Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от marvin83 »

Рибата е на гръцки Маятико или с популярното си име Amberjack.
Много вкусна и хубава риба.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mi6istiaaa »

Някои може ли да ми каже каква е тази риба мормуна ли е синегрида ли е?
http://mi6istia.snimka.bg/fishing/sea-s ... 6.33993559
митов
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 12:38

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от митов »

Привет,колеги!

Бих искал да помоля онези,които имат някакви познания или опит при ловене на скумрия в Гърция , да ги споделят тук. Например, кога се появява и какви са особеностите при риболова й , сезон , примамки и прочее интересни неща.

В края на Май , направих един излет на Керамоти и основната риба,която излизаше при кея беше дребна скумрия и сафрид. Влюбих се в морския спининг през последните години, но разбира се, не пропускам и не подценявам въобще и другите видове риболов. Та , тогава мятах воблерите и другите разни железа без успех,което ме принуди да потърся все пак някаква друга алтернатива да спася капото. Монтирах подвижната плувка и по примера на останалите колеги чинно замятах с нескрито любопитство , какво ще се получи.
Е ....получи се страхотен риболов , с много емоции и хваната риба! Монтажа ми беше съвсем тривиален - повод 0.18 , кука с дълго рамо номер 8 /ако не бъркам/, отежнение и подвижна плувка защото дълбочината там си е доста сериозна.За стръв използвах нарязани филенца от сардина , но по съвет на един грък,който ощастливих с всичкия си улов :D и който ме призна за "масторас" :lol: започнах да зареждам с филенца от уловената скумрия.Тази стръв определено се държеше по-добре , защото не падаше толкова лесно и сякаш кълването на нея се увеличи. Имах няколко късания ,които според мен се случиха поради тънкия повод и поради това,че нямах кеп и трябваше да вадя директно на кея.Смених с 0.25 флуоро и продължих със същия успех , като рибите продължаваха да вземат стръвно веднага след подаването. Така продължи докъм 12 часа на обяд , когато пристигна някакво корабче и трябваше да акостира на мястото където ловяхме.

Поради този добре получил се риболов , се заинтересувах принципно как стоят нещата по Беломорието с тази рибка?

Благодаря предварително.
carpmaistora
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 17:21
Риболов: Риболов на тролинг и спининг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от carpmaistora »

Вземи си следващия път чепарета за сафрид и скумрия и си ти :tup: Потърси в гугъл има доста изписано :) Но кога излиза не мога да кажа, защото година с година не си приличат .
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Vid »

marvin83 написа:Рибата е на гръцки Маятико или с популярното си име Amberjack.
Много вкусна и хубава риба.
Аз пък мислех, че Маятико е ей тази риба?
Изображение

Изображение
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
SMILYAN
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 7:48
Риболов: Тролинг, Джиг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от SMILYAN »

В петък се върнах от ос. Тасос
Риболова ми беше на пристана на ферибота, там имам един лефер и една туна малка до кг. Заргани има дребни и си кълвът. Имам и един около 60см.
На скала Потос имам маятико и едър сафрид на воблер и чепаре.
Последната вечер спах на Керамоти там имах маятико, колеги вадиха и зарган.
Имам снимки, но незнам как се качват.
Кой каквото ми пожелае, господ два пъти да му го върне !!!
http://misli.hit.bg/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PAX
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 19:21
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от PAX »

Здравейте!

Пускам кратко описание на риболовната част от посещението ми в Криопиги, Касандра.

Общо 4 дни имах възможност да вадя нож, пардон -въдица на рибите - от 8.15ч. до 9.45ч. Хотелчето беше на 1 км от брега, първия ден се излъгах, та слязох пеш. Нямаше кой да ми каже, че е баир, да му се не види и чудото - в 10ч. като е напекло и на влагата не е работа да се катериш :twisted: !
Ето това е гледката в ляво :

http://i265.photobucket.com/albums/ii20 ... 014665.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Ден 1 : Обнадежден от слуховете за зарган тук-там отивам само със спининга и бомбардата. Носех си шарен червей и едно пакетче изсушен блатен (морски червей). Мятам, мятам - нищо. Ходя, ходя, пак мятам, мятам - пак нищо. И така - 1час. Майка ми си се пече и хич не й пука, че се нервя. Накрая толкоз се ядосах, че чак махнах червея и го заместих с воблер - 4 см. имитация на костурче. Мятам, мятам - нищо. Мятам, мятам - още по-голямо нищо. Нищо, ама по-различно - няма му опашката :lol: !
Ден 2 : Спининг и дънна. Съответно бомбарда на шарен и дъно - 2 куки с поводи 0.16 и 0.20 на блатен. Леко овлажнен, много добре се слага на куките. Мятам, мятам - нататък го знаете :oops: . От яд започнах да си събирам разноцветни камъчета за аквариума, който чака да го правя от 6 месеца. Събирах, събирах - много събрах! Нали съм с колата, кой като мен! Изведнъж звън на телефон - време е да се прибираме и да тръгваме на обиколки из ръкавите. Прибирам спининга и дънната - дрън! Все едно по поръчка. Резултат - 2 рибета. После хазяинът рече, че по-малката е мурмура, а другата - ципура (не мязаше много на тези от Метро, ама нейсе, приема се и така). Снимки - йок, щото съм пич :smt019
http://i265.photobucket.com/albums/ii20 ... 014664.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ден 3 : Спининг и дънна, нататък си го знаете вече - геле, геле, камъчета, камъчета. В 10 без петнайсет - дрън, дрън и така още 5 пъти - толкова ми бяха крачките докато стигна до пръчката и като я вдигнах, вече няма дрън. Диването ударило на шестнайската и си замина. Като имам предвид как беше предния ден на колко ми беше авансът(изобщо не изскърца), с малко екстраполация, ще да е било къде 300-350г., че и по-малко. За другия път ще си знам 0.30 и нагоре ...

Ден 4 : Спининг и дънна, нататък си го знаете вече - геле, геле, камъчета, камъчета. Събрах доста, да видим само кога ще го пускам в действие нещото ... С нови, по-дебели поводи - нищо. Накрая я извадих с едно дребно рибе точно преди опашката има черно пръстенче. Докато се гмуркахме насам-натам видях доста такива, не им знам името, щото го пуснах, на плажа само руснаци идваха толкова рано и не знаеха.
http://i265.photobucket.com/albums/ii20 ... 014670.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ами това е. Като ходихме на лагуната след Пефкохори си говорих с едни чехи - от сутринта имаха 4-5 рибета от калибъра на моите, а уж там по принцип било едно от двете добри места за риболов на Касандра. При гмуркането (със шнорхел) видяхме само дребни рибета, максимум до шамарче.
Другия път - повече.
П.П. ще помоля някой да оправи снимките, ако има време ... :D
Като не мога да ходя по гьоловете, поне чета за успехите на другите ...
SMILYAN
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 7:48
Риболов: Тролинг, Джиг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от SMILYAN »

Изображение

Изображение

Изображение
Кой каквото ми пожелае, господ два пъти да му го върне !!!
http://misli.hit.bg/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от gele kapaciteto »

Vid написа:
marvin83 написа:Рибата е на гръцки Маятико или с популярното си име Amberjack.
Много вкусна и хубава риба.
Аз пък мислех, че Маятико е ей тази риба?
...
Точно така това е Маятико , тва зеленожълтото е некакъв вид кустур и често плуват по двойки .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
nordwolf
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 17:50
Риболов: Тролинг
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nordwolf »

Когато,маятикото умре си променя цвета!!!Зелено-жълтото също е маятико,но умряло! :wink:
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

SMILYAN написа:Изображение
Воблера е Лъки Кр.
Колега това манали колко кила е?
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от rosboz »

Наздраве от Керамоти

Изображение

Рибата продължава да я няма - поне водата е разкошна и бирата е в изобилие ( и комарите също )

Нещо отхапа главата на заргана

Изображение

утре ще го търся
ski today
work tomorrow
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mi6istiaaa »

Слаб риболов на спининг от Брега на Тасос, бях за 2 дена на почивка.
Говорих със няколко спинингисти единия от беше от седмица и каза, че нищо не е хванал на изкуствени примамки, но чул че двама българи хванали лефер и 2 маятикота.(Като район става въпрос за Леминария.

На пристанището ловяха дребни заргани и то по 3,4 на човек стръв, два бели червея.
Жена ми ловеше на скарида, спароси и морски костури.
Един местен беше хванал кефал към 2-те кила на полиангистро.

На спининг се ловяха единични късметлийски риби.

Лефера удари на DUO Tide Minnow Slim 200
Изображение

Изображение

Едно маятико ми се откачи до брега и едно успях да измъкна
и двата удара бяха на Rapala max rap 13cm (цвят синя скумрийка) универсален в моите очи воблер за Гърция.
Изображение

Изображение

докато се гмурках друго освен мормуни, спароси, лапини и костури, хищниците коио ме интересуваха ги нямаше
Изображение
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от ПЛУВЧО »

Не е съвсем без Ич...Имал си приятни "късметлийски" моменти.А сниките,които си направил са невероятни. :tup:
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”