Клещи за олово-начин на употреба

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от jim_jim_jim »

Търсих ,къде да го пусна ама на ,тук се спрях
Взех си подобни клещи http://www.bulit2000.com/images/672424001269869764.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, защото си викам да дам почивка на зъбите вече ....обаче нещо не мога да им хвана чалъма.хайде зъбчето екстра отваря сачмите,но каналите от тази страна за какво са,от другата страна с щипките също се оправям вече....но на тях също има прорези ...а,забравих имало опция "да се приплъзват сачмите по линията без да я наранявате" ....ясно е ,че нарезите са за кордата,но не виждам смисъл при положение ,че влакното трябва да е напречно на каналчетата за да стиснеш сачмата,респективно и да я отвориш с другия край също трябва да е напречно .
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 4613 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от outsider »

Имаш да черпиш 8) - адски кофти се снима , ако си сам:

Изображение

стискаш я те така , и съчмата се отваря леко , колкото да се плъзга по влакното без да го наранява.

Изображение


Така или иначе , най-добре е да направиш линията двайсе санти по-дълга , да щипнеш съчмите и да ги преместиш по влакното (след отпускан със щипката) , и тези двайсет сантиметра да ги отрежеш. :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от jim_jim_jim »

Голямо благодаря!Значи при това стискане леко се отварят.Добре,а от другия край също има канали на самата пластмаса.Тях установил ли си за какво са?
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Коце »

Страната, която е снимана е за преместване на сачми по линията. Не е задължително те да се отворят при натиск - това е възможно само ако оловото е доста меко. Аз примерно ползвам много твърдо олово и не се отваря грам!
Другата страна /с прорезите в пластмасата и зъбчето/ служи за премахване на сачми от линията. Опъваш влакното по прорезите, позиционираш сачмата под острата страна на зъбчето, стискаш клещите и зъбчето се забива в оловото, разтваряйки го. Така без да нараняваш влакното по-лесно се махат излишните сачми. Трябва известен брой пъти да го направиш, за да добиеш опит.
Също се продава и меко олово, което има специален прорез за отваряне. С него не ти трябват такива клещи. То е омекотено химически.

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от jim_jim_jim »

Коце написа: Другата страна /с прорезите в пластмасата и зъбчето/ служи за премахване на сачми от линията. Опъваш влакното по прорезите, позиционираш сачмата под острата страна на зъбчето, стискаш клещите и зъбчето се забива в оловото, разтваряйки го.
Зъбчето обаче трябва да попада напречно на прореза на сачмата,ако се прекара влакното през каналите на пластмасата става надлъжно и ги мачка
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Коце »

Не! Зъбчето трябва да разцепи сачмата, успоредно на влакното!

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 4613 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от outsider »

Коце написа:Страната, която е снимана е за преместване на сачми по линията. Не е задължително те да се отворят при натиск - това е възможно само ако оловото е доста меко. Аз примерно ползвам много твърдо олово и не се отваря грам!
Има си и начин да се отпусне твърда съчма-стискаш с клещите(с истински клещи този път),напречно на стискането , с което я затваряш.....баси обяснението :roll: , ще я снимам като се върна. :wink: Друг е въпроса , че твърдо олово няма шанс даже да се доближи до моите монтажи. :twisted:
ПъСъ-английските тежести не са омекотени химически , в тях не се съдържа олово като материал , по екологични съображения
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Коце »

outsider написа:ПъСъ-английските тежести не са омекотени химически , в тях не се съдържа олово като материал , по екологични съображения
Издребняваш по френски ми се струва! :fish6:
Какво ни е еня за "екологичния" маркетинг на ония! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2668
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 4613 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от outsider »

Коце написа:
outsider написа: Издребняваш по френски ми се струва! :fish6:
Какво ни е еня за "екологичния" маркетинг на ония! :lol:
:lol: :lol: -засега , Коце...засега :roll:
В половин Европа вече не можеш да ползваш истинско олово или шарен червей :x ....Зелената Мафия не спи :evil:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от miro253 »

outsider написа:
Коце написа:Страната, която е снимана е за преместване на сачми по линията. Не е задължително те да се отворят при натиск - това е възможно само ако оловото е доста меко. Аз примерно ползвам много твърдо олово и не се отваря грам!
Има си и начин да се отпусне твърда съчма-стискаш с клещите(с истински клещи този път),напречно на стискането , с което я затваряш.....баси обяснението :roll: , ще я снимам като се върна. :wink: Друг е въпроса , че твърдо олово няма шанс даже да се доближи до моите монтажи. :twisted:
ПъСъ-английските тежести не са омекотени химически , в тях не се съдържа олово като материал , по екологични съображения
А какви са тези тежести? Също така ме интересува някой, някъде виждал ли е волфрамови оливетки?

Що се отнася до клещите и аз си купих преди време такива на Стонфо, но ги ползвам само като си сменям съчми от линията. Явно ползвам твърдо олово и не мога да го местя с тях. Леко отпускам съчмите с острата част за махане и тогава ги местя, а иначе като махна съчма с тези клещи, така я разтварят, че не става за нищо повече, но може и аз да не ги ползвам правилно.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Мунчо »

Прекалено габровско ми се вижда чак пък да ползваме сачмите по няколко пъти. Да не говорим, че или съм случил на дефектни клещи, или въпреки пунктоалното и неколкократно прочитане на темата, продължавам да тъна в дълбоко неведение за правилното им използване...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Коце »

Мунчо, няма дефектни клещи. Въпрос на тренировки е. С големите сачми няма грижи, но с дребните всеки се мъчи, не само ти!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Мунчо »

Ох, олекна ми, щом разбрах, че и други страдат! :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от miro253 »

Мунчо написа:Прекалено габровско ми се вижда чак пък да ползваме сачмите по няколко пъти. Да не говорим, че или съм случил на дефектни клещи, или въпреки пунктоалното и неколкократно прочитане на темата, продължавам да тъна в дълбоко неведение за правилното им използване...
Споко! И аз се мъча, а "пестенето" на съчми по-скоро при мен е свързано с мързел т.е. ако бахтисам тази на линията трябва да отворя 55 кутийки та да си взема нова. Пък и казват, че много токсично било оловото изхвърлено във водата или на ливадата.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Клещи за олово-начин на употреба

Мнение от Popeye »

последния път , когато ползвах Динсморис на линията имах пет съчми , като изкарах едно шаране беше останал само дроперът .От тогава оловата на Динсморис са в черния списък . Стонфо/моите са Мило/ клещите вършат отлична работа при по-твърдите олова с по малки размери като Лемер например
VIP sux !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”