Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от sestrata »

Ясу ксарадес, :)
Да се запиша и аз в темата. Много ми е далеко гръцкото море, та по тази причина опитът ми е повече от скромен. Както и да е, реших това лято да заведа благоверната на Тасос. Още с пристигането си в Потос набелазах точка, която според моите разбирания предполагаше успешен риболов. Вечерта почнах с едни големи морски воблери, каквито препоръчват опитните колеги, флуорокарбони, чудесии и отвъртях едно звънко капо. На джиг не пипна нито с едри, нито с дребни. Същата ситуация се повтори и на сутринта, с тази разлика, че скъсах един джиг и зарязах флуорото. Привечер излезе буря и пропуснах. Утеших се с няколко кайсиеви и салатка от прочутите местни маслини трумба. Заранта имаше лека вълна, някакво подобие на активност, но на сериозна дистанция. Зарязах и големите морски воблери. Сложих едно зури хеви 66 и след няколко замятания имах брутален удар, поведе странично десетина метра и се откачи. Докато дойде време за плаж още няколко по слаби кълванета ме убедиха, че някъде някой греши, което чувство се засили с последвалите неуспехи през идните дни. Всеки път едно и също - удари и откачане. Накрая теглих една майна на всички теории за морския риболов, сложих си китайския кастмастер с карабинка 00 без никакви поводи, както си ловим на Дунав, и си направих най якия риболов от години. Удари един след друг, извадени и откачени риби, вакханалия! Основно едри борбени сафриди над 30-35 см, баракуда, а една сериозна риба вадих няколко минути и се откачи на десетина метра пред мен, без да я видя каква е. Ръцете ми се покриха със слуз и по навих се обърсах в елека. Това беше фатална грешка, защото докара рояк оси, които ме накацаха и се наложи да се оттегля...
IMG_20180713_054200.jpg
IMG_20180713_054200.jpg (128.38 KiB) Преглеждано 7933 пъти
IMG_20180713_055428.jpg
IMG_20180713_055428.jpg (193.58 KiB) Преглеждано 7933 пъти
IMG_20180713_062301.jpg
IMG_20180713_062301.jpg (154.27 KiB) Преглеждано 7933 пъти
IMG_20180713_071414.jpg
IMG_20180713_071414.jpg (178.93 KiB) Преглеждано 7933 пъти
Поздрави от плажа! :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от blader2 »

Браво Павка, пак си им намерил цаката. Като цяло лятото не е за големите воблери, даже над 12см почти няма смисъл да се пробват, това разбира се по мое лично мнение. Наистина юни-юли, ако искаш да си направиш кефа най-лесно става със сафридите. Пилкерчета 10-15гр са също много добро решение, и воблерчета 5-10см също ги ловят стига да ги достигат, успешно се ловят и на силикони - раглу и техни подобни. Важното е доброто изкарване, а без кълване не е много е много гот. :tup:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Георги_Н »

sestrata написа:Ясу ксарадес, :)
Ясу! :D
И докато ти си ги мятал, като гледам, от пристанището, аз срещу теб на плажа им устроих касапница с мухарката. Тези сафриди (кокайа, кокаля или нещо такова) са страхотен кеф.
Ако си още там пробвай където се е вливала реката.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от krasimir »

Георги_Н написа:
sestrata написа:Ясу ксарадес, :)
Ясу! :D
И докато ти си ги мятал, като гледам, от пристанището, аз срещу теб на плажа им устроих касапница с мухарката. Тези сафриди (кокайа, кокаля или нещо такова) са страхотен кеф.
Ако си още там пробвай където се е вливала реката.
Я, ти да видиш. Направо получих дежавю :lol: От скоро си припомних какво е с мухарката, след 8 годишна пауза. :oops: А това, което описа звучи интригуващо.

Може ли малко подробности относно примамката? Ръчно правена или купена? Грамаж, дебелина на лидера? :fish15:
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Георги_Н »

krasimir написа:
Може ли малко подробности относно примамката? Ръчно правена или купена? Грамаж, дебелина на лидера? :fish15:
Мухите си ги връзвам сам. Най-добре в случая работеха варианти на clouser minnow в розовата гама. Мога да снимам като се върна от работа. На същите мухи се закачиха и 3-4 дребни зарганчета.
Мухата на първата снимка е имтация на морски червей, която бях правил за зарган, но се оказа, че неустоимо привлича меланури. Не беше най-добрият избор за сафрида.
Лидера мисля че беше 3Х, завършва на 0.20, с 0.185 флуорокарбонов повод.
Морския мухарски риболов е невероятна тръпка. Улова може винаги да е изненада, а рибите са страшно борбени. За съжаление лично аз не мога да го практикувам често.
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Георги_Н »

Съжалявам за леко рошавия вид на мухите, но всяка е на по десетина риби. И май трябваше да ги измия със сладка вода, защото куките са започнали да корозират веднага.

Изображение
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от krasimir »

Благодаря.
Добре изглеждат, а и щом ловят... няма какво повече да се желае :tup:
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от krasimir »

Георги_Н написа:Съжалявам за леко рошавия вид на мухите, но всяка е на по десетина риби. И май трябваше да ги измия със сладка вода, защото куките са започнали да корозират веднага.

Изображение
А дали си виждал да се продават някъде в София? Или да споделиш (може и на лично да не разводняваме темата) за стъпките му на израбока? Тялото от какво е? Метално мънисто ли ползваш за тежест? :D
Аватар
WaterMan
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 18:58
Местоположение: Sofia
дал Браво: 129 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от WaterMan »

А дали си виждал да се продават някъде в София? Или да споделиш (може и на лично да не разводняваме темата) за стъпките му на израбока? Тялото от какво е? Метално мънисто ли ползваш за тежест?
Не мисля, че има какво да и се разводнява на тая тема, и без тва почти никой вече не пише тука!
Понеже човека е от Пловдив, ще ти отговоря вместо него. Не се продава тази муха в готов вид, поне не съм виждал никъде в Сф. Предполагам, очасти, е заради това, че тази муха е една от най лесните за връзване. Мухата е толкова елементарна, че вероятно всеки би могъл да си я върже, дори без мухарско менгеме, совалки и т.н, мухарски инструменти.
Пишеш в тубата Clouser Minnow и излизат много варианти. Мисля, че оригинала е с Bucktail (козина от теле). За тежест (глава) се ползва Dumbbell Eyes( ще ги видиш как изглеждат на видеото), обаче тва е нещо, което може да не намериш в БГ. Ако нещо не е така, той ще ме поправи.
По-важното, а мисля че и по-интересно, за всички ще е, Георги_Н, да разкаже повече неща за такъма: дължина, клас, шнур ... А също за начина на водене, дистанция, газил ли е, самото място какво е било, и т.н.- каквото се сети...
Изключително съм любопитен, аз така и не можах да го измисля, как точно да стане!
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Георги_Н »

WaterMan написа:
Пишеш в тубата Clouser Minnow и излизат много варианти. Мисля, че оригинала е с Bucktail (козина от теле). За тежест (глава) се ползва Dumbbell Eyes( ще ги видиш как изглеждат на видеото), обаче тва е нещо, което може да не намериш в БГ. Ако нещо не е така, той ще ме поправи.
По-важното, а мисля че и по-интересно, за всички ще е, Георги_Н, да разкаже повече неща за такъма: дължина, клас, шнур ... А също за начина на водене, дистанция, газил ли е, самото място какво е било, и т.н.- каквото се сети...
Изключително съм любопитен, аз така и не можах да го измисля, как точно да стане!
Да, Dumbbell Eyes. Моите са от таймена или богдан, не помня, обаче със сигурност ги има и в България.
По отношение на такъмите - ами аз имам 2 мухарки, едната е ДАМ 5-6 клас, първата ми мухарка, която не съм ползвал от години. Другата е Тика 5-ти клас, 2,74 м, която откакто съм купил, ползвам за абсолютно всичко. Нимфа, суха, джапанка, стримери. Кефали, пъстърви, костури, няколко дребни щуклета. Ползвам я и когато съм на море, само че с 6-ти клас шнур, като че ли е малко по-стабилен на вятър. Но всеки малко по-силен страничен или насрещен вятър прави лично за мен риболова невъзможен.
В конкретния случай мястото е това:
40.605872, 24.607545
Устието на пресъхнала река, образувала пясъчна плитчина в морето, със стърчащи дървета, довлечени предполагам през зимата. Ловах нагазил на ръба на наноса. Виждах къде гонят сафридите и хвърлях направо в джурума. Риболов на стример. Дистанция 20-тина метра, толкова си можем.
На Алики съм ловил от скалите меланури и заргани на имитация на морски червей, в едно каменисто заливче ханоси и перка(мисля, че се казва каменен костур) на вариант на woolly bugger с гумени крачета, на Трипити от бетонното кейче пак меланури и това е целият ми опит :D
А, и на Синеморец заргани и платерини, ама тва не е за тази тема :D .
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Който си го може - си го може! :wink:
37962562_10216965732644214_5160107995861876736_o.jpg
37962562_10216965732644214_5160107995861876736_o.jpg (274.49 KiB) Преглеждано 6891 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Draj »

Описаните събития се случват в близост до Гърция. Ако админа сметне поста за неподходящ, мола да го махне. Наслука !

Чукча писател ІІ или какви ги свърших в Албания.

Аз съм от риболовците, които изпитват удоволствие и при подготовката на риболова, като по тази причина я започнах седмици преди пътуването до Албания. По различни причини, включително финансови, бях си наумил да наблегна на пилкери и силикони. Периодично се снабдявах с „бюджетни” железа, няколоко играчки от ZEREK, една имитация на Пачинко, естествено евтини кастмастери. Четях из форуми, гледах клипчета за проводки, възли и прочие. Част от подготовката при мен е свързана с разиграване в главата ми на различни ситуации и условия на вадоема и съответно реакцията ми в търсене на риби спрямо тях. Изобщо бях обсебен от предстоящия риболов на неизвестно място. /Информацията в нета граничи с 0/. Буквално всеки разговор с лица страдащи от моета болест се въртеше около темата Морски спининг. Именно от един от бандата бях запознат с морска риболовна история със щастлив край, в който лирическия герой е попер от 65 американски цента/запомнил съм даже споменатата цена/, а пък друг член на търновската спининг групировка, в която членувам, се оказа че притежава идентичен такъв /включително по цвят/ и любезно ми го предостави. Друг член на бандата профилактира макарите, закупих си ново влакно, което ми е по джоба и използвам за пореден път. Обаче..... въдицата ми е кълибър 10/35, а основния пълнител пилкери е с тежина от 40 грама. Присещам се, че един от лидерите ни, известен във форумните и риболовни среди като Стефчо Търновски, от известно време ползва въдица от набираща голяма популярност марка с калибър 5/40. И нагло решавам да я изпрося за Морско малтретиране през лятната си ваканция. Стефан естествено ми вуйдисва и се съгласява. Аз обаче не преставам с арогантността си и я вземам седмица по рано за проба по язовир Йовковци. Стефан и това преглъща.
Имам миниатюрен опит с въдиците. Малък съм да давам мнение и впечатления. Обаче за тази ще се престраша. Въдицата е Тaiwolk Dageki, 259см , калибъра вече го споменах. В спешен порядък пробвам въдицата със силикони. Хм, „чува”, ама много „чува”. Закачам „лирическия герой от 65 цента” и разбирам, че до сега вместо попкане съм правил нещо друго. Определено съм впечатлен от поведението на сопата.
Времето за старт на трипа наближаваше. Жената гласи саковете, а аз събрах моя багаж в една пластмасова касетка плюс калъфа с въдицата разбира се. Пътуването е със спирка в Охрид. Отказвам се да се „тагна” с въдица на езерето. Намирам обаче магазин, от където се снабдявам с един „мамец” за клен и шарена клатушка от неназован охридски майстор. В магазина разбирам, че пъстърва от брега е „тежко” да се хване, но клен може. Не мога да не вметна, че не ни вземат вход в два туристически обекта /църкви/, защото сме „домашни”, входа е само за чужденци!
Още на два метра от Албанската граница усещам вродената им припряност за бързо придвижване напред. На около пет сантиметра от бронята ми спира разпадащ се Мерцедес, вместо клаксон го изфорсирва заплашително. От него излиза млад и тъмен балкански субект и с чантичка със сандвичи директно отива на бутката на митничаря. Втора кола зад мен е още по изтнил мерцедес, шофьора на който е поне първи братовчед на първия. Докато този със сандвичите си говори свойски с митничарите. Братовчед му придвижва една след друга и двете коли. Влизаме бързо и газ. /Дизела е скъп, гони три лева, зареждайте в Македония там е с Марешки цени/. На ограничение с 90, карам със 100 и изпреварвам. Не видях ченгетата. Спряха ме. Получавам устно предупреждение да не карам бързо и ме пускат!!! Даже и намек за нещо друго....
Около 15 км преди крайната ми точка /Саранда/ правим преход от ??? км, което е най-изморителното шофиране, с което съм се сблъсквал. Истинско изпитание за левия глезен и съединителя на автомобил. Пристигаме и веднага на плаж с наследника. Централен плаж с крайбрежна алея, в десния си край с пристанище /вижда се от квартирата- сънувал съм го поне 7 пъти/ . Малко преди пристанището циментов малък пристан, след него малко пристанище за лодки, което в момента е част от плажа.
Водата студена, на наследника не му пука. Изваждам го почти с шутове и му вземам маската и шнорхела. Влизам и оглеждам внимателно обстановката. Дъното основно камъни, на места с големи петна водорасли, като ги наклони вълната и се виждат малки скрити рибки там. Виждам и два лаврака по лакът/не, не са платерини, равраци са / Сърцето ми вече учестява. Движат се без да бягат от мен на растояние колкото да ги виждам. Хм. Вече съм обнадежден. Има риби. В края на плажа, буквално на последната точка преди пристанището виждам двама чичовци да ловят риба. Ловят от ръка. Хвърлят от едни пластмасови мотовилки /на стръв/ и навиват – бавна равномерна проводка. Грабвам малкия и почти на бегом се запътвам към тях. Пътьом съзирам кефал, чиято опашка е зверски нахапана. Хм. Харесва ми тази работа.Доближавам чичовците. Единия седнал другия прав. Между тях купчина скаридки /каркалеци/. Правия се подпрял на оградата, която разделя плажа от пристанището/завършваща с бодлива тел/ и съсредоточено гледа в тази посока. Почти съм до него, когато той грабва един каркалец и го подхвърля измежду оградата, като на улично куче. Погледа ми се спира върху бавно шляещ се лаврак и една потъваща скарида, на която той не обръща внимания! Щях да подлудея. Бах маа му тука гъмжи от лавраци бе ! Чичото ми обяснява, че тука лавраци има и се въртят в пристанището но там е забранено да се лови. Не може даже да се влиза. Само за пътници. Хм. Нищо де, те и до пристана ще стигнат си мисля.
Първата вечер се освободих чак към 23.30, обличам униформата със скороста на магьосник, както вика жена ми и газззззз. Крача с много бърза проводка. Квартирата на 100 метра от захода за понтона. На входа за алеята ми изкача русоляв албъндец. За малко да се блъснем. С усмивка и светещи в тъмното дзъркели ме пита дали не ми трябва марихуана или кокаин. От близко капанче в едно със стола си назад се навежда рошаф хипар и го допълва : Хероин? Хм. Отвръщам, че ми е достатъчно само ракия. Двамата се споглеждат и надават вой на одобрение на избора ми. Финтирам го и си продължавам по пътя. Крача директно към оградата с порта. Няма никой на точката. Разпъвам в свижение. На място установявам, че няма достатъчна осветеност. Заведенията далеч.....При всичките си „визуализаций” на обстановката нито веднъж не съм разиграл такава със слаба осветеност, съответно нямам примамки с подходящи цветове. Почти ми се доплаква. Сещам се, че буквално часове преди да тръгна чета пост на Павел „Сестрата” във Фишингманията- имал зверски удар на Йо зури Л миноу Хеви. По тази причина го метнах и аз в кутията. Моето е с цвят „Клоун”. Убеждавам се наум, че цвета става за слаба осветеност. Похвърлях малко, но ме наляга зверска умора. Пробвам имитацията на Пачинко и решавам да си ходя. Естествено ще метна и от пристана. Пробвам и там, но умората ми е изяла ентусиазма. Започвам да сгъвам. Хора покрай мен няма. Всички са по заведенията, който са централно на алеята. С крайчеца на окото забелязвам, че русия албъндец се суети в края на понтона. Чака нещо, пуши, върти се и ме наблюдава. Не ми харесва тази работа. Тръгнах да си ходя и той застана така, че да няма от къде да мина. На телосложение бе колкото мен, но пиян и/или друсан. Заговори ме. Застанах така, че ако се наложи да го пратя във водата с едно май гери. Пита ме дали има риба. Казах му истината. Обясни ми, че е риба „Ам, ам- каркалец”. С жест ми показа да си закача каркалец на края на въдицата. В края на разговора през смях ми каза, че „Това е Албания! БУМ-БУМ- риба няма никъде”. И ми пожела хубава вечер.
Първа сутрин- часовника звъни в 04.00, но натрупаната умора побеждава волята ми и не мога да стана.
Втора вечер- малкия настоява да дойде с мен похвърляхме малко от пристана. Бързо му писна и се прибираме.
Втора сутрин. Този път ентусиазма надделява. Ставам в 4, тоалет, кафе и газ. Настоявам с йо зурито, нищо. Подкарвам силиконите разузнавачи. Бързо разбирам точката за късане в желаната от мен посока /успоредно на оградата с порта – все пак от там очаквам да дойдат лавраците/. Залагам любим силикон и още на първата проводка го вадя с изядена опашка ! Ха сега де! Нищо не усетих! НИЩО! Залагам друг. В мига, в който го вадя от водата нещо изплющява зад него. Вдига много шум. Зърнах рибока. Заприлича ми на малък лефер. Толкова с емоциите от тази точка. Прибягвам до пристана. Подкарвам наличните воблери. Правя последна проводка. Закачил съм изключително красиво по моите разбирания воблерче ZEREK Tide Trail, цвят КМ. Голям кеф ми е да си играя с това нещо. Взел съм го, защото смятам, че ще лови и распери. Има изключително интересна игра при пропадане. Та, последно мятане....туич, туич пуза /както е модерно да се припява/ и цък...нещо дръпна воблера. Подсечка и хоп в краката ми странна мини баракудка. Малка ама риба! Капото спасено! Хах. Без майтап, дойде ми успокоително. Денем обикаляме плажове по списък на жена ми. В края на един от тях виждам скали и липса на хора. Такъмите и газ на там. Прехода изглежда толкова опасен, че жена ми ме кара да си оставя телефона. Верно е опасно по скалите. Бъдете внимателни. Айде, най- накрая място за железата. Да, ама не. Пропадат бързо. Вадя от китайската евтина артилерия в размер 21 грама. Идеален е грамажа за дълбочината. Според мен де. Дръпвам два тлъсти дракона и един костур и тръбата свири, че е време за нов плаж. Вечерта – индиго, като предната.
Трета сутрин/развръзката.
Аларма, кафе, тоалет, магията с обличането и газ. 5 без нещо съм на пристана. Размятам йо зурито, с мисъл да го мокря докато просветне. 5 минава. Чувам шум зад гърба си. Местен дядо се съблича да се къпе. Всяка сутрин първите плажуващи бяха възрастни хора, но този счупи часовника по ранност. Дядото влиза бавно с гръб към водата. Не шуми много. Решавам да посрещна първите лъчи на оградата до порта. Закачих воблера и тъкмо прехвърлям чантата през рамо в градинка, която трябва да премина преди да стигна до следваща си точка, забелязвам два черни питбула културисти да си играят като малки деца, само че без никакъв звук. Все едно са неми. Чувам само камъните под краката им. Влизат до колене във водата. Гонят се и през цялото време се боричкат. Решавам, че тука нямам шанс с никакви герита. Пускам чантата на земята и откачав воблера. Дядото излиза на бързо. Хм. Замириса ми. Става ми ясно, че не е влязъл да се къпе. Мятам с все сила в посока въжето указващо края на водната част на плажа. За малко да го стигна. Забравям да спра летежа с ръка и воблера отново се оплете. Който е ловил с такова зури е запознат с проблема. Започвам да обирам бързо за да не губя време. От скоростта зурито излиза на повърхността и оставя диря във водата след себе си. Зяпам по тихата игра на кучетата. Изобщо блея. Воблера е на не повече от 10 метра от мен, когато тръгва на обратно към въжето! Въдицата иска и тя във водата. Чак се стреснах и завъртях макарата още по- бързо. Не разбрах точно какво се случи, обаче в краката ми с опашка по асфалта ситно тупкаше риба. В този момент една голяма ябълка падна на главата ми. Трябваше ми цяла секунда да осъзная, че съм хванал лефер. След това ми се стори, че времето лети, а аз се движа със скоростта на охлюв. Снимах я с воблера в устата, откачих я, вързах я на едната от трите куки на кукана си, обаче него нямаше къде да закача. Изтичах до плажа, и там няма къде. Рибата не спира да шава. Обездвижих я. Тръснах кукана в краката си и с треперещи ръце закачих попера от 65 цента. И без това само него имах. Каст. Пук, пауза, пук, пауза- нищо. Пук, пук и попера изчезна под водата. Вадя втора риба. Вадя смело. Рибата не е голяма за способностите на такъма. Процедурата вече я играх. Обездвижване, кукан, каст. Стана ми ясно, че искане пукане на дублети. Пук, пук- нещо скри попера и пак го върна, пук, пук- скриване подсечка- трета риба- процедура. Каст – оплетка. Тръкнах го няколко пъти както е оплетен но не върза. Разплитане, каст – пук, пук- четвърта риба. Кукана ми малък. Закачам най-малките заедно.
Щях да забравя- докато вадех рибите, поне 4-5 техни събратя се опитваха да взимат плячката от устата им. Като улични кучета бяха.
Това беше за сутринта. През деня даже не съм и оглеждал за скали. Разхождах цял ден усмивката и адреналина си, сякаш съм направил полезно за човечеството откритие.
Четвърта и последна сутрин. Процедура и газ на пристана. Вчера първата риба дойде в 05.09ч. Днес в 05.08ч малко по-късно още една. Изобщо не смених примамката. Впечатление ми направи, че на този излет „ескортиращите” риби бяха по 2.
Толкова от мен. Дано да ви е било интересно. Като за аматьор смятам, че се справих добре. Поздрави и нека спининга бъде с Вас 
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

На скалите до устието на реката също стават интересни работи!
037955149-big.jpg
037955149-big.jpg (209.67 KiB) Преглеждано 6737 пъти
037955162-big.jpg
037955162-big.jpg (83.97 KiB) Преглеждано 6737 пъти
п.п. Малко по-долу в подфорума има тема за Албания.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Асти »

В кои морета плаваш, капитане?
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Въпреки сравнително неподходящия за риболов сезон, все пак почивката не мина под знака на пълното капо. Първите няколко дена, както обикновено, риболова беше отчайващ. Измежду корабите се разхождаха дребни лаврачета и маятико, както и никак не-лоши кокалита, но рибите не проявяваха абсолютно никакъв интерес, нито към воблери, нито към силикони, нито към ситни джигове. Предполагам наличието на тонове ува, която е основната им храна в момента, беше причина да не се заинтересуват от изкуствениците. Все пак слънцето изгря и на нашата улица! Като няма риби - и баракудите са риби. ;) Дребни, но доста нахални, спасиха честта рибарска. :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”