УЛ плетено влакно 1-3лб

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:Обикновено не го правиш често :wink:
Ти ша ми каеш :shock: :lol: Мен си ме кефят сопите с които ловя.
Ще те послушам за монофила,но брейда ми трябва за микро джиг :?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Павел Иванов »

Опитай и на микро джиг с посоченият монофил , пък ако ти излезнат забележки , то си взимай брейд къф ти душа иска :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Владимир »

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40" onclick="window.open(this.href);return false;
Tука има ли го тва влакно :roll: нещо не се ориентирам. :oops: всичко е SUPER и всичко TROUT :lol: :?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Павел Иванов »

Ей за това иде реч - http://www.troutshop.jp/index.php?m=mck ... 01G0826547" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение .
Има го и в Плат , и при Морунча , и в Троут шопа ДжПи , и на други места , основно в Япония :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от mitioto »

Владо, на тая пръчка не трябва да слагаш брейд и според мен... То и хубав брейд 3 лб ще е по-скъп от макарата ти вероятно, която пък кой знае как ще се погоди с него...

А за микроджиг пък нема ли да ти е прикъсичка?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Павел Иванов »

То по принцип екстра фастовете не си пасват много с брейд . При гега с тая акция , съчетана с брейд , трябва да държим максимално отпуснат аванс и докато вадим рибата постоянно да си играеме с него . Аз лично в такова съчетание вместо да си играя с аванса притискам и отпускам шпулата с пръст , как при мултитата , ама па си е излишна занимавка . В такива случаи обаче късата дръжка на гегата , а и на макарата , е незаменима .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Мунчо »

За микроджиг от миналата година ползвам изключително флуорокарбон 0.12 - 0.16mm. Ако ловя на "конвенционален" джиг(над 4 гр) използвам брейд.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Владимир »

mitioto написа:Владо, на тая пръчка не трябва да слагаш брейд и според мен... То и хубав брейд 3 лб ще е по-скъп от макарата ти вероятно, която пък кой знае как ще се погоди с него...

А за микроджиг пък нема ли да ти е прикъсичка?
Ти как разбра кплко струва макарата :shock: Микроджиг се практикува и от плавателни съдове :wink: Няма да слагам брейд,щом ме съветвате така.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от mitioto »

Владимир написа:
mitioto написа:Владо, на тая пръчка не трябва да слагаш брейд и според мен... То и хубав брейд 3 лб ще е по-скъп от макарата ти вероятно, която пък кой знае как ще се погоди с него...

А за микроджиг пък нема ли да ти е прикъсичка?
Ти как разбра кплко струва макарата :shock: Микроджиг се практикува и от плавателни съдове :wink: Няма да слагам брейд,щом ме съветвате така.
Гледам, че ми се обиди, май... Извинявай ако е така. Включих се защото търсеше мнение. Реших, че макарата ти е такава, защото каза, че:
Владимир написа:Не за първи път ще спомена мнението си,че за мен макарата е консуматив.Имах доста и скъпи макари,за себе си съм стигнал до-или макара за 50-60лв или за 1500 :wink:
За микроджига, мислех, че говориш стандартно за от брега... Ако решиш фани и сложи брейд. Брейд 2 либри, който става е на цена колкото три макари от долния ценови клас на макарите, които споменаваш... Читав монофил за 15 лева ще ти свърши 100 пъти по-добра работа...

Извинявам се ако съм те обидил без да искам!

Жив и здрав!
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Владимир »

Не съм ти се обидил,просто попитах :wink: В момента съм на кантар,да дам ли една торба пари за STELLA 2000 или да запазя благоприличие :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от minkata »

Запази, земи си някакво Абу или Флюгер, турни му един монофил и едно тринишково G-soul (примерно) на другата шпула(за силикон) и бегай за риба, че поне имаш време :)
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Владимир »

minkata написа:Запази, земи си някакво Абу или Флюгер, турни му един монофил и едно тринишково G-soul (примерно) на другата шпула(за силикон) и бегай за риба, че поне имаш време :)
За риба чак след 7-8 месеца,Тунджа сега е мътна и висока :wink: Тва за времето е временно явление,след някоя и друга година(ако съм жив и здрав),като ми се роди детенце,край с времето/кинтите.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от nafplio »

Павел Иванов написа:Ей за това иде реч - http://www.troutshop.jp/index.php?m=mck ... 01G0826547" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение .
Има го и в Плат , и при Морунча , и в Троут шопа ДжПи , и на други места , основно в Япония :wink:
Влади , този монофил бях го заръчал от селъра от който взе въдицата :wink: нищо че го няма при стоките му - просто му пиши че го искаш ...
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от za4o75 »

Павел Иванов написа:То по принцип екстра фастовете не си пасват много с брейд .
Павка даже много си пасват,особено когато ловим на голяма дистанция или на голяма дълбочина,а много зависи и какви риби търсим.Ти ,разбира се сигурно имаш предвид къси въдички и неголеми дистанции.
Мунчо чувам от колеги,че флуорокарбона бил по чувствителен от брейда при неизпънато положение(при слизане),ти как ги виждаш нещата?В някакъв момент пробвах с флуорокарбон ама нещо не се погодихме(май ползвах по-дебеличък отколкото тябваше) нищо,че с него ловях повече риби(пъстърви).
Влади,извинявай за спама!Все пак с брейда удоволствието е по -голямо,по-директен контакт с рибата.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ плетено влакно 1-3лб

Мнение от Мунчо »

Здрасти, Зачо. През последните две и кусур години ползвам флуорокарбон за цяла линия, основно при риболов на микроджиг и лек джиг до 6 гр. Ограничил съм се с диаметри в диапазона 0.12 - 0.16 мм, съобразени с масата на утежнението. Предимството на този материал не се състои в това че е неразтеглив, както масово си мислят хората, защото и той не е лишен от такива свойства, а че е над два пъти по-плътен от найлона(най-общо казано), от който се правят останалите влакна. Поради тази причина той потъва по-лесно и осигурява по-висока чувствителност(в случая не коментирам произтичащата от голямата плътност устойчивост на външни въздействия и (не)видимостта му във водата, която за мен е условна, тъй като те нямат пряка връзка с въпроса). Малките диаметри на линията са предпоставка за по-слабото й провисване и по-добрия контрол върху примамката. Действително, подръпванията на рибите се усещат отчетливо, дори и при неизпънато влакно(в разумни граници, естествено).
Високата твърдост на флуорокарбона обаче е нож с две остриета - освен чувствителност, устойчивост на абразия и отрицателна плаваемост, тя е фактор за "брадясване". Това е особено отчетливо видно при по-големите диаметри. Ползвал съм 0.20-0.23 и в момента съм ги оставил само за лидери. Вярно, че твърдостта на линията е важен фактор за нейната устойчивост на усукване и прочие продължителни деформации, но само до определен момент, след който това предимство рязко се превръща в недостатък. Колкото по-тънка е линията, толкова по-лесно се усуква, а колкото по-дебела е, толкова по-страшен е крайния резултат. :lol: По тази причина категорично съм спрял да ловя на въртящи блесни с флуорокарбон, като съм го оставил само за естетичен джиг, воблери и клатушки - в този ред.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”