Кой какво държи в куфара си???

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Кой какво държи в куфара си???

Мнение от dobriq »

Здравейте колеги хрумна ми да създам тема кой какво обурудване има в куфара си какви плувки,куки,тежести,влакна,примамки,ваглери,слайдери,перца,влакна за поводи и т.н нека си споделим кой какво ползва какви ароматизатори използвате спрейове за стръв..и много други неща..За които се сеещате пишете ако модераторите мислят че темата е безполезна нека да е изтрият!!!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от wertus »

Ей сега с большим нетърпением ожидаем всички онез колеги, дето вместо куфари ползват гардероби, да почнат да скрибуцат с перодръжките......"Война и мир" ша гризнат ряпата май :D
Сори за спама ама не можах да се удържа... :wink: :lol: :lol: :lol:
Ся по темата: Апропо, колега, защо не започнеш със себе си и с твоят си "куфар", така изисква добрият тон? :roll: :roll: :idea:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от antivik »

Това много скромно бре......щом се разминаваш само с 1 куфар. То я за всеки вид риболов съм спретнал по 1, та допълнително насипен материал в торби и кутишчета :? . То по горе авера правилно е отбелязал - цяла "Война и мир" ще излезе ако почне да се пише подробно какво и къде го мъкнем :lol: .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от outsider »

wertus написа: Ся по темата: Апропо, колега, защо не започнеш със себе си и с твоят си "куфар", така изисква добрият тон? :roll: :roll: :idea:
Вертусе - колегата е (много) млад , и се чуди как да настъпи всички възможни мотики...едновременно. :wink:

Колега - извинявай за закачката , не целя да те обидя. :) Гледай сега , има хора , които носят куфари ,модули , и монтажи , които не мога да платя с годишната си заплата.(..то пък една заплата :lol: ) Да не говорим , че под микробус , нищо не ги събира... Не е нужно да се мериш по тях , ще си докараш само депресия и излишни разходи! Сигурен съм , че 90% от всички , които сме се събрали тук , без значение какъв риболов практикуваме , сме прaхосали сума ти пари за абсолютно ненужни неща... :oops: няма защо и ти да го правиш! Почни с крайно необходимото , и добавяй , когато си сигурен , че действително имаш нужда от това , което ще купиш. Всичко , което не е абсолютно необходимо , пречи. :idea:

За ароматизаторите и диповете , за да не ти отговарям и в другата тема - най-добрия съвет , който мога да ти дам: забрави ги напълно за един-два сезона. :!:
Честно. Hе се занимавай с никакви дипове и алхимии , прочети всичко , писано за захранките - не "кой производител е по-най" , а за това как , къде , и за каква риба работи една храна; научи се да ползваш захранките както трябва , и ПОСЛЕ , ако още имаш интерес , си играй с аромати.
Поздрави и наслука!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от Мунчо »

wertus написа:Ей сега с большим нетърпением ожидаем всички онез колеги, дето вместо куфари ползват гардероби...
:lol: :lol: :lol:
Taман се канех да запитам какво, аджеба, да правят тези, които ползват гардероби? :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от bai ves »

Аз в куфара имам шкурки, пили, свредла, фризове, пружини за монтажи, резци за Exactor knives, виждам и опаковка гумени ръкавици. Но това са ми такъмите за примамки .
В другият куфар имам бои, лакове, различни шаблони и прочие течни лубриканти дори на без петролна основа. На горният капак сега има термо шлаух, че правих поводи вчера..... Инак за риба ходя с елек или чанта на кръста :wink:

Иначе, секцията ми е огромна и само в два шкафа няма примамки , глави , като само един ми е само за празни кутии и опаковки :fish5:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от stancom »

bai ves написа:.... Инак за риба ходя с елек ..... :wink:
Я кажи колко тежи :mrgreen: .......... няма само на мен да се смеят и да викат че съм луд да мъкна толкова :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от Д-р Флекс »

E как да не ти се смеят бе, Станко, като мъкнеш по толкова!!! :D
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от antivik »

:? Интиресно колко е това "толкова" и дали ползвате коли или маате тук-таме пеша....? Що я съм го писал много пъти, че често ползвам кракомобила и като ръгна на гърба раницата със столчето, кофата с 2-3 кила захранка и 2-3 сопи с макарите, другото башка и товара отива къде 10-15 кила - куфарите за дъно и плувчок не съм ки мерил.... :wink:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кой какво държи в куфара си???

Мнение от bai ves »

Елекът ми тежи близо 6-7 кг. Боен, тактически. Нямам грижи относно целодневно риболовстване. Имам време да ловя, да почивам, а когато нося тон джигове не съм длъжен да го нося на гърба си докато ловя на едно място. Клещи и прочие неща са ми на кръста. Плюс това на дълги преходи ми е по добре с него, от колкото с раница. Да вдигам и да смъквам, понякога дори елекът ме спасява от ред неща точно заради тежеста си. Например патешко ходене или стоене в дебел бързей. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”