Плетено влакно за УЛ

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от sandista »

Заекът ще излезе от ... фурната в неделя :)

Иначе по темата- до сега не съм видял 8-нишков тънък японски брейд,който не се пресуква от блесна. Може пък Павката приятно да ни изненада .. ;)

Ако ли не предлагам на Станко да стренем по един 12лб
Изображение
Тормозя един 16лб вече над 2 сезона доста активно ползване и не е мръднал!
Ако не се лъжа дори се продаваше в БГ? :roll:
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от alien6 »

Павел Иванов написа:Станко не риви ! На кантар съм да пуща една RCS 1003 в комплект с намотан на нея именно такъв брейд - 7либри , 4 плитки , държеливо на въртележки , у форумният продавалник , ама да видим на де ще наклонят везните :wink:
Санде,виж къде е далаверата :wink:
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от sandista »

Aaa .. :*(
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Павел Иванов »

Кантара натежа в полза пускане обявата , без това трета РЦС шпула в размер 1003 ми идва в повече . Та на нея е намотано упоменаваното брейдче YGK Super PE UL с тест 7либри и диаметър между 0.6 и 0.8 по РЕ , щот 0.7 никъде не дават тия джапанзета :lol: Държи на въртележки всякакви , доста меко , нещо от типа лайт гейм мерабоу на Варивас , ама със свой характер различен от упоменатото и за разлика от него наистина държи на въртележки всякакви . Реално е съвсем малко над 0.4 Лайт Гейм като диаметър та си е баш по темата май . По принцип се прави по поръчка на братята рус , ама и при тех трудно се найдва , да не кажа почти невъзможно , явно бързо го изкупуват :lol: Е една снимка съпоставено с 4 либри моно от новата версия на Варивас Супер Троуд Адванс :

Изображение

пп - ся остава Андре несправедливо да ме обвини че си рекламирам юсед продъкшана и няма да му кажа де правят страхотийска дроб сърма съвсем близко до Софето :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Д-р Флекс »

...ся остава Андре несправедливо да ме обвини че си рекламирам юсед продъкшана...
...ние не правим такива неща... :D
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от bendy »

Станко, надявам се не си против да ти ползвам темата?
Мисля вече да си сменя брейда на УЛ гегата. Време му е, макар да не забелязвам никакви признаци за това. До този момент съм със Stren Microfuse 4lb и съм много доволен от него (не че много ми разбира главата). Първосигнално се набутах в Ибея да си търся същия - ма гледам вече е бая кът ... та ... има ли нещо читаво на 4lb, таквоз дет се продава у нас. Можеше да питам най- именития пурист у форума, ама той така ще ми отговори, че ще ми трябва година и половина за превод и още половин година за да го асимилирам :D
Стари видри
Лукавия
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Мунчо »

За гранични занимания между УЛ и Л бюджетния "Gosen W 4ply Green" 0.6 е един прекрасен вариант. Много тънък, достатъчно здрав, стои стабилно оплетен и стегнат, дори след много часове риболов. Вярно, че не съм го тормозил много с въртележки, но така или иначе не съм срещал още тънко влакно, което да е в състояние да ги понесе...
Иначе влакна 12-16 либри, като упоменатите по-горе не се ангажирам да ги коментирам в случая, защото това е една явна профанизация на лекия риболов... :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

bendy написа: Мисля вече да си сменя брейда на УЛ гегата. Време му е, макар да не забелязвам никакви признаци за това.
Виж ся, може да е професионална деформация, но има едно просто правило * АКО НЕЩО РАБОТИ - НЕ ГО БАРАШ * , но ти си знаеш .
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от bendy »

Станко, на поне 4 сезона е брат :oops: Иче, точно към Госен съм се насочил за медиум лайта. Ама на УЛа гадните джапанезци са посочили влакното да е от 2 до 5 либри, а Госена иде в повече. Ще ми се да спазя съвета им.
Стари видри
Лукавия
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Мунчо »

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... -line.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Прекрасно влакно, стига да не му вържеш въртяща блесна. Ники, лека му пръст, ми даде акъл за него 2006-то лето и ми подари първата ролчица.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Welsmeister »

Аз съм доволен от Sunline Super PE (4-нишково) и го препоръчвам на приятели. Ползвам 0,8 което не е най-ултра-лайт но не мисля, че 0,6 например ще се държи по-различно.
Доволен съм от следното:
- здраво, стига да не съм го протрил някъде
- не пие вода, даже мисля че като се намокри е още-по-тънко
- нямам никакви проблеми с оплитания, пресуквания етс.
- никакви проблеми с въртележки 1 и 2-ри номер Пезон Мишел (Rapide). Ползвам го основно с тези блесни и редовно
И все пак всяко влакно особено при честа употреба си старее, особено ползвайки го сред клони, камъни етс. Периодично наглеждане и скъсяване са неизбежни, ако искаш да си сигурен, че всичко е наред. Каквото и да е влакното, минавайки опънато през камък, мидичка, по нашите земи и консервичка :) няма шанс...
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от A.S.H »

Welsmeister написа:...
- не пие вода, даже мисля че като се намокри е още-по-тънко...
Здравей, колега!

Не съм ползвал влакното, но съм ползвал доста други плетени и не помня някое да не е пиело вода повече или по-малко. А да става по-тънко като пие вода - звучи ми като абсурд.
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Welsmeister »

A.S.H написа:
Welsmeister написа:...
- не пие вода, даже мисля че като се намокри е още-по-тънко...
Здравей, колега!

Не съм ползвал влакното, но съм ползвал доста други плетени и не помня някое да не е пиело вода повече или по-малко. А да става по-тънко като пие вода - звучи ми като абсурд.
Моите впечатления от 8-жилните които аз съм ползвал, че всички пиеха вода, видимо с просто око. При Сънлайн-а ползвам бялото Super PE - 4 жилно и рядко зеленото. При бялото ми се е случвало да наложа едно до друго влакното директно след вирбела, т.е. употребяваното до друго от чисто нова ролка. Без да меря с лупа, видимо с просто око, освен че е по мръсно изглежда и по тънко, т.е. според мен е просто по-стегнато. Може пък и едва тогава реално да отговаря на размера си, пък ако някой е измервал с уред нека сподели. Това е причината и да предпочитам 4-жилни и свикнах със звука във водачите. Но мога да си представя и други вид нишки които мокри са по-стегнати като диаметър на въже...Възможно е и заради въртележките, но си мисля, че е заради оплетката най-вече... Теоретично, а и практично: ако усуча една хавлия суха и я опъвам ще има един диаметър, но ако я намокря и продължа усукана да я опъвам мисля ще отънее още
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Д-р Флекс »

С PE#0,8 успешно ловя по-големи твари в реки, прилагайки далеч не UL-примамки, в т.ч. въртележки №3 и 4. UL някак си не ми се връзва нито с PE#0,8, нито дори с #0,6.

А виж, #0,4 или #0,3 (истински UL) са съвсем друга бира, там за въртележки просто забравяш, дори 00 ...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Мунчо »

Правдиво глаголиш, златоусти приятелю!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”