Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Морски риболов в Гърция

Мнение от cerber »

Всеки жител на Европейскя съюз, има правото да практикува любителски риболов в сладководни и солени води на територията на Гърция без документ при следните условия:
- да ползва за това до 2 въдици
- на всяка въдица трябва да има само 1 кука
- риболовните деиствия да се извършват от сушата (без лодка или подобно пособие)
- риболовецът има правото да улови до 2 риби, с общо тегло до 2 килограма.
-Организиран (състезания), групов (над3-4 човека) или извършван от лодка или подобие на лодка риболов, не може да се извършва без документ. При такъв вид риболов, участниците са задължени да уведомят местните власти (полиция, риболовно дружество или брегова охрана в района) предварително, за да им бъде издадено разрешително и разяснят съответните изисквания, които трябва да спазват.
Горното важи, за цялата територия на Гърция.
Освен това, всяка област, река, езеро, язовир или морски район, има собствен статут на риболов и местните власти, могат по всяко време да забранят риболова, на определен вид риба или риболова изобщо, както и изискванията към риболовеца. Затова риболовеца е длъжен да бъде информиран, пак от съответните власти преди да започне риболова.
Това последното ми подчертаха, че е задължително особено, за рибохващачи от България и Румъния поради това, "че са новоприети членки и ще трябва да мине известен период от време, докато се изяснят нещата"
Та такива ми ти работи...
Забравих да кажа, риболова на МАРИЦА е ЗАБРАНЕН :!: :!: :!: , да не вземе да стане някой фал, че там стрелят и после питат, или най малкото бой и после у реката, а за тези които стигнат турския бряг, бъдете сигурни, че няма да е само бой :D :D :D .
Последно промяна от cerber на Сря Яну 10, 2007 17:18, променено общо 2 пъти.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

hi

Мнение от ASSENAS »

На мен ми звучи оптимистично. Голямо мерси колега 8)
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов в Гърция

Мнение от fisher™ »

cerber написа:Всеки жител на Европейскя съюз, има правото да практикува любителски риболов в сладководни и солени води на територията на Гърция...
Колега, едно голямо БЛАГОДАРЯ!
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Благодарско!
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
brazilian
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 20:33
Местоположение: софия

Мнение от brazilian »

и аз благодаря колега, само един въпрос от някаде бях чул че искали нашият билет да бъде легализиран. вярно ли е.
nasluka na vsichki
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Няма такова нещо.
Но по принцип, ако си българин и си в Гърция, всичко е възможно.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
guffa
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 10:17
дал Браво: 4 пъти

Мнение от guffa »

Колега, благодаря за информацията, ама би ли пояснил откъде е (в смисъл до колко е достоверна), че това "до 2 риби" нещо много ми убива ентусиазма.. :evil: :evil:
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Така ми отговориха, от инстанцията (Риболовен надзор), която е отговорна за любителския риболов в сладководни води.
Ето тук, може да прочетеш подробности.
Това е единствената информация, която намерих и то с голям зор.
Току що прочетох в риболовния ми билет, за Марица, че през размножителния период, сладководния риболов се забранява за 45 дни (от 1 Април - до 15 Юни), като тези дати, могат да се променят, чрез заповед от Министерство на земеделието. Не знам, дали това важи за другите водоеми.
По принцип по водоемите, няма никакъв контрол, нито пък някой се интересува за рибите. Ако си грък, 100% няма да имаш проблем, независимо колко, как и с какво ловиш, ако си българин, не съм сигурен.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
guffa
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 10:17
дал Браво: 4 пъти

Мнение от guffa »

За контрола и аз имам същите наблюдения на практика (от Петрич съм все пак.. :wink: ) ама все си едруго да имаш представа за буквата на закона :lol: . Още повече когато се отнася за българи в Гърция... :evil:
Иначе благодаря още веднъж. Информацията все пак е официална, а не от ухо на ухо :lol:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

guffa написа:че това "до 2 риби" нещо много ми убива ентусиазма.. :evil: :evil:
То това му е най-хубавото пък според мен, ама все пак си е въпрос на гледна точка. :)
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
guffa
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 10:17
дал Браво: 4 пъти

Мнение от guffa »

ARK написа:
guffa написа:че това "до 2 риби" нещо много ми убива ентусиазма.. :evil: :evil:
То това му е най-хубавото пък според мен, ама все пак си е въпрос на гледна точка. :)
Хубаво, да, ама да ловиш сом или шаран примерно.
Но да биеш 300км. път и да хванеш две платики или каракуди по 200 - 300гр. за десет минути и да събираш такъмите.... това не го разбирам.
Виж, ако става въпрос колко риба да си ВЗЕМЕШ, тогава съм напълно съгласен :wink:
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Ако ловиш и ги пускаш, никой не може да ти каже нищо.
Става въпрос, че можеш да задържиш, само две риби.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Колега, това за двете риби и за морето ли важи?
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

За морето не знам, но ако ловите там, на никого няма да направи впечатление и проверката е изключена.
Да ви кажа, имам съмнение, че това за двете риби и двете кила, не е истина. Предполагам че информацията която ми дадоха е лъжлива, защото направих грешка и казах, че става въпрос за българи, които организирано или самостоятелно искат да риболовстват в Гърция.
В Гърция като чуят за българи, си представят мръсни, грозни, черни хора, които където се появят, обикновено изчезват всички околни предмети.
Просто не знам, от къде да намеря повече информация.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
metalex
Мнения: 277
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 18:02
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от metalex »

Пътувайки из Гърция,съм минавал покрай няколко големи езера.Двете са по пътя Кавала-Солун,а другите са над Килкис,покрай пътя за Кулата.Има ли шарани в тези езера,знаеш ли нещо по отношение на правилата за риболов на тях?
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”