Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bgfishingmaniac »

mikibg написа:
bgfishingmaniac написа:
Filstar написа:
предполагам има добър катинг
Кастинга наистина е отличен и наистина понякога това е от изключителна важност.

Относно репортажа за GT-та - има подробен репортаж в Форума за риби и рибари в странство :)
Този репортаж го знам наизуст :)
Понеже споменахте тази година (демек 2015) та си помислих дали не е имало трипче до Индииския Океан без знанието на заинтересованото общество :)
Поздрав и наслука!

Много често имат такива излет колегите около мен, даже в неделя се върнаха от последния, но не посещават и не пишат във форумите .
Много жалко!

Мики, ако не възразяват и естествено ако имаш желание можеш да обобщиш с няколко изречения дестинация, улов, впечатления , снимки и т.н

Поздрав!
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Filstar »

Понеже споменахте тази година (демек 2015)
Извинявам се! Май все още си живея в 2014 :)
Много жалко!
Наистина много жалко! Винаги е интересно човек да прочете и за по-различен риболов. Информацията за нови методи, такъми и примамки винаги е от изключително значение и никога не знаеш кога ще ти потрябва.

Вчера например попаднах на репортаж на колегата Фори в един чуждестранен форум за първия му и то много успешен опит в slow pitch jigging риболова. Изключително интересна информация и то за места, които са съвсем близко до нас.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от тони котев »

Утре заминавам за няколко дена в Гърция.Риболова ще е от лодка около о-в Амулиани.
Има ли смисъл да търсим Синагридите на джиг по това време на годината?Ако някой знае къде може да се прочете нещо за риболова на синагрида нека да го постне .Боси сме в този риболов , а е доста атрактивен. От към примамки сме добре, но от към инфо за места и начин на риболов зле. Като се върна ще напиша как е преминал риболова.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от DOCTORA »

тони котев написа:Утре заминавам за няколко дена в Гърция.Риболова ще е от лодка около о-в Амулиани.
Има ли смисъл да търсим Синагридите на джиг по това време на годината?Ако някой знае къде може да се прочете нещо за риболова на синагрида нека да го постне .Боси сме в този риболов , а е доста атрактивен. От към примамки сме добре, но от към инфо за места и начин на риболов зле. Като се върна ще напиша как е преминал риболова.

На плажа западно от пристанището е класическо място за ципура по това време!

Синигридите, ако ги има на Амуляни, ще са навътре в морето в дълбоките води.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCuF9cf6JC0

https://www.youtube.com/watch?v=jed1TDR_ngA
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Filstar, пуснах снимки тука, както и съм писал в каякарският подфорум по въпроса ;) Единственото, което съм спестил са координатите на точката, което си мисля че е съвсем разбираемо. Просто не виждам да повтарям едно и също на 150 места.
тони котев, няма причина да фи няма. Преди две седмици направих добър риболов, но беше в йонийско море и малко по-южно. Колкото до техники и тактики - в youtube има страшно много филмчета по въпроса.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

тони котев написа:...
Има ли смисъл да търсим Синагридите на джиг по това време на годината?Ако някой знае къде може да се прочете нещо за риболова на синагрида нека да го постне...
Според информация от един турски колега /на когото нямам основание да не вярвам/, февруари и март са най-добрите месеци за риболов на синигриди на джиг. Трябва да се търсят на дълбочини от 35-40м до около 100-120м /качествения сонар с добра сонда са от съществена помощ/ на места с резки промени на релефа на дъното.
Няколко пъти ми се е случвало докато ловя на тролинг и наблюдавам екрана на сонара на равно и еднообразно пясъчно дъно на дълбочина 70-100м да мина над камък /или някаква друга структура/ при което на екрана в повечето случаи се появява и по някоя риба. В такива случаи веднага спирам лодката и пускам на джиг. Почти винаги, още при първо пускане следва хубав удар. За съжаление рядко излиза по повече от една риба но за затова пък в улова преобладават синагриди от 3 до 5 кг. Ако за три-четири пускания не последва удар си продължавам нататък /освен ако на екрана не се виждат хубави дъги/. Такива точки задължително се запаметяват на картата за да могат да се проверяват при следващи излети.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Filstar »

Filstar, пуснах снимки тука
Видях снимките точно на Нова Година. Поздравления и адмирации. И ние бяхме в Гърция по това време. Не специално за риболов, но при нас си беше ураганен вятър, така че въобще и не можахме да стигнем до водата.

Тъкмо мислех да пиша на ЛС за малко повече подробности и се натъкнах на този форум. Този метод ми е много интересен. Гледал съм много информация по въпроса в нета, но не и от първа ръка - от човек, който го е практикувал.

P.S. - линка в каякарския подфорум го бях пропуснал. Сега го прочетох. Наистина много интересно.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

тони котев написа:Утре заминавам за няколко дена в Гърция.Риболова ще е от лодка около о-в Амулиани.
Има ли смисъл да търсим Синагридите на джиг по това време на годината?Ако някой знае къде може да се прочете нещо за риболова на синагрида нека да го постне .Боси сме в този риболов , а е доста атрактивен. От към примамки сме добре, но от към инфо за места и начин на риболов зле. Като се върна ще напиша как е преминал риболова.
Южния край на острова и около по- малките островчета пак южно са подходящите места за джиг . Там дълбочините примерно от 40 м става на 70 и дъното е много начупено ,като цяло подходящо за тези риби. Сонара ще ви помогне да локализирате позицията. Север- северозападната част на острова е много дълбока та чак сонара губи дъното на 100м от брега. Тя е по -подходяща за тролинг въртете се около 30-35 м . Часта на острова посока Трипити е плитка и нямате работа там. На траверс към Уранополи също може да се пробва на тролинг местните често въртят там.

Поздрав
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nikolas3 »

Па и по-на север. Към дълбочините на Пиргадикия.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от тони котев »

Благодарности за споделената информация. За съжаление времето от понеделник се скапва и решихме да отложим риболова до оправянето му. За 2 дена не си заслужава пътя. :fish3:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
martinSTZ
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 15:09

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от martinSTZ »

ИзображениеИзображение

Здравейте колеги,

Искам да споделя с вас две снимки от риболов на на остров Корфу.
За мое съжаление, рибите които аз хванах се откачиха метри преди брега :oops: :oops:
Но за разлика от мен, двамата мои приятели с които бяхме заедно се представиха отлично :tup:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Предполагам, се е получил разкошен риболов, но приятелския ми съвет е следващия път да се постараеш повече със снимките! ;) Хванали сте нелоши риби, но нека не изглеждат като в транжорна. :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
martinSTZ
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 15:09

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от martinSTZ »

баш майстора написа:Предполагам, се е получил разкошен риболов, но приятелския ми съвет е следващия път да се постараеш повече със снимките! ;) Хванали сте нелоши риби, но нека не изглеждат като в транжорна. :)
:tup: Имаш право ! За следващия път ще се подготвя. Брегът беше висок и нямахме възможност да измием рибите.
pepe_b72
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 11:22
Риболов: спининг, шор джиг
Местоположение: ПАзарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pepe_b72 »

Здравейте на всички и наслука:)
Много се радвам на нещата които публикувате и рибоците дето хващате .
Аз от скоро съм запален по морския риболов и си търся дружина за спининг риболов по гръцко.
От Пазарджик съм /ако това има значение / и ще се радвам ако някой се обади за съвмество ходене.
Поздрави, ПЕтър
radoadvokat
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 16:09
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от radoadvokat »

martinSTZ написа:Изображение
...

Здравейте колеги,

Искам да споделя с вас две снимки от риболов на на остров Корфу.
За мое съжаление, рибите които аз хванах се откачиха метри преди брега :oops: :oops:
Но за разлика от мен, двамата мои приятели с които бяхме заедно се представиха отлично :tup:
Здравей колега, това на старото пристанище ли е?
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”