Морски тройни куки

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

Дайте акъл за някакви относително читави морски тройни куки, по възможност налични на нашия пазар. В момента ползвам VMC 9651, но не са особено трайни и трябва да се подменят на често. :roll:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от PAMPASA »

Ники , мини през магазина на адаша ти в Красна Поляна ( пък и ти е близо) - имат няколко модела морски тройки на Декой :wink:

http://spinningfish.bg/catalogue/brand/decoy/" onclick="window.open(this.href);return false;

които и да си вземеш няма да сгрешиш
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от nikolas3 »

От Орозов вземах някакви скъпички VMC, пробвал съм ги и на Гамакатсу някакви и всички ръждясват на онова по-соленото море...
Единствено от Турция от някакъв риболовен магазин си бях закупил по спешност 5 куки , които поиздържаха малко повече. и от Гърция съм купувал.... Абе то щом на оригиналните куки на Шимано и на Дайви и на ..... им идват 4-5 месеца тотално разяждащо.
Пробвай с миене със сладка вода след всеки излет- увеличава им мааалко ресурса.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от mikibg »

То миенето е задължително :lol:

П.с Те всички ръждясват рано или късно .На пазара освен изброените по-горе има и оунер, принципно оригиналните куки на морските воблери са главно такива, мисля че и филстар внасяха някакви подобни на външен вид.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

mikibg написа:Те всички ръждясват рано или късно .
Тва ясно, ама гоним "късното". :wink: Оунърите са ясни, но цените им, поне по нашите магазини, станаха леко нехуманни. :roll: Някой има ли представа какви куки ползват Дуел/Йо-Зури? Техните тройки са едни от най-държеливите на корозия.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от valeri hinkov »

баш майстора написа: Някой има ли представа какви куки ползват Дуел/Йо-Зури? Техните тройки са едни от най-държеливите на корозия.

Некви евтини , ментаци:)))
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от mikibg »

баш майстора написа:
mikibg написа:Те всички ръждясват рано или късно .
Тва ясно, ама гоним "късното". :wink: Оунърите са ясни, но цените им, поне по нашите магазини, станаха леко нехуманни. :roll: Някой има ли представа какви куки ползват Дуел/Йо-Зури? Техните тройки са едни от най-държеливите на корозия.
За съжаление хубаво и евтино няма. :D О т моя опит най късно ръждясващи са декой , гамакатсу /JDM/но те бързо се оксидират и потъмняват ,оунер .Куките на Дуел/Йо-Зури наистина бавно ръждясват ,но се моли да не се закачи някоя сериозна риба ,защото много лесно се отварят.Валери принципно ти е отговорил за тях. Ако искаш по- ниски цени пробвай тези на филстар , от към здравина нямам отзиви но чувам ,че са устойчиви от към ражда .
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

mikibg написа:Ако искаш по- ниски цени пробвай тези на филстар , от към здравина нямам отзиви но чувам ,че са устойчиви от към ражда .
За тези ли става дума?
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... N-2X/3649/
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... N-3X/3651/
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от empar »

Най-вероятно тия тройки ти трябват за Гръчко, така че директно бих ти предложил един модел на VMC, не помня кои точно, но ги купихме с едни приятели от железарията в НЕА РОДА, на изхода на града в южна посока. Там има доста доволен рибарски кът, в които има качествени куки на безценица. Няма как да не ги видиш. Продават се на бройка от едни огромни кашони и са по 25-30 цента за брой. Невероятно устойчиви на корозия, колко са здрави да не коментирам. Същите се използват от ACME, за техния Kastmaster. В България никъде ги няма. Аналогични като качество куки, тук струват 8лв за 4бр. Ако държиш, все пак, да си вземеш от тук, търси Trabucco Shinken, което всъщност е оригиналния Owner ST-46 - 6 куки са около 8.9лв.

Много хора си купуват от гръцкото VMC, ама си траят...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от mikibg »

баш майстора написа:
mikibg написа:Ако искаш по- ниски цени пробвай тези на филстар , от към здравина нямам отзиви но чувам ,че са устойчиви от към ражда .
За тези ли става дума?
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... N-2X/3649/
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... N-3X/3651/

Точно
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Куките, които показа Мики на Филстар, са си много добри.

На Дуел ръждясват много бързо, особено ако си уловил на тях риба, не ги бива с една дума, на Филстар са в пъти по добри! На Мегабас куките независимо, че воблерите им не са от ефтините чиста шир-потреба са много бързо ръждясват. На Лъки Крафт от горе на всичко се и изправят при по-едра риба!
Стига толкова, че няма да останат по реда си качествени куки на морските воблери :lol:

След риболов в солена вода вечерта зъдължително измиване на куките и воблерите с чешмяна вода, и подсушаване гарантират дългата им употреба.
GoldstaR
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 19:48
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 27 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски тройни куки

Мнение от GoldstaR »

Според мен най-добрите куки в бг са vmc 8527 белите .Здрави и държат на морска вода !
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от баш майстора »

empar написа:Най-вероятно тия тройки ти трябват за Гръчко, така че директно бих ти предложил един модел на VMC, не помня кои точно, но ги купихме с едни приятели от железарията в НЕА РОДА, на изхода на града в южна посока. Там има доста доволен рибарски кът, в които има качествени куки на безценица. Няма как да не ги видиш. Продават се на бройка от едни огромни кашони и са по 25-30 цента за брой. Невероятно устойчиви на корозия, колко са здрави да не коментирам.
Какво показа "разследването". :wink: С empar се чудехме дали модела е 9626:
Изображение
или е това което препоръчва GoldstaR - 8527
Изображение
Не можахме да решим кой точно е модела и въобще по какво се различават двете серии и взех, че се разходих до извора - Орозов. Там за серия 9626 не бяха и чували и предположиха, че може да е старо име на серията, но пък имаха 8527. Взех няколко бройки за проба. :mrgreen:
Изображение
Ценографията е следната: от № 6 до № 1 - 0,85 лв./бр. За по-големите номера цените растат до 2,20 лв., мисля най-голямото беше 5/0. При възможност ще взема и някоя бройка от Филстарските за сравнение. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски тройни куки

Мнение от mikibg »

На пръв поглед филстарските са по добри за воблери , вмц ми се виждат с по -дълго ромо отколкото трябва.На втори поглед ти ще споделиш впечатления.
GoldstaR
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 19:48
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 27 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски тройни куки

Мнение от GoldstaR »

Уважавам мнението на колегата mikibg ,но нали се опитваме да помогнем на колегата с съвет базиран на личен опит .Сменил съм куките на всичките си воблери с тези на vmc и мога да кажа че съм повече от доволен!Ловя на гърция от 5 години пробвал съм доста модели троики и засега тези са дали най-добри резултати и карат най-дълго време, а за закачане на рибите няма да говоря колегата сам ще си направи изводи.Това че този модел куки са с по дълго рамо и малко по дебели никак не пречи на риболова! Късмет на всички :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”