Плетено влакно за УЛ

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

Решил съм пак да опитам да намеря някакъв брейд, който да става за УЛ риболов. Предварително си признавам, че тези мотики ги настъпвах преди няколко години, с плачевен резултат. Таковах таковата на няколко вида тънък плетеняк. Като вина за това имаше както макарата-Кардинал ( моят екземпляр се оказа непригоден за плетени ) така и интензивното ползване на дребни въртележки. Учудващо най-добре се представи едно Сасаме, което все пак показа някаква издържливост, за разлика от много по маркови събратя :? Сега макарата е друга, но въртележки ще се ползват и то от 00 до 2 по Мепс и от 1 до 6 по ПМ. Та някой да е попадал нещо такова, което да върши работа, говоря за размер 0,4 или 0,6 ? За монофила си знам :D . При УЛ не харесах и ФК, та и той отпада като вариант ! Та някой нещо, а ? А? А? А?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Д-р Флекс »

Да не е пресъхнал Искъро, и да си изпаднал в абстиненция! А? А? А? Нима не знаеш, как ще приключи и този експеримент с плетено и UL? A?A? :D Впрочем, ти на ряката какво точно ловиш с Мепс 00? А? :lol:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

Д-р Флекс написа:Нима не знаеш, как ще приключи и този експеримент с плетено и UL? A?A?
Поне подозирам :oops: Но ми е дебела галавЪта :lol:
Д-р Флекс написа: Впрочем, ти на ряката какво точно ловиш с Мепс 00? А? :lol:
Литрови кефали 8)
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Д-р Флекс »

Литрови кефали, това добре :D Това го можеш. Но как ще ти потъва и как ще върти блясна 00 с плетеняк на реката, остава да видим :D

ПП що не попиташ Тео или, примерно, Зандера, за това, какви плетени влакна ползват те за UL? :mrgreen:
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от A.S.H »

Станко, е това никак не е лошо :D

http://fishup.com.ua/shop/i558
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Павел Иванов »

Станко а ти взе ли си макара за тоз вид плетеняци :roll:

пп - на 01.02 щи покажа как требва да се държи дори четиринишково на УЛ :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа:Станко а ти взе ли си макара за тоз вид плетеняци :roll:
Макара взех някаква, но дали става за тоз вид плетеняци, ще ти кажа като я пробвам с такива. За сега я пробвах с размер 1 , щот нямам по тънко под ръка и държи.




ПП
Павел Иванов написа: пп - на 01.02 щи покажа как требва да се държи дори четиринишково на УЛ :wink:
Ако имаш предвид в колата на топло, съм сигурен че ще държи и тринишков :mrgreen:
Последно промяна от stancom на Нед Яну 12, 2014 10:47, променено общо 1 път.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

Д-р Флекс написа:.... Но как ще ти потъва и как ще върти блясна 00 с плетеняк на реката, остава да видим :D
С тънкото потъва и върти, проблема беше че след 20на замятания, при удар си заминаваше барабар с блесна и десетина метра брейд :twisted:
Д-р Флекс написа: ПП що не попиташ Тео или, примерно, Зандера, за това, какви плетени влакна ползват те за UL? :mrgreen:
А аз си мислех, че точно това правя :roll:
Д-р Флекс написа: и да си изпаднал в абстиненция! А? А? А?
Такива сложни думи не знам и нямам понятие какво значат, но не се отказвам от нищо :fish6: :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
valeshkov
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 18:54
Местоположение: Бяла Слатина
дал Браво: 13 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от valeshkov »

Ползвам Nanofil размер 6 lb- 0.14, при мен издържа един сезон като се налага да го обърна ,но го ползвам и със въртележки .Има още какво да се желае,но дано и аз намеря в твойта тема някакво по добро решение.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Д-р Флекс »

Сещам се поне за една причина, поради която след известно време и при удар с блесната ти си заминават 10 м брейд - п-р-о-т-р-и-в-а-н-е !!!!! (по камъни и дърволяци...) Поради същата тази поне една причина (и куп други), Тео и Зандера не ловят с плетено на UL. А кой съм аз, че да проповядвам нещо различно.... :D

ПП то, че ще потъва, ще потъва 00- блесната с плетеняк, но по-зле при всички случаи, отколкото с монофил...

ППП абстиненцията е състояние на разума, Станко, настъпващо в нормалните организми след около седмица- до две - безрибов или изобщо никакъв риболов, при което разсъдъкът се замъглява, започва да подава сбъркани сигнали на тялото, и то (тялото) пуска за обсъждане във форумите тема като твоята, или като тази, която съм замислил да пусна днес, след като дремна следобедната дрямка... :D
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Pike »

Аз мисля да се пробвам с ей това:

Изображение

Попадна ми една мостра от него, но предполагам ще го има и по магазините по-късно.

Изглежда добре и найстина е много тънко, направо като косъм, остава и наистина да издържа почти толкова и ще го харесам ;)
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от stancom »

Сашо, като го пробваш би ли споделил впечатленията си ? При този размер и 5 либри наистина да държи, е супер.
Андро, от бившите съветски републики и от Русия избягвам да пазарувам :oops: но ако наистина си заслужава ще търся начин да го пробвам.
Д-р Флекс написа:Сещам се поне за една причина, поради която след известно време и при удар с блесната ти си заминават 10 м брейд - п-р-о-т-р-и-в-а-н-е !!!!! (по камъни и дърволяци...)
Точно където хвърлях няма начин да се претрива освен по водачите, а мисля че точно на тази пръчка това не е проблема :wink:

ПП
Д-р Флекс написа: ППП абстиненцията е състояние на разума, Станко
Четох до тук и разбрах , че не се отнася за мен и спрях :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от fori »

http://japantackle.com/Lines/YGK_GsoulX3.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Те това, та поне да не се притесняваш да го хвърлиш по някое време. При мен издържа около сезон, но изключително бързо заминава от солената вода.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от Fisherman66 »

Станко, Андро е прав, че с мъненки въртележки предпочитам моно.... обаче ползвам и Нанофил.... който се държи учудващо добре с въртележките... стария ми (на един сезон - 2012) го навих на баща ми (който, както знаеш не ползва друго освен въртележки) и все още става..... са си взех от новия 0,12 .. маслено зелен и като че ли е по-качествен ... ще го видим таз година....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Плетено влакно за УЛ

Мнение от quietriot »

харесвай един от тия и да ти го купуивам и да мирясаш
Изображение
и без това ще ходя да си взимам пръчката от Николай
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”