Как да лъснем блесните?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от babydoctor »

С такива блесни съм си решил проблема, като съм ги излъсквал до блясък /всичките предложени по-горе методи ставатІ и после съм ги топвал в лак. Стават леко патинирани и никога повече не ръждясват.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Vassil »

Става и с водна шкурка (600).
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Рибаря81 »

Определено и аз ще лъсна блесничките днес по някой от препоръчаните методи и след 2-3 дни отивам да ги изпробвам :).
Наслука!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Мунчо »

Само да не даде обратен ефект. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
мастЪра_
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 14:59
Местоположение: Свищов
дал Браво: 3 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от мастЪра_ »

Това е голям проблем при мен. :(
Пробвал съм със всички изброени до момента препарати и пасти. Ефекта е временен. Уж добре лъснати, прибирам в кутийката и след някой ден пак потъмнели, дори повече. Явно имат някакво покритие, което като се махне става по лошо :roll: говоря за блесни мепс, мапсо .. те най-много ръждясват :shock: дори и кутииките ми са захабени.
Преди, като сменях примамките, ги мушках директно мокри и затварям кутията .. от тогава мисля, че почнаха проблемите. Сега съм разпробил малки дупчици на кутиите и гледам да подсушавам блесните, че и воблерите.
Ще си накупя нови кутии, ше ги пробия и дано да свършат проблемите .. въпреки, че се съмнявам :?
Аватар
DJ_Predator
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от DJ_Predator »

Проблема с появата на ръжда съм го решил като слагам малко ориз в кутийките (поема от влагата).
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от lachezarnb »

За подсушаване - в новите обувки и чанти, а и в някои други стоки има малки хартиени торбички с малки бели топченца вътре, същите ги има и в капачките на разтворимите таблетки. Вършат идеална работа и за подсушаване на мухи. В Баухаус продават препарати за почистване на злато и сребро, имат си и малка кошничка слагаш блесната вътре и потапяш в кутията с препарата, но трябва да се внимава, защото някои бои се повреждат от препарата. Що се касае за лакиране, не съм пробвал, но си мисля че лака ще промени звуковия сигнал който блесната излъчва, а според мен той е по-провокиращ за рибите от светлинния. Аз от време на време ги накисвам във веро и с това приключвам поддръжката, пък и блесните не са кой знае колко скъпи и ако добият чак толкова лош външен вид си купувам нова.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Майстор Саки »

Съвсем прост и ефикасен "метод", който прилагам от няколко години - след излет оставям за ден кутиите с примамките отворени. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Emil Aleksandrov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 19:42
Риболов: Риболов с изкуствена примамка за щука,а също така и с ръце.

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Emil Aleksandrov »

Направо можете да ги полирате.Ако не е,чак толкова ръждясала взимате шкурка 500-800-1200 ,лъскате,лъскате,лъскате и накрая сте готови.Ако имате и някой приятел,ножар да ги полира с паста или поне киче,става по-лъсната и от фабричният вид.Толкова финна шкурка,можете да намерите най-вече в магазините за авто-бояджийски неща.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от Мунчо »

А като ги натопиш, или ги прибереш в кутията при мокрите - пак същата работа. И после отново. :D Така и не разбирам защо ги лъскате?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от sleepwalker »

Аз пробвах 1-2 метода от гореизброените, но нищо не стана. Така или иначе блесни напоследък почти не ползвам, а само мъкна кутията с мене, та не ми се занимава. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от A.S.H »

sleepwalker написа:... Така или иначе блесни напоследък почти не ползвам, а само мъкна кутията с мене, та не ми се занимава. :)
Съжалявам за спама :oops: , но това е още един симптом :lol:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от sleepwalker »

A.S.H написа:
sleepwalker написа:... Така или иначе блесни напоследък почти не ползвам, а само мъкна кутията с мене, та не ми се занимава. :)
Съжалявам за спама :oops: , но това е още един симптом :lol:
Стига бееее...направо ме уби! Ще идвам при тебе някой път да ми поставиш точната диагноза! :cry: :lol:
Обаче верно, сега като се замисля, блесните са ми станали безинтересни напоследък, не виждам интрига в тях, а в редките случаи, когато реша да половя с тях, ги мятам хамалската, щото изобщо не ги жаля. А воблерите...воблерите са друго...ооо, безценииии :oops:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от A.S.H »

sleepwalker написа: Стига бееее...направо ме уби! Ще идвам при тебе някой път да ми поставиш точната диагноза! :cry: :lol:
Обаче верно, сега като се замисля, блесните са ми станали безинтересни напоследък, не виждам интрига в тях, а в редките случаи, когато реша да половя с тях, ги мятам хамалската, щото изобщо не ги жаля. А воблерите...воблерите са друго...ооо, безценииии :oops:
Заповядай, ще се радвам да направим някой риболов стига да има време :D

Ако през ноември месец почнеш да се замисляш сериозно дали да не нагазиш, за да спасиш някой воблер или с охота и желание спасяваш воблерите на околните диагнозата е ясна :oops: :lol:

Ако има нещо друго давай на лични, че да не спамим темата :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Как да лъснем блесните?

Мнение от gergi762 »

Майстор Саки написа:Съвсем прост и ефикасен "метод", който прилагам от няколко години - след излет оставям за ден кутиите с примамките отворени. :)
Това е истината.
Testis unos, Testis nullus
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”