Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

Благодаря колега ,на спининг или на стръв налитат?
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Vid »

Който има път към Ираклица и Перамос да забрави за риболов...30 човека се мъчихме да уловим някоя риба на пристанищата, като 20-те бяхме българи, ама никой не хвана и една бройка, ни на спининг, ни на плувка, ни на дъно... :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Морето от Олимпиада нагоре е мътно от калта, която влиза от Струма. От Йерисос надолу до Уранополи е малко по-добре като цвят. Риболов - никакъв! :(
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Всъщност и Струма и морето са се поизбистрили и някакъв риболов имаше, но се искаше правилен подход.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valeri hinkov »

fori написа:Всъщност и Струма и морето са се поизбистрили и някакъв риболов имаше, но се искаше правилен подход.
Остава само да разкажеш подробно за правилния подход и направо ще си железен:)
А ние да поемем малко инфо!
Аватар
jelev_h
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 9:55
Риболов: спининг,мач
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 73 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jelev_h »

Здравейте колеги,предстои едно ходене до Керамоти,но досега никога не съм ходил в онзи район,та ако може някой да сподели на тая снимка къде може да се лови(изчетох доста,но като нямам редстава кое къде е-товарен кей,плаж).
Поздрави на всички!!!

Изображение
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

valeri hinkov написа:
fori написа:Всъщност и Струма и морето са се поизбистрили и някакъв риболов имаше, но се искаше правилен подход.
Остава само да разкажеш подробно за правилния подход и направо ще си железен:)
А ние да поемем малко инфо!
Сложна работа. Не че не искам, но ми е сложно да ублека усещанията си в думи. Нещата много зависят от движението на морето, светлината, цвета на водата, намирането на място, което държи ненаплашени риби...
Още повече че ловенето на лавраци никога не ми е било силна страна и все още не съм убеден че там нещата не опират най-вече до късмет.
Като цяло уикенда беше много далеч от силен, но единственото, което си направих труда да снимам, беше улова от лодката вчера. Явно някой бургаски батка си е изпуснал нацепина или стероидите в морето, защото на няколко пъти, особено като удряха по два си помислих че съм хванал истинска риба

Изображение
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

В събота вечер на Тасос на старото пристанище една змиорка на дъно на сардина ,на спининг и бомбарда нищо.В неделя на връщане минах през товарното в Керамоти , колеги ловяха доволно кефал на плувка след обилна захранка.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Изображение

Освен зимните рибки почнаха и летните. За съжаление маятикото, което беше първата риба, която ми удари вчера се оказа прекалено голямо и успя да изскочи от каяка ми, преди да го настъпя като хората :lol:
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
митов
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 12:38

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от митов »

Поздравления на колегите за слуката! За съжаление , аз не мога да се похваля с такава от двуднениа ми майски излет в Неа Мудания . Риболова беше вял и тегав.Рибата - инцидентни кефали , рехави заргани. На воблерите не пипна въобще въпреки голямото разнообразие, което им предложих. Един дядо до мен заби два добри кефала и това беше почти всичко от 05.00 до 11.00 часа.Като оправдателна причина бих посочил многото движение на рибарските корабчета в малкото пристанище,които акостираха сутринта , за да разтоварят уловената през ноща риба.
Обаче успях поне да усетя работата на новата спинингова пръчка и съм много доволен от нея! Дължината й от 2.10 позволява прекрасно водене на воблерите от брега.
Благодаря на колегата от магазина в Подуене, който ме посъветва в избора ми и беше толкова търпелив с мен!
Аватар
jelev_h
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 9:55
Риболов: спининг,мач
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 73 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jelev_h »

Здравейте колеги,
от тридневния престой в Керамоти пълен валат със спининга,една камара топ примамки и нищо,нямаше и следа от хищника,на плувка тук-там някой кефал,единствената слука бяха 3 сепии и поне още 10 изпуснати на калмарина.Поне видяхме нещо красиво-един делфин беше влязъл в пристанището и си обикаляше насам-натам.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkata34 »

Делфина обяснява всичко.
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

Ми то като видиш делфин в пристанището и направо можиш да се отдаваш на узото,въдици повече не ти трябват.
Аватар
jelev_h
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 9:55
Риболов: спининг,мач
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 73 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jelev_h »

Станимир Бегов написа:Ми то като видиш делфин в пристанището и направо можиш да се отдаваш на узото,въдици повече не ти трябват.
Да де,ама се появи вчера,едва ли цяла седмица се е въртял там :D
Отзивите за целия район са трагични,най-вероятно още е рано за северните води
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от taner »

Като видиш делфин слагаш най-големия воблер и мяташ до откат, подчертавам, че целта не са делфините :)
Само човек трябва да е готов да прежали воблера и влакното на линията :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”