдигна телефона в магазина да вземе в ръка една ролка 10лб.ПП и да съпоставя с нея и така се спрях на горното. В началото то беше : меко,жълто,сравнително кръгло и с тест над 4-те килограма ,което напълно ме удовлетворява. Видимо е определено по-тънко от 10-те лб. ПП и ми дава няколко метра повече в дистанция.
Днес ,след два месеца риболов със Салмо Елите брейд ,,0.13 мм / 5.90кг,, и повече от година риболов със старите 10 либри ПП ,полюбопитствах и си направих тест за издръжливост на опън с кантарче. Дъртото,оръфано 10лб. ПП показа 3.75кг издръжливост с последният проскубан метър, а Салмо-то с последният проскубан метър показа 2.8кг тест,а след като клъцнах въпросния последен метър, с този преди него показа 3.5кг тест. Този резултат ме удовлетворява,но ми напомня,че няма вечни неща и трябва да си обърна размотката. :)
В общи линии Салмо Елит в този му вид ми дава,каквото искам,единствено тази цена от ,,42 лева за 125 метра,, срещу 25-те лева за 135м ПП леко ме напряга,но засега го преглъщам. Може би,по-горното Салмо Елит,това с ,,0.15мм / 7.45кг,, ще е съвсем близо до 10лб ПП?

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от bai ves »

Уф и аз за пръв път ще попитам нещо, вече на знам с какъв брейд да се заприходявам. Просто развалиха ПП то и на всичкото отгоре и други фирми се дънят по качество. За сега съм ок, от чужбина съм си взел едни влакна на Дуел и ПП- морско 22 паунда, имам два Суфикса също... Ами като свършат :|
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от Димитър Тодоров »

Веско,старата 4-жилна версия на ПП-то все още се произвежда и е на сгоден лев. Ще му мислим като похарчим всичко. :lol: :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от didaka »

bai ves написа:Уф и аз за пръв път ще попитам нещо, вече на знам с какъв брейд да се заприходявам. Просто развалиха ПП то и на всичкото отгоре и други фирми се дънят по качество. За сега съм ок, от чужбина съм си взел едни влакна на Дуел и ПП- морско 22 паунда, имам два Суфикса също... Ами като свършат :|
Веско, погледни и Seaguar Kanzen.
Имам го на 10 лб. , според мен е идентично влакно със старото ПП-то, дори е по тънко.
Ново, с възел клинч издържа около 4, 4.1 кг., което мен ме устройва.
Поздрави!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от bai ves »

Сийгард е добро влакно, в Окинава доста го ползваха за щяло и нещяло та и аз ще го погледна. Съжалявам само, че си взех някви примамки, да кажем 15на, на които пари можех да отнеса поне 10 влакна. Там си има намаления и не на база качество, а на пласмент. И дават бонуси, както например ФК 15- 25 м ей така... по избор от дадени шпулички...... Май ще звънна 2 телефона и ще видя.. Мерси Дидак и Митак. ще потърся от това, което ми казахте и дано открия... :P
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от mitioto »

Неколко месеца лових с новото 8 нишково ПП и за мен си е много добро влакно. Ползвах го основно в размер 10 лб. Брейда е по-мек от старото ПП и по-гладък. Верно е че става леко плоско последствие, но на мен не ми пречи. Шумните влакна не ми пречат, но това със сигурност не е такова. Кастинга е по-добър и е изключително здраво. Топех го и в солена и в сладка вода, почти всекидневна употреба. Това си е равносилно на сезон употреба. Влакното стана леко по-светло и леко плоско. Има още много хлеб в него според мен...

Ама колкото хора, толкова мнения. Аз 45 евро за 300 м влакно близките 10 години нема да дам, а и за по-натам се съмнявам...

Това за мен е най-доброто дет може да се купи за тия пари!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от Daniel Defoe »

PowerPro Super8 Slick 10 Lb. test, yds150 (0,15 mm DIA. - 150 m - 5 kg), Aqua Green, Manufactured by INNOVATIVE TEXTILES, INC. Made with 100% Spectra Fiber !
Заприходено от USA!
Че е по-кръгло от старото, по-кръгло е, че е по-здраво от старото, по-здраво е, че е по-дебело от старото, по-дебело е и то доста - кастингът е трагичен (почти на половината е) с едни и същи примамки и такъми. Не си го купувайте, моля :cry:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от MapuaH »

Купих си и аз 20 lb. Ебати и кю - ту - ка !!! Сигурно е здрав ама ме съмнава да откарам повече от 20 м. с 20 г. примамка.
Абе набутАх се отвсякъде :-)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от te4osoma »

:D :D :D Няма нищо ,важното е да се пробва :D :D

Аз още си вземам от старото :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от sandista »

Абе не е чааак толкова лошо влакното.. като за 30 долара 275 метра... :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от getsbi »

15 либри осемнишково ПП, кафяво, ми изправи тройката на Моска Сафир-15 гр.Който има такава клатушка, знае за какво става въпрос.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от carbolino »

getsbi написа:15 либри осемнишково ПП, кафяво, ми изправи тройката на Моска Сафир-15 гр.Който има такава клатушка, знае за какво става въпрос.
И аз съм с такова наистина е здраво но му пада покритието и се раздува.
borgir6661
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:41
Риболов: Спинингов

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от borgir6661 »

здравейте колеги аз си взех 10 лб и въобще не сам доволен много бързо се разнищва и за 4 излета съм изхвърлил половин ролка и не мисля да си взимам!!!по добре на Berkley за тази цена а за ниска цена power zone
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: PowerPro Super8 Slick - първи впечатления

Мнение от mitioto »

А пък мойто не се разнищва и се държи екстра :roll: Влакното за тия пари е супер!

Какво сте се набутали, не мога да разбера... Мариански аз 20 м ги фърлям от легнало положение :D
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”