спрей за спигота

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

спрей за спигота

Мнение от za4o75 »

Здравейте колеги!На една от въдиците ми вече почти се допират двете части при спигота и се притеснявам,че скоро няма да се заклинват както трябва.Чувал съм,че съществува някакъв наслояващ спрей,точно за тази работа.Много ще съм благодарен ако посочите някакво инфо за такъв спрей!Линкове от сайтове или ако пък съществува в България и сте срещали по магазините ...
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: спрей за спигота

Мнение от pux »

Аз ползвам графитна вакса за втулки - ето тази. Мисля, че я мярках и в някакъв български онлайн магазин, но вече си я бях купил :(. Върши работа - нямам забележки.
Имай предвид, че това само ще ти намали износването и ще подобри сцеплението - няма да изгради кой знае какъв слой. Използва се и при "хлопащи" втулки, които имат склонност към саморазхлабване - аз за това я ползвам.

Поздрави

P.S. Някои хора си правят сами подобна "паста" като смесват восък, парафин, вазелин и графитен прах (не всичките заедно, разбира се :wink:). Виж в нета за някоя "рецепта" :).
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: спрей за спигота

Мнение от Георги Кръстев »

Колега изпробвай този спрей, аз лично съм доволен.... :) http://www.filstar.com/bg/%D0%90%D0%BA% ... ston/4586/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://blog.filstar.com/%D0%B3%D1%80%D0 ... %BA%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: спрей за спигота

Мнение от za4o75 »

Колеги,благодаря много за съдействието!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”