Необходимо ли е разрешително за харпун на Самотраки

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
ivailoan
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 23:29

Необходимо ли е разрешително за харпун на Самотраки

Мнение от ivailoan »

Здравейте!
Някой знае ли дали на Самотраки в Гърция се изисква разрешително за риболов с харпун. Става въпрос за риболов без лодка и бутилка.
Ако трябва разрешително къде и колко време е необходимо за идаването му. Досега не сам ходил там, но сам чувал че е хубаво.
Благодаря на всеки които би могъл да ми помогне с информация.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Здрасти ivailoan!

Надявам се да не те заблудя но някъде в английските форуми имаше съобщение че риболова с харпун на Самотраки е забранен и гърците били конфискували лодка и водолазна екипировка на нарушитилите.
Не знам дали е заради екипировката или наистина е забранено. Защо не попиташ cerber?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

Добър вечер колеги :)

От колкото знам аз, на всякъде в Гърция cе извиква разрешително, и ако те хванат без.... ще имаш сериозни проблеми.

Трябва да минеш от "лименархио" на острова, ти трябват две снимки и паспорт или лична карта, струва 28 евро и важи за 3 години. Но! не знам колко време им трябва за да е готово, то зависи от лименархиото на островът, не ти го дават в момента... един приятел беше на един от малките острови и му казаха че след един месец ще е готово, ама той беше на острова само за 5 дни и не му даваха никакъв друг документ, така и не можa да лови.

Другото е че в Самотръки, мисля че има райони само за гмуркане, там не можеш да ловиш.

Обаче не съм сигурен, сигурно Cerber ще познава.

Успех!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Здрасти ivailoan
Извинявам се за закъснението, липсвах за месец от форума
На всякъде в Гърция, за да ловиш с харпун, е необходимо да имаш разрешително, за любителски риболов, това важи и за Самотраки. Разрешителното се вади лесно от местното управление на Брегова охрана. Възможно е да има забавяне поради формалностите, но обикновено фактурата която ти дават при заплащането на билета важи, като разрешително и няма да имаш проблем при проверка. Разбира се това ще си го уточниш най добре с отговорните за това лица.
Забранени за риболов с харпун места са пристанищата и обществените плажове, за това трябва да риболовстваш, поне на 200 м. от тях, също така и места на които е вероятно намирането на археологически находки (такова място в Самотраки е Палиаполи)
Санкции като конфискация на обурудване може да има единствено в случаите когато е нарушен закона, например когато при риболова се ползват забранени средства като акваланги, фенери или по време на размножителния период, нощен риболов, ако е ударена маломерна или забранена риба и т.н.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
homicide9999
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 12:27

Мнение от homicide9999 »

Мисля да отида се погмуркам малко около остров Самотраки - Гърция. Разбрах, че в северната част на острова има две разрешени за подводен риболов места. Не знам обаче как да стигна до там. До Александруполис ми е ясно. Обаче от там нататък...
Как стои въпроса с ферибота: часове, цени... не можах да намеря информация никъде. Само фирми, които предлагат организирани екскурзии.
Ще бъда много благодарен, ако някой който е ходил даде някаква информация. Благодаря!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

През различните сезони е различно, всеки месец излизат различни разписания на корабите. През лятото по на често, през зимата по на рядко
В зависимост от корабите и времето, пътуването продължава от 30 минути до 3 часа
Агенция Saos в Александруполи тел. 25510- 23306 /23307
Билетите са около 12 евро на човек, 50 за малка кола и около 60 за голяма
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
svv_90
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 20:27

Мнение от svv_90 »

аз ходя почти всяка година до Атина имам маска шнорхел и плавници да използвам харпуна трябват ли ми обочение да мина, някой знае ли колко е таксата за регистрация като любителски риболов с харпун в Гърция и от каде мога да видя забраните като маломерна риба забранени места в Атина и има ли отровни риби в морето.
Като минавам границата с харпун примерно дали ще имам проблеми с митнчарите "СЯ КОЙ ТУЙ НЕЩО, ЗА КО ТИ Е ......"
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Носиш си 2 снимки, 35 евро, отиваш на пристанището, търсиш ЛИМЕНАРХИО и става за 20 минути. Там ще ти обяснят къде е забранено и кога.

На границата никой нищо няма да те пита.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
svv_90
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 20:27

Мнение от svv_90 »

рзарешителното което е става ли за сладководен риболов и колко за години е 3 ли
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

2 години е и важи и за любителски риболов от лодка.

Слдващото подновяване струва 8 евро за 2 години.

На сладководен не се изисква.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”