Спининг примамка за бели риби в плитки води

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от quietriot »

carbolino написа:Пичове аз на рибета си лових бели но сега отряза и няма пипане вече сумати време.Хващат се дребни сулчета по 200-300 гр.Аз почти всеки ден съм там и имам наблюдения от колегите които чакат на жива стръв дереджето е плачевно.Днес пак оходих целия гьол.Силикони,кастмастери,рип ен миноу оунери е няма баране а по на вътре пак от време на време рибата подгонваше.Баси и таласъмския гьол винаги е бил труден но като се отпуши и става страшно :mrgreen:
Така както ти казах в началото заведи ме да го пробвам, може пък да тръгне при мене, ако ако е частен, няма от какво да се опазсяваш да не го издам , ако пък не е пак няма да кажа, за да не му ебът мамата.

Сега по темата , къде търсят бялата на стръв , на плувка над дъното или полегана на дъното??
Скоро ще тръгне на силикон не защото е гладна, а по друга причина.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Гьола е само на ловно рибарската дружинка и е с членски карти.За силикона ми е ясно,но още дребната рибка не се е групирала а е навсякаде.Има много слънчевки,чаушани,червеноперки и кубинки.На рибка ги ловях на плитко на дъното на легнало с леко оловце и дълаг повод.Взимаше само до тревите.Пробвах я и на вътре на по -дълбоко но неискаше.Има места които са по пясакливи и на тях ловях които са тинести там нещеше да бара.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от quietriot »

carbolino написа:Гьола е само на ловно рибарската дружинка и е с членски карти.За силикона ми е ясно,но още дребната рибка не се е групирала а е навсякаде.Има много слънчевки,чаушани,червеноперки и кубинки.На рибка ги ловях на плитко на дъното на легнало с леко оловце и дълаг повод.Взимаше само до тревите.Пробвах я и на вътре на по -дълбоко но неискаше.Има места които са по пясакливи и на тях ловях които са тинести там нещеше да бара.
Сиреч мога да дойда ги проверя как го стопанисват :mrgreen:
казах ти достатъчно , оттук натам си ти, щом и гости не приемате няма какво да помогна повече.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Благодаря ви момчета за насоките ще я мъчим докато замръзне пък квото сабя покаже.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от VARHARA »

Така и така Васката ще идва може и аз да дойда да го пробвам този секретен язовир :wink:
Сега сериозно .

Има ли дълбочина в близост до брега с камъни или песакливо дъно?Ако има отивай там.Ако няма търси залив-ръкав и застани на носа .Ако язовира е със стена отиди и там да ги пробваш.

Купи си цикади ,туистери и шадове. Спрямо дълбочината си подбери глави за силиконите .Ако не знаеш как се водят примамки ,намери клипчета или филми в нета-не е голяма философия :wink: От тук на после ти си на ход и прати снимки да се радваме.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

VARHARA написа:Така и така Васката ще идва може и аз да дойда да го пробвам този секретен язовир :wink:
Сега сериозно .

Има ли дълбочина в близост до брега с камъни или песакливо дъно?Ако има отивай там.Ако няма търси залив-ръкав и застани на носа .Ако язовира е със стена отиди и там да ги пробваш.

Купи си цикади ,туистери и шадове. Спрямо дълбочината си подбери глави за силиконите .Ако не знаеш как се водят примамки ,намери клипчета или филми в нета-не е голяма философия :wink: От тук на после ти си на ход и прати снимки да се радваме.
Пробвано е всичко най добре си взима на естествена стръв.Сега нивото на язовира е критично на стената макс 2м. и то по на вътре примамките минават на 1м. и рибите са наплашени и се държат по към средата.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: а бе,щ си мисля че за езерово говориш :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от Мунчо »

Там с карти ли е? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

LVitchev написа::lol: :lol: :lol: а бе,щ си мисля че за езерово говориш :mrgreen:
Не бре там къде сома изкарах.Eто тука се вижда гьола.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от LVitchev »

При мене е с покани за приятели,за гости - неканени,10тарка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

carbolino,сори ама не се сещам от клипа.Нищо де,гони ги белките,сега им идва времето,само да падне сняг :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от Мунчо »

Бах мама му - дали нещо за пет лева не бихме ли се разбрали за половин ден, да видя дали кълве... :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от ribata402 »

На тая паднала вода и тоя тиняк риба не чакаи..
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от Димитър Тодоров »

carbolino написа:...
Пробвано е всичко най добре си взима на естествена стръв.Сега нивото на язовира е критично на стената макс 2м. и то по на вътре примамките минават на 1м. и рибите са наплашени и се държат по към средата.

С такава ниска вода нищо чудно да си загубите рибите зимата под леда..Бялата риба не е таранкозавър да се забие в тиняка,иска кислород!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Те за това рибите стоят в тревите през деня защото там има кислород.И до сега не бях виждал бели риби да имат дъх на тиняк,а тия от тоя гьол имат.Нивото на водата не зависи от нас зависи от водното.Абе булгаристанска си работа не ми се пише че се ядосвам.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от Димитър Тодоров »

Опитайте да увеличите нивото на язовира поне на 3-4 метра преди леда,
така имате реален шанс да ви оцелеят рибите. Другото,което трябва да сторите,е да пробивате дупки в леда,ако се стигне до заледяване.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”