ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от Иво »

Тук примерно може да бъде мястото което да е като каталог, ама се сещам Shop-а. Или повече обяснения , за такива като мен НЕУКИ. За монофилни влакна, плетени, шнурове,блесни. Примерно аз съм самоук и никой мой познат не знае колко гр. са ААА и др. такива. Защото току някой се присети..."пичове това...колеги онова" А така четеш за монтажи...присетиш се нещо и добавиш в темата... А сус здраве и слука! :lol: :lol: :lol:
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

идеята е добра и ми харесва :idea:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Иво ААА- е първокласен корк за дръжки на въдици :D Идеята много ми харесва-а да оставим, че има и продавач-консултанти дето не занят за кво иде реч.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Ivan VP написа:... да оставим, че има и продавач-консултанти дето не занят за кво иде реч.
Има и продавач-консултанти, които гледат да ти пробутат, и които ти пробутват болонезе със съвета че е идеален за меткане на блесни! Потърпевш - аз, преди да ви познавам и да съм запознат с АБВ-то на спининга!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от Алеко »

Иво написа:Примерно аз съм самоук и никой мой познат не знае колко гр. са ААА и др. такива. ...
И на мен ще ми е интересно защо тия французи и ингилизи не използват грамове за обозначение на тежестите, ами такива буквени съчетания. При ААА аз лично се сещам единствено и само за All American Automobile Club (е те тук му е мЕстото ПЕНН да обЯсни, защо е само tripple A, а не АААС).
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от Lubo »

Алеко написа:
Иво написа:Примерно аз съм самоук и никой мой познат не знае колко гр. са ААА и др. такива. ...
И на мен ще ми е интересно защо тия французи и ингилизи не използват грамове за обозначение на тежестите, ами такива буквени съчетания. При ААА аз лично се сещам единствено и само за All American Automobile Club (е те тук му е мЕстото ПЕНН да обЯсни, защо е само tripple A, а не АААС).
Аз пък се сещам за размер батерии! :lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от plamen_lv »

Иво написа:Тук примерно може да бъде мястото което да е като каталог, ама се сещам Shop-а. Или повече обяснения , за такива като мен НЕУКИ. За монофилни влакна, плетени, шнурове,блесни. Примерно аз съм самоук и никой мой познат не знае колко гр. са ААА и др. такива. Защото току някой се присети..."пичове това...колеги онова" А така четеш за монтажи...присетиш се нещо и добавиш в темата... А сус здраве и слука! :lol: :lol: :lol:
Spored men AAA ne e nito kork nito baterii XAXA :lol: :lol: :wink:
BB-0.4gr
AAA-0.8gr
SSG-1.6gr

tova e grubo kazano priqtel :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от babydoctor »

plamen_lv написа: Spored men AAA ne e nito kork nito baterii XAXA :lol: :lol: :wink:
BB-0.4gr АAA-0.8gr
SSG-1.6gr tova e grubo kazano priqtel :wink:
Абе това го има като цяла таблица в една от темите, мисля, че в "Риболов на пллувка", нямам време да ровя. А все си мисля...на кой му пука с колко точно грама си е балансирал линията, след като е добре балансирана? :roll: :D :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от Милен »

babydoctor написа:..на кой му пука с колко точно грама си е балансирал линията, след като е добре балансирана? :roll: :D :roll:
Има значение с колко грама и с каква големина тежести е балансирана линията! Например при риболов с ваглер е важно да знаеш каква е общата тежест на съчмите в случай, че се наложи да смениш ваглера. Също така при промяна метода на подаване на стръвта също се налага да се ползват определен брой съчми...
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от plamen_lv »

razbira se 4e trqbva da znae6 .Taka vinagi 6te znae6 kolko gr. da mahne6 ili da dobavi6 :lol: 8) Mnogo ne obi4am da gledam ne dopraveni linii :twisted:
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Никой не отрича, че това е важно. Само се чудя, защо трябва да е ААА или SSG, или XXX, а не 0,125 - 0,25 - 0,50 и т.н. грама.
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

Na mene mi e po lesno da ti kaja s AAA,bb ili ssg i .... :lol:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Никой не отрича, че това е важно. Само се чудя, защо трябва да е ААА или SSG, или XXX, а не 0,125 - 0,25 - 0,50 и т.н. грама.
Защото не навсякъде се работи в грамове. Така става универсална мярката за всички мерни единици. :wink:
Fish friendly
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!

Мнение от babydoctor »

Милен написа:Също така при промяна метода на подаване на стръвта също се налага да се ползват определен брой съчми...
При промяна ти просто ги разместваш, т.е. прегрупираш. А при смяна на ваглера аз просто преустройвам линията изцяло, от - до. Но доводът на Крики е железен, това обяснява нещата. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”