Въпрос акула

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Въпрос акула

Мнение от Гого »

Изтрих го междувременно...
Последно промяна от Гого на Вто Май 31, 2005 22:46, променено общо 2 пъти.
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от BGanio »

Ми на 1-во място снимката трябва със сигурност да е upload-ната някъде в интернета.
Тъй като пишеш тука явно не си в БГ и няма да закачаме нашите free servers щото те са спецялна кройка :-)
Но с две думи - пиши в www.google.com : free server избери някой който предлага достатъчно място по възможност без реклами и следвай указаниятя - най вероятно ще ти трябва FTP клиент и ще се наложи малко да попрочетеш но ще се оправиш :-)

/баси от мързел домашното ми ПЦ ми служи само като ДВД и никаква полезна работа не мога да свърша/

Ако се оплетеш някъде утре ще ти съдействам от работата
Айде че ще гледам един филм :-)
Поздрави
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

не става...

Мнение от Гого »

Благодаря, БГаньо! Изтрих си постинга, защото намерих някъде из форума указания, но не стана. С българските сървъри не става, не съм в БГ. Хит май действа, но е ужасяващо бавно и нямах нерви да го чакам. Сетих се, че имам едни качени снимки в Яхуу фотос, пробвах с тях, следвах стриктно указанията (изглежда са от администратора), но излезе само линка между , изображение не се виждаше. Може би не става в Яху... Ще търся на друго място... Още веднъж мерси!
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от BGanio »

Не може да не стане ...
просто трябва да стигнеш до точно до линка с картинката тоеста да бъде във вида www.alabala.com/nickname/picture.jpg ili http://freeserver.com/tvoitaRegistracia/picture.jpg, като трябва да бъде копиран(link-a) от местото където е качван, защото някой сървъри своенравно променят имената с големи букви, което прави линка недействителен - имал съм случай фаил който качвам като file.jpg a toi na servera se kazva picture.JPG i s orginalnoto mu zaglavie ne moga da go pokaza.

Поздрави и знай че искаме да видим тази акула :-)
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Колега виж това - ако се вижда от чужденеция е много удобно сайтче.
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

za akulata

Мнение от Гого »

Благодаря ви, колеги, справих се. Та сега за акулата:

Харесал съм си един плаж, където като влезеш до гърдите и хвърлиш на дъно на всякаква стръв на 25 - 30 м. веднага вадиш морски сомове. Обикновено са като на снимката или малко по-големи.
Изображение

Изображение
Има ги и сребристи също. С много гадни шипове са, като те убодат - боли повече от пчела. Преди време бях видял във форума същите, ако не ме лъже паметта колегата ги беше хванал във Флорида. Според лодкаря, който ме кара до плажа, ако се хвърли много навътре (поне 150 м.) излизат и големи, по около 5 кг., но засега не виждам как мога да го постигна:)

Обратно към темата за акулата - веднъж докато си ловях сомчетата спокойно, вижте какво изкарах:

Изображение
Изображение
Изображение

Въпросът ми е: дали някой може да разпознае какъв вид е акулката и дали стават големи? Според мен беше случаен улов, но оттогава като ходя на същия плаж често се оглеждам за гръбните перки на баба й:) Този плаж няма достъп по суша, няма жив човек, и ми се струва малко опасничко:)
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

забравих да допълня:

Мнение от Гого »

Пуснах горното и във форума за морски риболов.
А морето е Карибско. Венецуела.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Браво Гого! Добре дошъл във форума. Тук както знаеш акули си нямаме! Може би някой нахъсан търсач в гуглето ще ти намери вида. Може би и Penn, ама не съм го срещал отдавна във форума!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Само PENN-ката ще каже със сигурностИзображение, но май сега е за риба. Последният път каза, че заминава за известно време
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://www.flmnh.ufl.edu/fish/Gallery/D ... Shark.html

Втората ми прилича на е тоя модел,но не ми се вярва да е този вид-среща се главно в дълбокото и много рядко се хваща на въдица.Става доста големичка,но не е опасна за хората.Аз ако сам на теб по-дълбоко от 30 см.няма да влизам. :wink:

http://marinebio.org/species.asp?id=376

Може и тая да е,но пак тя се хваща само вечер или поне повечето.

Идея нямам какво животно е това,а и описанието е малко оскъдно,а и видовете акули не са един или два.За тези които са в отпуска и нямат какво да правят,могат да се поровят е в тая страничка по-долу.

http://www.origins.tv/darwin/zoo/sharks.htm

Колега добре дошъл във форума.Радвам се,че има и други запалени по риболова,които са извън БГ и искат да споделят риболовните си излети.Продължавай все така,че аз нямам време една кука да хвърля.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Имам една книга на Кусто - "Акулите". От всички снимки вътре, на Гого парчето най-мяза на синя акула.
Добре дошъл във форума и от мен. И не влизай дори и на 30 санта в тоя плаж, че по Дискъвъри какви неща даваха преди месец... :?
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Още по въпроса за акулата

Мнение от Гого »

Мен ме беше шубе да не е бебе bullshark, защото съм гледал по Дисковери как излизат в плиткото и нападат хора. Даже и в устиета на реки влизат. Този плаж фактически е ивицата пясък, която разделя една лагуна от морето. Дълъг е поне 20 км. В определен период излизат да си снасят яйцата едни огромни морски костенурки, а за тях съм чувал, че са любима храна на акулите:)

Но пък по тези брегове има нападения от акули най-много 3-4 в годината, а и не съм чувал няога да са били фатални. Плажът ми е от любимите, така че ще приема, че е било случайно и ще продължа да ходя да тероризирам морските сомове :D Имате ли идеи как мога да хвърля над 100 метра без оловото да е прекалено голямо?
Може би с прашка?

PENN, виждам че си любител на deep sea fishing, аз също се кефя. Тук ловят главно W&B marlin, swordfish & sailfish. Тuna също. Мястото е световно известно, редовно правят състезания. El Placer - намира се на 25 nm N от La Guaira. 200 м. дълбочина. Обаче чартърите са доста скъпички, та гледам да не се паля много :D Оставам си верен на морските сомове и Bass-a :D
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

В тези води аз не влизам и до коляно ако няма сърфисти или капещи се.Плитко или не аз съм си на сухо,а и акули ако хващаш ептен.На майтап сам хващал такива зъбати гадости,че като се сетя и ми настръхва косъма.Можеш да пробваш за акула,но няма да е на дъното и не ти трябва да замяташ далеч.Хвани нещо малко,закъсхи го на една по голяма кука и ползвай поне 3 метра метален повод.За повода вържи един балон,а за балона една плажна топка или пластмасов плик.При късмет с вятъра можеш да ползваш торбичката като платно,което да ти издърпа стръвта доста навътре,но трябва да духа поне 25-30 градуса от към гърба ти.Ползвай молтипликатор и не си играй с тия малки макарки от снимките.Пръчката задължително вързана за някое дърво или направо за колата.Влакно поне 50 либри,макара 6.0 и аванс около 10-12 кила.Стои далече от акулата поне на 4 метра и никога не влизай и до кокълчета ако е още жива.Разпознаеш ли я и е ядлива може да се пробваш да я извлачиш до плиткото,но я чакай да умре или направо я удари с мачете точно пред грабната перка.Аз утре в 5 сутринта тръгвам за акулки с 2 клиенти,та ако имам късмет ще пиша за екшъна.Късмет и на теб.
Go BIG or Go Home!
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Мнение от Гого »

Колега, идеята да ползвам плик като платно е страхотна, но на този плаж няма как да се реализира от брега. Вятърът е постоянен, духа от 45, освен това обикновено има сериозни вълни и ще изхвърлят плика на брега. Според мен трябва да се хвърли доста навътре, малко преди зоната на образуване на вълните - поне на 50 м. Между тази зона и брега е плитко и размътено, а и е пълно със сомове и няма да оставят сръвта. Като слънчаци са. Мисля си, че може да стане, ако вляза навътре с каяк или сънфиш, оставя стръвта да плува, развия влакно и изляза на брега. Утре може и да се дигна натам, но остават доста технически проблеми за разрешаване. Ако не -другата седмица. Дължа репортаж :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”