prodaljenie na "parva riba v USA"

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Добър рибок, каква е?
Аватар
silverhead
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 19:58
Местоположение: Торонто

за рибата

Мнение от silverhead »

ами колега не сам много сигурен щото тука казват на вжички пастарви езерни,ама се порожих в интернет и мисля че е silverhead(среброглава) пастарва. на мене си ми прилича на тези дето ги хващам и в Бьлгария и ги наричаме американска пастарва.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: за рибата

Мнение от Cougar »

Казват им steelhead За silverhead чувам сефте, но кой знае може някой и така да ги нарича, където стомана там и сребро.

Според мен си хванал речна пъстърва (brown trout). Те така и не ходят много на дълбоко а остават в бреговите ивици и през лятото. Сутрин и вечер явно могат да се хванат и от брега. Освен това водата на Superior за разлика от останалите езера остава ужасяващо студена което позволява на рибата да е на плитко.

Опашката на рибата ти също показва че е речна пъстърва.
Аватар
silverhead
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 19:58
Местоположение: Торонто

за вида на рибата

Мнение от silverhead »

колега прав си показах снимката на тоя дето продава в рибарския магазин и тои като я погледна каза че е brown tout защото опашката и е триъгълна , а ме стрелковидана. сажеляжам за неточностите.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: за вида на рибата

Мнение от Cougar »

Няма проблем. На добро място си и ще ги изучиш всички за кратко време.

Най-добре вземи да се огледаш за реки наоколо и да ги проучиш, защото след 1-2 месеца ще почнат миграциите и ще има всякакви видове в количества. :D
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Мнение от Гого »

Добре дошъл във форума!
За Минесота съм чувал, че има страхотни условия за рибарлък. Да им скриеш топката на местните рибари!:)

Лесно ли си извади разрешителното? Какво ти искаха?
Аватар
silverhead
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 19:58
Местоположение: Торонто

относно разрешителното

Мнение от silverhead »

първо, благодаря за съвета относно реките. това и аз си го мислих и даже сега си наех колело за лятото и във вторник имам свободен ден и ще ходя до най-близката река която е на около 15 мили.
за разрешителното изобщо не беше трудно.вземаш 45 $ отиваш в рибарския или някоя бензиностанция, показваш си паспорта, виждат че не си местен и те таксуват като такъв. това е нищо сложно.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Може и с шиофьорска книжка тук в Калифорния.Искат ти адреса,колко си висок/на око те мерят/ и имената.Взимат ти десетина каимета в повечко от нормалния американец и си готов.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: относно разрешителното

Мнение от Cougar »

silverhead написа:първо, благодаря за съвета относно реките. това и аз си го мислих и даже сега си наех колело за лятото и във вторник имам свободен ден и ще ходя до най-близката река която е на около 15 мили.
Хвърлих един поглед да видя къде точно се намираш. Идеално разположение. Ти си близо до Thunder Bay в Канада. Виждам че има разни потоци близо до градчето но не ми изглеждат пълноводни, въпреки всичко и в тях ще идват големи риби наесен.

Май най-перспективна изглежда реката северно от теб (притоци Monker, Elbow, Woods creeks)

Не ти ли дадоха правилник показващ къде какво има, как е разрешено да се лови и кога и т.н. :?:

Друг номер е че ти трябва една женска съомга за хайвер за зимата, но като стигнеш до там има време. Разпитай наоколо и виж какво би научил примерно от първия Tackle Shop. :wink:
Аватар
silverhead
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 19:58
Местоположение: Торонто

риболова в Grand Marais

Мнение от silverhead »

благодаря за саветите Cougar. вече бях в рибарския. дадоха ми книжка в която е опоменато кога и какво може да се лови. за тези река си прав утре смятам да я посетя защото в момента се ловяло речна пастърва. като се варна ще пиша каде сам бил и какво е станало.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”