твърд калъф

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

твърд калъф

Мнение от boceto84 »

Не ми се пускаше нова тема но не можах да открия нищо конкретно.
Търся си твърд единичен калъф за спининга с дължина 115-120мм.Намирам само големи модели.Ако някой може да ме насочи към нещо ще съм му благодарен.
П.П. забравих да кажа че трябва да е с отделение и за макарата.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от bai ves »

Петър Вукадинов има едни жълти на Pomtoon, телескопични :tup:
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от boceto84 »

Видях ги колега,но нямат място за макарата.Иначе ще стане идеален комплект с GAD-а
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от bai ves »

Ами тогава Филстар или на Byron съм виждал къси за прът с макара. Но те съветвам разделени.. :wink:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от bat.galin »

цените са такива, каквито са ;)

пп.без да издребнявам, в цялата история ми е трудно да си представя преимуществото от "...отделение за макара".
упражнението според мен изглежда така :
- свалям върховата част на въдицата ( и вероятно оставям примамката забодена в нейде вътре в калъфа, ама така, че да не драска въдицата ) но оставам влакното нанизано през водачите, за да се придвижа 200 м по стръмен склон където мога да се пребия или през драки, в които мога да я повредя.
- в същото време въпросната върхова секция се чука и драска в крака на макарата и водачите на другата секция (и вероятно в примамката)
- сигурно върховата секция се закрепва отделно в калъфа и няма да се драска изобюо, но за всичкото това време ще нанижа отново влакното и ще превържа възела на карабинката.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от stancom »

bat.galin написа:... но за всичкото това време ще нанижа отново влакното и ще превържа възела на карабинката.
Галине, спомни си за това изказване, когато някоя сутрин в тъмницата, с измръзнали пръсти, се опитваш да нанижеш влакното и да вържеш карабинката :mrgreen: Не че и аз съм с такъв де :oops: но много пъти съм съжалявал че все отлагам покупката :D
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от bat.galin »

Не е приятно,признавам, но да не смесваме нещата.
Проблемът със замръзналите пръсти се решава елегантно така :
Пише се писмо на Добрия старец и изненадата, вярвам, няма да закъснее ;)

Изображение
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: твърд калъф

Мнение от boceto84 »

Дайвата ми допадна.А калъфът ми е необходим повече за самото транспортиране с колата от колкото около реката.
Спирам вадя си гегичката от калъфа и си отивам да си мятам.Така или иначе няма да го нося с мен по време на самия риболов.
П.П.Никога не сгъвам въдицата с примамката.Както не я сгъвам и ако трябва да се местя 200-500м по-надоло
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”