Подходяща плувка

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
nasko986
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 19:34
Риболов: Риболов на леко.
Местоположение: Смолян

Подходяща плувка

Мнение от nasko986 »

Здравейте на всички!
Искам да попитам понеже , имам две въдици и не съм ги ползвал отдавна. Едната малко е развалена ( само се оплита кордата ) апак другата ( по-дългата ) я стегнах . Та въпроса ми е : Чудя се дали да сложа плувка като игла , тоест с много къс кил и тънка PVC антена , или нещо подобно ? Ще ловя на язовири,езера,и рядко на реки. Предпочитам да е 1.0 грам .. Аз сеха съм с няква 1.0 грам като кръг. Има и игли с дълги килове.. Кажете своето мнение . Благодаря предварително :)
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Подходяща плувка

Мнение от antivik »

Като гледам си новичък, добре дошъл във форума. Скоро не съм се ровил в темите и сигурно има доста писано за плувките. Порови се и ще намериш доста акъл, а на кратко само с 1-2 няма да се оправиш. Вида на плувката много зависи от мястото, времето, начина на риболовуване, рибата де ще хващаш и се слага според зависи. Определянето става с натрупване на опит, с много проби, а понякога и просто с късмет. Ходи на риба, ще се научиш и на слука :wink: .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Подходяща плувка

Мнение от Даниел Казаков »

Плувки от 1 грам се използва обикновено при риболов с щека или уип твърде леки са и не може да се замята с такава плувка всички които използват директни или болонезе слагат плувки не по малки от 1.5 грама даже и това идва леко.Има един модел плувки на Мило, които са предварително утежнени и носят допълнително 0.8 и нагоре грамове тежест с тях може и да се справиш със замятането на плувката но зависи и от въдицата и монтажа който ще използваш. по въпроса за антената на плувката колкото е по тънка толкова е по чувствителна плувката, но аз ги ползвам предимно на затворени водоеми тъй като на реки дебелата антена дава повече положителна плаваемост(ако е и куха съвсем се увеличава) и са по-малко фалшивите кълванета.
Общо взето колегата е прав вида и товароносимоста на плувката която ще ползваш зависи от конкретния водоем,метереологични условия,колко са капризни рибите,тип на въдицата и монтажа и не напоследно място от задвъдичното устройство така че ходи често за риба има много колеги които ще те посъветват и метода проба грешка върши работа също.
поздрави и много хванати и пуснати риби
nasko986
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 19:34
Риболов: Риболов на леко.
Местоположение: Смолян

Re: Подходяща плувка

Мнение от nasko986 »

Да ,аз ще ловя в язовири и езера..На въдицата ми пише нещо Fury Carbon тоест е карбонова май. Мисля да зема плувка като игла около 1.5 и 2.0 грама. Сега съм с няква 1.0 грам , но ще накарам да ми я сменят.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Подходяща плувка

Мнение от antivik »

Не сменяй, събирай колкото повече толкова по-добре. Вземи си от всички видове. Тези де ги наричаш игловидни обикновено се ползват за затворени водоеми , без голямо течение и за по-капризни и дребни рибета. По-обемистите, така наречени буре и издължените капка/обърнат морков/ се ползват в реки и течение, когато се иска по-специфично утежняване и задържане в течение. Има и много други видове, като да кажем "близалки", но за тях мисля още ти е рано. Събирай, дялкай си сам, сиреч прерови темите и се опитай и сам да си правиш плувки. С времето ще видиш, че по някога това което си го направил сам с нищо не отстъпва на купеното, а и когато се окаже уловисто, кефа е незаменим. Апропо това че на сопата ти пише карбон по някога е чисто мръсна реклама. Имай в предвид, че хубавите карбонови сопи започват с цени "малко" над 100лв. и пак не е гаранция :wink: .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
nasko986
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 19:34
Риболов: Риболов на леко.
Местоположение: Смолян

Re: Подходяща плувка

Мнение от nasko986 »

Разбирам ,но аз с тая въдица ще ловя само в затворени водоеми . (ЕЗЕРА И ЯЗОВИРИ)
И затва мисля да зема плувка като игла на 1 или 1.5 грама ? Кво ще кажете
nasko986
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 19:34
Риболов: Риболов на леко.
Местоположение: Смолян

Re: Подходяща плувка

Мнение от nasko986 »

Отказах се от плувката . Ще си карам с тая с тумбачето :D Само си купих една корда за 1.80лв - 0.20мм дебела , 100м дълга и до 4.50 kg държи . Ще я пазя за резерва. Стига ми си мойта плувка.

МОЖЕ ДА ЗАКЛ. ТЕМАТА :)
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Подходяща плувка

Мнение от Георги Кръстев »

С такива клиенти като теб, гладни ще умрем :lol: :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Подходяща плувка

Мнение от butnik »

Георги Кръстев написа:С такива клиенти като теб, гладни ще умрем :lol: :lol: :lol: :lol:
И поне ще спим спокойно,че след него ще остава риба :lol:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”