Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Павел Иванов »

Размер 1 си е перфектно за кефалюги . Не ни връзва ръцете като ни ограничава от към използването на въртележки , едни от най - универсалните примамки а същевремено е достатъчно тънко да пренася на повече от прилично разстояние примамки от типа на Риджи 35 или Айриа Мен , колкото и неестетско да звучи .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:.. В тази връзка боджетния "Госен" 0.6 за момент се държи много по-стабилно, да не каже някой, че му правя реклама...
Ако отзивите се наричат реклама,то нека да е такава. :)

Като споменаваш Госен, искам и аз да кажа добра дума за обикновеното 4 нишково
Gosen-W 4ply Multi 300m.Взех си една ролка от "най-тънкото" # 1.0 и след десетина месеца ползване мога да кажа: диаметърът наистина е като за 1.0 и кастингът е приятен,макар влакното да е от "твърдият" типаж.Има добра износоустойчивост и риболова в каменист терен е адекватен,
ползвам джиг и воблери в плитки води без да се притеснявам за играчките си.Реалната здравина на влакното е напълно достатъчна за този диаметър,не съм я измервал точно ,но според мен е близко до заявената. Цената за размотка от 150 ! метра е около 30-ина левчета,което е съпоставимо с тази на размотка от 135 м от "оборотното" ми PP 10lb,но Госен-а бие Пауър Про-то в диаметъра и кастинга, и не отстъпва в теста. Това,което не ми допада в този модел на Госен е разцветката ,не я виждам добре и предпочитам hi-vis yellow или бяла,но колкото-толкова.

Изберете си оптимално като параметри за риболова ви влакно Gosen и опитайте веднъж,
най-добрата реклама е личният ни опит.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Leo »

Трудно ми е да си представя,че мога да ловя с размер 0.6!Не за друго,ами нищо при моите условия не налага използването на подобна изгъзица.Дори и 0.8 използвам рядко и само в определени ситуации.Кленове ловя с 1 и 1.2,и колкото и брутално да звучи и с 1.5 :shock: Блесни под номер 3 Мепс използвам много рядко,кефалите атакуват охотно блесни 4 и 5,расперски клатушки и воблери.Най естетското ,което мога да си позволя е 0.8,но ако оплетката е японска,осемжилна,дори и в размер 1 е идеална за всякакви дребни кефалски дрънкулки и бонбони.
Да не се повтарям и да хваля пак плетките на Госен.
Ето друго влакно,което е чудесно и отлично си върши работата.
Но да знаете,че пак е Госен :)



Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Попа »

Доколкото знам,влакната на Duel се правят от YGK.
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Leo »

Е,в крайна сметка,кой произвежда оплетките на Дуел?Един колега намеси и Торей,та стана мазало :) Не,че има значение кой го произвежда!Влакното е чудесно и има само два недостатъка.И двата обаче са в сферата на белите кахъри :) Черния десетметров маркер не е боя ,а някаква мазно лепкаво покритие,което остава по водачите и пръстите,което разбира се не е никакъв проблем.
Другият проблем е малко по-комплициран.Ако някой колега реши да използва влакното с въдица с тест по влакно 8-17 либри,при макс тест на 0.8-16 либри,ще отстрелва на поразия примамки в горната граница по примамки на въдицата,независимо каква е тя!Което пак ни връща към въпроса кое е първо - дебелината или издръжливоста на влакното.И правилния прочит на теста по влакно :D
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от Митко Кирилов »

Здравейте колега Leo,
Предполагам, че това ще представлява интерес и допълнение към темата.
Склонен съм към проби и експерименти и малко преди НГ си закупих новото плетено влакно PE DUEL ARMORED F +PRO със следните характеристики: размер # 0.8, диаметър 0.16 мм, издържливост 7 кг, дължина 150 м, цвят жълт.Предварителните проби, с монтиран на него шок-лидер монофил 0.25 мм, показаха, че с него се постига максималната за наличната ми въдица и макара дистанция.Предстоят проби в сезона при реални условия.Влакното представлява доработка на армираните влакна на Дуел.
Разрових се из нета.Като ново влакно няма информация от негови ползватели и затова предоставям описанието, което дава за него производителя:
- влакното е предназначено за сладка и солена вода.
- за неговото изработване са използвани РЕ нишки и флуорокарбон с добавяне на силикон за еластичност /сноп от нишки РЕ, обвити с флуорокарбон и силикон, патент на производителя/
- показателите на изработеното така влакно превъзхождат с 10-15 % тези на обичайните плетени влакна
- що се отнася до извосоустойчивост и якост на скъсване, то при него те са с 30% по-големи
- за сметка на гладкостта дистанцията се увеличава с около 10%,
- не пие вода и не се разнищва/РЕ нишките са обвити от флуорокарбона+силикона/

На пипане е гладко и на пръв поглед имате усещането, че това е монофилно влакно.Нямах проблем да го съединя с шок лидера, въпреки че по структура ми напомня за нанофила на Беркли.
Планирам да го ползвам при риболов с бомбарда.
С настоящето не правя никаква реклама, нито продуктово позициониране! Нямам информация някой да го е пробвал и като за всяко ново нещо е редно след пробите да си споделим впечатленията.
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от ndn »

И аз да напиша нещо за новото влакно Duel X-Wire 8
Изображение

След като изгубих няколко хубави риби и примамки вече бях напълно убеден че нещо не е наред с това влакно.
Затова го тествах с кантарче на колко кг се къса. Тествах и друго влакно за сравенение, ето ги резултатите:
Duel X-Wire 8 #1 MAX 9кг - реално се къса на 2.5кг.
Torray Seabass PE #1 8.5кг - реално се къса на 4.5кг.

При тест с по голям метраж резултатите биха били по близки до посочените, но в случея по важно е сравнението с конкуретно влакно, което показва че този Duel наистина не е наред.

Този проблем го имам и с 2-те ролки Duel които купих, като влакната ги бях обърнал още след втория риблов, защото се чудих вече какво им и на 3-тия риблов резултата беше същия, отново късане от риба.
Последно промяна от ndn на Вто Мар 15, 2016 21:59, променено общо 1 път.
pike007
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 04, 2014 12:57
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
получил Браво: 1 път

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от pike007 »

Ползвал ле е някой това влакно? Ново е и го дават добро пък и цената му е добра. Мисля да си взема 500 метра

DAIWA J BRAID x8 multi color
...
Daiwa-J-Braid-Fishing-Line.JPG
Daiwa-J-Braid-Fishing-Line.JPG (300.35 KiB) Преглеждано 8056 пъти
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от plamenivanov »

От написаното по горе реших и аз да направя тест с моето ново влакно Duel Hardcore Multicolor x8 PE0.6 200m.при тест с кантарче показа 4,6кг точно както е написано и в таблицата на производителя.След това пробвах и VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green PE 1.0 150m се скъса на 5,3кг.а varivas light game mebaru PE0.4 издържа на 2кг. Надявам се да съм бил полезен.
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от ndn »

:tup:
От Duel Hardcore Multicolor x8 PE и аз съм доволен, последния път лових с #1.2 от него и нямах проблеми.
Все пак като го тествах срещу Torray #1, торая излезе по-здрав.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от dido ov4arica »

Спокойно скоро ще има официален вносител на Торей за Българея.
Изключително сериозен и компетентен търговец,който до няколко седмици ще зареди всичко от Торей
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от quietriot »

dido ov4arica написа:Спокойно скоро ще има официален вносител на Торей за Българея.
Изключително сериозен и компетентен търговец,който до няколко седмици ще зареди всичко от Торей
варненец предполагам :lol:
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от dido ov4arica »

Да ама не е този закогото си мислиш.
Нов играч изплува на пазара
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от quietriot »

dido ov4arica написа:Да ама не е този закогото си мислиш.
Нов играч изплува на пазара
Там е меката на японските вносители :lol: иначе Сашо Зебкото вкарва торей от 10 години , но само моно. :wink:
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Плетени влакна - въпроси,мнения,отзиви и коментари

Мнение от dido ov4arica »

Този търговец стана представител с подписан договор и ще зареди от пиле мляко
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”