Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nafplio »

Аз също НЕ мисля че с тези връзвачки се постига нещо повече и по-добро ... дори не мисля че е толкова бързо - поне съм виждал Хари и Злати ,колко бързо се справят (за разлика от мен :lol: )
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

nafplio написа:Аз също НЕ мисля че с тези връзвачки се постига нещо повече и по-добро ... дори не мисля че е толкова бързо - поне съм виждал Хари и Злати ,колко бързо се справят (за разлика от мен :lol: )
То и Явор ме е виждал и то в състояние дзен - примерно след 12 часа нощно шофиране или на неопределено количество течни банички :D
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

FG възел ползвам от години и го вързвам на ръка, бобина за него нямам и няма да си купя! До сега нямам случая на развързване или какъвто и да е проблем с него, благодарение на този възел лидера ми стана по-дълъг, като на японците :wink: !
Зима е, пък нещо трябва да се прави :lol:
4o4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 10:39

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от 4o4o »

Колега, javor_st, не се пали бе човек :lol: . Аз поне разбрах че тук се коментират 2 възела JF & PR. Има разлика между двата определено, макар не много голяма и определено по ми харесва JF възела, лошото е , че съм "малце гъзорък" :mrgreen: и така. Бубината за PR струваща 50-тина долараки хората са я елиминирали /в повечето клипчета за възела в туба/ като ползват най-обикновена совалка за мухари дето струва преко сили 5 лева и евентуално за тежест е с метална макарка, като единствения плюс на бубината в Ebay е че има нещо като аванс за силата на отпускане на плетеняка, но това също са го решили с 4-5 допълнителни намотки на едното рамо на совалката. Плюса евентуално на тоя възел за такива като мен е, че изглежда по лесно за правене с тая бубина /или в случая сувалка/ :oops:
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от javor_st »

4o4o написа:Колега, javor_st, не се пали бе човек :lol: .
Не бе Чочо, проблема е и в мен, че нещо не пиша правилно. Хората остават с впечатление, че им се карам, а аз изобщо не съм имал подобни намерения :) :) .... к'во да се прави, стават такива работи :). Истината е, че въпросният възел - /лидер - плетено/ при правилно построена линия се явява наи-слабото и място, така че не мисля цялата тази дискусия за съвсем безполезна. Най-малкото, ще провокира все някой колега да се позамисли и да пробва нещо различно, което винаги е плюс :) пък и нали в спора се ражда истината .... или беше във виното :roll: :mrgreen: :mrgreen:
minimum STRESS
maximum BLESS
jamie
Търговец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 9:11
Риболов: на река
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jamie »

колега bobiander лично мене това монтажче много ме устройва и нямам проблеми с рибите .Карабинката е NT Swivel и японеца е написал на етикета 44 кг . До сега съм нямал слука с риба която да доближава тея килограми.Най- голямата риба която съм борил от брега е била 5.600....така ,че мисля имам достатъчен запас.Но да даде Господ да ми отварят карабинките рибите.При много от рибите които съм хващал са били важни първите 4-5 минути и първите 10-20 метра.Пример - синагридата става лесно управляема след тези критични параметри.
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Попа »

Оптималният възел за мен е този :http://www.youtube.com/watch?v=WZc88GIrkjo ,здравината му като на PR-а,но се прави по-лесно,особено след,някоя и друга тренировка.И аз оставам със смесени чувства от машинките :wink:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Попа »

Линка не излезе нещо :roll: Възела мисля,че се казва Toni Pena.
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
митов
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 12:38

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от митов »

Яворе , жив да си,човече!

За възлите има толкова много инфо,че няма на къде! Възелът показан от теб е много добър - също както хирургическият и албрихта- здрави и надеждни възли , за връзка между плетено и фк или моно.
Според мен , би могло да е слабо звено в линията възела на куката,защото куките с ухо, въпреки прецизната изработка "ядат" ,тоест,протриват влакното точно при ухото! И може би на това трябва да се обърне внимание.

И държа да кажа ,че връзвачките са само едно удобство,което не е гаранция за качество ,така както се представя.

поздрави
митов
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 12:38

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от митов »

бай дъ уей , сега ми мина през ума и съответното оборудване за този вид риболов...
Пръчката. Може и някой да е писал за това преди,сори,че не си спомням. Кои са най удачните параметри /кастинг,строй,дължина и прочее/ на спининг, за джиг от брега?
Щото си мисля,че вероятно си е от значение тази далавера...
bobiander
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 22:52
Риболов: муха и спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bobiander »

jamie написа:колега bobiander лично мене това монтажче много ме устройва и нямам проблеми с рибите .Карабинката е NT Swivel и японеца е написал на етикета 44 кг . До сега съм нямал слука с риба която да доближава тея килограми.Най- голямата риба която съм борил от брега е била 5.600....така ,че мисля имам достатъчен запас.Но да даде Господ да ми отварят карабинките рибите.При много от рибите които съм хващал са били важни първите 4-5 минути и първите 10-20 метра.Пример - синагридата става лесно управляема след тези критични параметри.
Маятикото което отвори карабината пред мен беше далеч по-малко , а на карибинката й даваха здравина 60 либри, което е много много повече от рибата която преко сили беше кило и половина. Просто си мисля че като се замята рибата на куката и пилкера ( много зависи ,а и нещо което Злати е писал че определени пилкери им поддават ушенцата ) може би просто е натегнала рибата там където не трябва. Иначе монтажа ти е много удобен при положение, че можеш много бързо да преминеш от пилкер на воблер и обратно, така че си има плюсове. Лично аз на такъмите, с които джигвам и използвам по-тежки и големи примамки, правя това което javor_st е писал, сплит ринг и клещи.
Синагридата да , но маятико над определени размери не :)
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

Такива карабинки при джигинг могат да се отворят и без риба!Макар,че в случая на колегата jamie,който е с много лек такъм ме е толкова рисковано да се ползват!Пък и с джигове 30-40гр. с Ърлито не можеш да ги "удряш", получава се едно много по-меко прибиране където относително "меката" въдица обезопасява до известна степен монтажа!
И аз при въдици с тест до към 30-35гр, и пилкери до към 20гр. винаги си ползвам карабинка.Обаче когато нещата "загрубеят" изчезват карабинките и се подсилват възлите!
Между другото преди няколко месеца един колега беше извадил на лайт шорджигинг на един плаж маятико 8кг. с повод 0,35 с обикновена карабинка накрая ...!
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от zazturbo »

Да посъживим темата.За 4часа въртене улових само този рибок.http://imageshack.com/a/img132/6862/4l50.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.com/a/img850/8090/cdzh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.com/a/img819/2154/wjqx.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.com/a/img844/7713/33e2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.com/a/img46/2089/n2q6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Рибока е направо супер. :shock: Дай боже всекиму на 4 часа по един такъв :fish15:
....
www.plodex.eu
....
jamie
Търговец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 9:11
Риболов: на река
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jamie »

Браво ,отлично дори много добре....значи това е рибочето за което си говорихме.....та казваш имало братче близначе.....другата седмица ще направя опит за лична среща
Ееееййййй,скоро ще диктувате модата в риболова.....
Наздраве!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”