Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4493 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Pike »

Готово почистих темата.

Колкото до споделянето на информация за мястото на риболов, това винаги е било и ще бъде въпрос на личен избор дали да бъде споделено или не. Не може да се издевателства над човек да каже къде точно е ловил, ако сам не пожелае да го направи.
difimi
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 16:12
Местоположение: Добрич

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от difimi »

...
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

Д Пенев написа:Мястото е от значение за успешен риболов, както в гората има дивечови пътеки и пасишни поляни, така е и в морето за рибите!!
На добро и подходящо място обаче никога няма гаранция за успешен улов, затова колеги ходете, обикаеляйте крайбрежната ивица и си търсете местата, където да си ловите рибките, не чакайте друг да ни открива топлата вода :wink: !!
Рибите, които е показал колегата taner са преходни, бил е на точното място в точното време!!

Успех и на слука!

п.п. Поради големият брой на ползватели във форума за съжаление не се споделя пълноцено!
Напълно споделям мнението на колегата и мога да добавя само,че специално за морския риболов в Гърция по-голямо значение има споделянето на примамката.Това е от огромно значение при риболов на тукашните хищници и може би решаващ фактор при риболова на лаврак.За споделянето на места съм изписал доста,но с риска да стана банален пак ще го напиша-Аз от практиката ми в спининговия риболов по Гръцките морета нямам такова място на което да отида и да съм сигурен,че ще хвана каквото и да е.Факторите за един успешен риболов са твърде много и е несериозно изобщо да се мисли,че като знаеш две-три-пет места знаеш всичко.После на мен лично ми е много интересно защо споделянето на места е въпрос за толкова дразги в темите за риболов в Гърция.Лично аз не съм прочел някой да споделя места за успешен риболов на пъстърва в България нито пък претенции от някой,че не му пишат къде да ходи за пъстърва.Що тъй?Нима майсторите дето ловят пъстърви из България не искат да помогнат на начинаещите в бранша?Най успява и хваща този който ходи за риба.Злати да ви каже ако не вярвате.
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

В Халкида точно мястото е от най голямо значение след това е подходящото време ,течение, час и накрая примамките :wink:от личен отпит знам, че примамките са индивидуални за отделните места в Гърция тези дето ловят успешно тук нестават за другаде и обратното!!!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

civic написа:В Халкида точно мястото е от най голямо значение след това е подходящото време ,течение, час и накрая примамките :wink:от личен отпит знам, че примамките са индивидуални за отделните места в Гърция тези дето ловят успешно тук нестават за другаде и обратното!!!
Тодоре,веднага ми изплуват спомени,къде дащните места бяха окупирани от "американците" пък ние бяхме в тъча(парапета на таверната от към телониото).След като регистрирахме няколко удара обаче(аз загубих голяма риба при закепването,пък Хари хич не можа дя я контрира,Спас пък след като на два пъти го удари риба накрая го прасна тока(заби воблера в кабелите за осветлението на навеса на таверната,пък то и ръмеше)),ни надушиха и трябваше вече да се пазим от свистящите покрай нас воблери!Както и ти,къде не беше ловил на Истмия(пък и бяхме 7-8 души) улови два хубави лефера!Сега разбира се ще кажеш,че това няма нищо общо с късмета :mrgreen: ,ама то лошо няма човек като улови някоя добра риба да си мисли,че е напреднал много в риболова!
Та гаранция няма!Затова носи голямо удоволствие риболова щото е непредвидим,колкото и хората да се мъчат да го "канализират "!
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

Злати и двата случая бяхме на испитани места в Халкида ловихте на 5 метра от ''американците''ане на 500 :D
Иначе за късмета спор няма определено е решаващ фактор в риболова :mrgreen:
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nafplio »

еХхххххх спомени ... айде да не идвам пак по гръдско да ВИ показвам :mrgreen:
Поздрави
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

civic написа:Злати и двата случая бяхме на испитани места в Халкида ловихте на 5 метра от ''американците''ане на 500 :D
Иначе за късмета спор няма определено е решаващ фактор в риболова :mrgreen:
Тоше нали не мислиш сериозно,че всичката риба в Халкида е групирана и се върти около едно кейче 5 на 5 квадрата.Това,че на 500 метра вляво и вдясно от него няма удобни места за хвърляне не го прави "Пъпа на риболова в Халкида".И като мястото е от най-важно значение защо на това кейче не се лови денонощно и постоянно риба?
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

Хари замен това са добрите места които многократно са давали риба преди и след моста в Халкида както и за много други риболовци(месни и пришълци) не случайно винаги са заети, ловил съм в цялата околност на града но без особен успех а ходих често за риба 5 години живях там, но ти като искаш забери Златев и двамата съвместно открийте "Пъпа на риболова " в Халкида вместо да ловите рамо до рамо с другите рибари на въпросните места както правите всеки път когато идвате !!!
Приключвам този спор защото много се отклонихме от заглавието на темата за което се извинявам...
Поздрави..
Аватар
баш майстора
Мнения: 5838
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1793 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Ало "гръците", стига сте си чесали пръстите, ами качете някоя риба да пооплакнем окото, че тук е пълно мъртвило. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

Довечера след работа ще кача снимка, сефтето за 2014г.
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

http://stradik.snimka.bg/hobby/ribolov- ... 2.32376509" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето ги първите риби за новата година и да се надяваме, че ще има още много други!
Уловени са на Raglu 6.5см. бялото с джигова глава както се продават.
Поздрави..
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Димитър Тодоров »

Браво за сефтето,Тошко, все така през цялата година! :)

Гледам,че това силиконче е популярна играчка в морския риболов
,с колко грамова глава е при теб?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от civic »

Дай боже късмет на всички ни :D
Мисля ,че беше 3 или 5 грама непомня с точност..
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

Абе той късмета Божа работа...Ти прати на Злати два-три такива силикона,че тука от две седмици дебне пет лаврака с неговите тъпи и смешни воблери и не може да излъже ни един.Той обаче е настоятелен и понеже като мен не ходи "ЗА РИБА",а ходи на риболов все някой ден ще качи и снимки.После,един наш общ тукашен приятел беше споменал,че един успешен риболов не се мери с броя на утрепаните риби.
Късмет през Новата Година на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”