Спининг примамка за бели риби в плитки води

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Мунчо написа:Е, поне бързо ще се свърши тази мъка... :lol:
Коя от куките е излишна тройката или двойната на гърба. :roll:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от Димитър Тодоров »

carbolino написа:Пичове извъртях сумати воблери в едно язовирче кадето ври от бели риби но резултатите не са задоволителни. ....
Как пък на мен не ми се случва това,да имам пред себе си гъсти бели риби в плитки води.. :roll: :? :lol:

Решения има много,но трябва да си упорит,едно добро ,,воблерово,, начало са Rip`n minnow 65 и 90мм,все още се намират сравнително лесно,
водят се бавно,равномерно,може и ,,stop&go,,..
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Е сега си идвам изкарах една към 2 кила удари на вътре на едно фриски на салмо.Рибата май се изтегля на вътре вече и май почва да се групира сутринта нямаше игра.Сутринта беше 3 градуса иде студа :|
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от quietriot »

място за съвет , така само да крадеш ноу хау с обява гъста бяла е леко дразнещо :wink:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Днеска се оръсих за дранкулки.Поръчах това.
http://www.aquasport-n.com/%D0%B2%D0%BE ... 0-pid=3194" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aquasport-n.com/%D0%B2%D0%BE ... 0-pid=3197" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aquasport-n.com/%D0%B2%D0%BE ... 0-pid=3200" onclick="window.open(this.href);return false;
кастамстери и една клатушка.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

quietriot написа:място за съвет , така само да крадеш ноу хау с обява гъста бяла е леко дразнещо :wink:
:? неочаквах да си толко мнителен.поздрав
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от ribata402 »

Ако става въпрос за брягово,касмастерите ще ти свършат работа..15-17грамовите на стария път с камъните..
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от taner »

Не бъдете мнителни към колегата, наистина мястото е чудесно - разказвали са ми местни, а има и доволно риби, просто хората си го стопанисват и пазят ;)
Успех с новите придобивки! Чакаме снимки :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от quietriot »

carbolino написа:
quietriot написа:място за съвет , така само да крадеш ноу хау с обява гъста бяла е леко дразнещо :wink:
:? неочаквах да си толко мнителен.поздрав
не е излезнал целия пост :))))
той беше : "заведи на място за съвет "
иначе няма нищо мнително само закачка, че и ние искаме гъста бяла, пък нека и да не кълве. :mrgreen:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

ribata402 написа:Ако става въпрос за брягово,касмастерите ще ти свършат работа..15-17грамовите на стария път с камъните..
Бат Све не е Брягово един гьол е каде си го гледаме дружинката.Малък е към 55 декара.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от quietriot »

Не може да не тръгне на силикон, просто намери кой цвят работи и по кое време.
Най лесния начин е руския (с големи паузи между въртенето, 3-5 секунди ) в повечето пъти взима при повеждането отново, но понякога и при пропадането, имай превид, че бялата не е щука и взима много по плахо, първо тръгва успоредно със силикона и го следва известно време и после го атакува чак.
За да си сигурем къде се групира пробвай на рибка (уклей желателно, но само ако го има в язовира).Шиеш го добре , подвижно олово о мяташ някъде , отваряш бигела и слагаш маркер стериопор на влакното пред първия водач, след като поведе маркера изчакваш, тя първо захапва за да убие рибето , не знае че вече е умряло после го оставя и се немства да ги глътне откъм главата и тогава пк ти повежда , тогава се засича, понякога се чака няколко минути това да стане.
Та като откриеш къде ти взема на рибе , почваш там да тарашиш и на силикон и откриваш кой цвят работи най много, вземаш за проба "релакси", че са евтини и работят в различни цветове, там по вашия край обича зелено с брокат, поне на Гарваново и черната Мъка над него е така.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от kinder »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вземаш- глава за плитки води 5-7гр монтираш с тройка/втора снимка/ и цвят по моите разбирания неутрален-и си ти.Нищо сложно и пръчката ти ако е до 10гр си супер.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=54251" onclick="window.open(this.href);return false;
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от kinder »

quietriot написа:Не може да не тръгне на силикон, просто намери кой цвят работи и по кое време.
Най лесния начин е руския (с големи паузи между въртенето, 3-5 секунди ) в повечето пъти взима при повеждането отново, но понякога и при пропадането, имай превид, че бялата не е щука и взима много по плахо, първо тръгва успоредно със силикона и го следва известно време и после го атакува чак.
За да си сигурем къде се групира пробвай на рибка (уклей желателно, но само ако го има в язовира).Шиеш го добре , подвижно олово о мяташ някъде , отваряш бигела и слагаш маркер стериопор на влакното пред първия водач, след като поведе маркера изчакваш, тя първо захапва за да убие рибето , не знае че вече е умряло после го оставя и се немства да ги глътне откъм главата и тогава пк ти повежда , тогава се засича, понякога се чака няколко минути това да стане.
Та като откриеш къде ти взема на рибе , почваш там да тарашиш и на силикон и откриваш кой цвят работи най много, вземаш за проба "релакси", че са евтини и работят в различни цветове, там по вашия край обича зелено с брокат, поне на Гарваново и черната Мъка над него е така.
И чети тук много правилно те съветват.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг примамка за бели риби в плитки води

Мнение от carbolino »

Пичове аз на рибета си лових бели но сега отряза и няма пипане вече сумати време.Хващат се дребни сулчета по 200-300 гр.Аз почти всеки ден съм там и имам наблюдения от колегите които чакат на жива стръв дереджето е плачевно.Днес пак оходих целия гьол.Силикони,кастмастери,рип ен миноу оунери е няма баране а по на вътре пак от време на време рибата подгонваше.Баси и таласъмския гьол винаги е бил труден но като се отпуши и става страшно :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”