Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Fitibaldi »

Аз съм вземал лодка от Уронополи последно преди 4-5 години. Беше 35 евро на ден + допълнително към 20 за изразходваното гориво (според остатъка в резервоара).
Тогава имаше още билети за риболов от лодка, но мисля, че и тогава минаваха покрай капките. Ако ловиш с една-две въдици не мисля, че ще е проблем за това, че си с лодка.

Друг е въпросът след средата на септември колко лодки ще има по плажа (аз моята я наех директно от плажа. имаше десетки лодки за под наем)

Успех!
Teodor Ognianov
RAMIREZ
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 17:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAMIREZ »

Благодаря много за информацията!
Ще пиша какви съм ги свъшил.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Много тегав риболов миналата седмица по гръцко. Водата - топла, манджа - много и съответно хищника никакъв го нямаше. Децата се забавляваха с ловете на дребни заргани на бомбарда с бял червей. При повече настояване можеше да се направи приличен риболов.
Изображение

Изображение
Аз упорито търсех рибите на воблери и джигове, но не ги открих. Единствената по-читава риба, която хванах, беше 60-сантиметров зарган, ударил на воблер HOKKAIDO METSUKI 150.
Изображение

Изображение

Изображение
До последно при ваденето си мислех, че е дребна баракуда, но се оказа, че заргана чинно се е зашил за долната челюст на средната тройка на воблера. През останалото време се забавлявах с тия дребосъци на ситни джигчета и клатушки.
Изображение

Изображение
След първите няколко дена, времето съвсем се скапа и риболова хептен го отняма. Еми, наблегнахме на тихите и не толкова тихи трапезни игри и тва беше.
Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Ако някой си познае улова, да отиде да си го прибере, че почва да мирише! :lol: :lol: :lol:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
БОНЧО
Мнения: 881
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 988 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от БОНЧО »

Здравейте.
След като изчетох всички страници на темата през зимата се запалих и аз да се пробвам в морския спининг :) И така след немалко чакане, през септември натоварих домочадието и газ към остров Тасос.Бях долу-горе наясно каква е играта,разбира се само на теория.Получих и информация за някои места на острова,макар че с малко дете и майка му,която иска постоянно иска да е на плаж трудна работа да се обикаля.Така че се съсредоточих само на тези около мен.Предварително си бях позакупил някой и друг воблер за морски риболов.Още на другия ден атакувах малкото пристанище до мен и на 5-6 хвърляне хванах едно малко лавраче,голяма радост беше и си викам брей,то лесна работа :lol: Ама само с него си останах,не знам дали е от значение,но морето беше доста бурно.
Изображение
Последва ръкомахане още 2-3 часа,но нищо.На следващата сутрин атакувах отново-нищо.След обяд бяхме на семейна разходка в Лименас и викам на жената и така и така сме тука да зема да помятам малко,а???Смили се-е мятах,мятах и нищо.Изреждах наличните воблери,по-едри,по-дребни,попери,уокери-даже силует на риба не видях във водата,освен разбира се милионите бръмбъзъци наоколо.Беше пълно безветрие и при тази бистра вода всичко под нея се виждаше.На другата вечер решихме с един колега да поостанем до по-късно на пристанището и о чудо-кълване хубаво,риба,после пак и пак ,баракуди малки,но борбени.Голяма емоция за нас.Хванах три и две изтървах.
Последната вечер пак там и пак по светло нъцки,а зъбатите се появиха като по часовник като предния път и пак по същото време си тръгнаха.Захода беше между 19:50 до 20:30.Втората вечер отново хванах 3,а апапа ми една и три изтървани.Воблера,който най-много си харесаха беше Лъки Крафт Флаш миноу-бял(отстрани сребрист,вижда се на снимките)Те това беше.След толкова консумация на темата и четене реших и аз да споделя моите преживявания.Поздрави!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Браво колега! Важното е, че си се разписал и си усетил тръпката. Така са баракудите - само рано сутрин преди да се вдигне слънцето и вечер след залез.
....
www.plodex.eu
....
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

promarine написа:Браво колега! Важното е, че си се разписал и си усетил тръпката. Така са баракудите - само рано сутрин преди да се вдигне слънцето и вечер след залез.
Андоне,сигурно най-много баракуди са уловени сутрин или вечер,понеже най-много се спинингува!Предполагам имаш предвид риболов по-пристанища.На доста от тях обаче,рибите правят заходи през няколко часа през цялата нощ(кой ги чака обаче)!Доста баракуди са улавяни през деня,по -често на по-дълбоководни примамки(от скали,на малко по-дълбоки места),и то доста добри екземпляри.Сега някой ще каже "ами има клипове на един пич,къде ги лови по-обяд на попери",да има вероятно и такива мест,колко от нас обаче могат да ги намерят?!?
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

za4o75 написа: Андоне,сигурно най-много баракуди са уловени сутрин или вечер,понеже най-много се спинингува!Предполагам имаш предвид риболов по-пристанища.На доста от тях обаче,рибите правят заходи през няколко часа през цялата нощ(кой ги чака обаче)!Доста баракуди са улавяни през деня,по -често на по-дълбоководни примамки(от скали,на малко по-дълбоки места),и то доста добри екземпляри.Сега някой ще каже "ами има клипове на един пич,къде ги лови по-обяд на попери",да има вероятно и такива места, колко от нас обаче могат да ги намерят?!?
Зачо, разбира се, че всяко правило си има изключения. И аз съм хващал баракуди и посред бял ден, но това са единични случаи.
Със сигурност има дни, когато рибите са активни през целия ден и на места, където обичайно не бихме хванали нищо да се направи супер улов. Така е не само с баракудите. По правило (в Черно море) и леферите кълват само на определени места, само рано сутрин и вечер след залеза, но и при тях има дни когато не спират да се хранят през целия ден. Трябва да се ходи редовно за да уцелиш момента.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

promarine написа:Трябва да се ходи редовно за да уцелиш момента.
Е тука е ключа за палатката :!: Всичко друго - знания, умения, такъм, примамки... е от второстепенно значение. Не си ли на водата в подходящия момент - риби нема! При някое от предходните ми ходенета в Гърция, с приятел се присмивахме на местен спинингист. Възрастен човечец, ловящ с телескопче и макара от тия дето ги провадат във "всичко по лев" за 10 лева/комплекта. Викаме си - тоя пък къде е тръгнал, но после си дадох сметка, че същия човек прекарва по няколко часа край водата всеки божи ден и гаранция е хванал повече риби от колкото ние можем дори да си мечтаем да хванем. :roll: Тряя са оди! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pux »

баш майстора написа:... Всичко друго - знания, умения, такъм, примамки... е от второстепенно значение. Не си ли на водата в подходящия момент - риби нема! ...
:) Може да си на вода в подходящия момент и пак да няма риби! Тогава - знания, умения, такъм, примамки ... са от първостепенно значение :wink:.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Тоя спор можем да го водим, като спора за яйцето и кокошката, бая време. :wink: Идеята ми е, че дори и да си най-абния рибар, ако прекарваш достатъчно дълго време край водата, все някога ще хванеш. Дори и да си най-добрия, ако само дремеш пред клавиатурата и не си помирисвал вода от месеци, няма как да хванеш. Ясно е, че при равни другия условия, по-кадърния и добре оборудван риба е с предимство. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pux »

:) Говорим за риболов, не за стоене пред клавиатурата! Тоталната пасивност/липса на риба/, както и обратният вариант са 2 редки крайности. Обикновената ситуация е някъде м/у тях. Тогава опитът - къде да отидеш, кога, какво да направиш там и т.н. е от първостепенно значение ... ако искаш да хванеш риба. Ако идеята е само да замяташ, пък каквото дойде - това е друга дисциплина :lol: :lol: :lol:
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Владимир »

Риболова,не е ли за удоволствие,за да си отпочинеш,да избягаш от напрежението ?Трябва ли задължително да хванеш,за да се води успешен излета?Какво значи майсторлък,в морето няма майсторлък....Имаш примамки,мяташ на перспективни места,ловиш ,както трябва....Най,-важно е инфото,нагледах се на майстори,никой не открива,сам топлата вода,тия са единици и са прекарали бая време в експерименти и търсене....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от q.hauzer »

От тази вечер,нещо приличащо на сафрит нз какво е, воблера е китайския убиец на щуки 11см
WP_20160923_21_07_15_Pro.jpg
WP_20160923_21_07_15_Pro.jpg (128.77 KiB) Преглеждано 4467 пъти
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fisherman 007 »

Сафрид е.
Гръцкия сафрид е с размерите на Българска скумрия. :D
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
q.hauzer
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 14:42
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 62 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от q.hauzer »

fisherman 007 написа:Сафрид е.
Гръцкия сафрид е с размерите на Българска скумрия. :D
Мерси колега
И от днес сутринта
WP_20160924_07_42_22_Pro.jpg
WP_20160924_07_42_22_Pro.jpg (124.91 KiB) Преглеждано 4417 пъти
WP_20160924_07_46_31_Pro.jpg
WP_20160924_07_46_31_Pro.jpg (126.92 KiB) Преглеждано 4417 пъти
WP_20160924_07_50_40_Pro.jpg
WP_20160924_07_50_40_Pro.jpg (159.45 KiB) Преглеждано 4417 пъти
Похапваха DUEL
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”