Риболов на Тасос

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

Kriss написа:Голямо благодарско на Петър40 за идеите.
Благодаря :D Винаги с каквото мога ще помагам за да изпитате тръпката от уловен голям морски трофей.
п.п.Да се похваля :lol: днес си хванах първото октоподче (към кило и половина) за сезона и сега жената го готви за мезенце :D Наздраве на всички колеги.Изображение
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

На 20-ти септември бях на екскурзия на Кавала и о-в Тасос. На острова бе много красиво. Направи ми впечатление водата - кристално чиста и пълна с малки, и по - големички рибки, които аз не знам какви бяха :oops: Около лодките по пристана беше пълно с рибки :shock: , а една едра риба се обърна на около 50 метра от брега - все едно амур се обърна. Ебаси кефа беше. Веднага се сетих за блеснарката и ръцете ме засърбяха :D Наистина има риби там и който може да отиде нека го направи.
skiora
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 6:14
Местоположение: Банско
получил Браво: 1 път

Мнение от skiora »

Здравейте,
а някой знае ли дали в това море има некоя от тия риби:
Permit,Bonefish,Snook,Tarpon,знам им имената само на английски там ако изобщо ги има сигурно имат други названия.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

skiora написа:Здравейте,
а някой знае ли дали в това море има некоя от тия риби:
Permit,Bonefish,Snook,Tarpon,знам им имената само на английски там ако изобщо ги има сигурно имат други названия.
В Бяло море ги няма.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от fisherman 007 »

Съжалявам за бавните реакции но ми се появи здравословен проблем плексит не мори а мъчи и то много. Преди една седмица дясната ми ръка беше напълно неизползваема. Сега провеждам някакво лечение и започвам полека да се оправям.

Вожда написа:Супер почивка, виждам, че и на време сте случили. Може ли малко подробности за монтажа,пръчката и макарата за живия зарган. Чел съм другите теми, но повече информация никога не е излишна.
Въдицата е телескоп биич кастинг /сърф кастинг/ 4.20 м. акция 70-150 гр. макарата е биг пит байтрънър на нея има влакно 0.35 400 м. Pelzer /шаранджийско/ добро е светло синьо-зеленикаво. В силно солената вода на Бяло море работеше като плаващо. Монтажа е прост. Куката се връзва на основното влакно за предпочитане да е с ухо. Преди да я вържеш прокарваш влакното през ухото. Размера е 2/0-4/0 на 1.20-1.50 от нея слагаш плувка /щукарска/ от тези които влакното минава през тях. Размера е такъв че да я виждаш на 200 м. Заргана се закача под гръбната която е близо до опашната за разлика от другите риби. Замяташ го право напред за да му дадеш посока съвсем леко 10-тина метра е напълно достатъчно за да не го повредиш, държиш бигела отворен и го оставяш да издърпва. Нямам случай в който да ми е издърпал повече от 200 м. След като престане да издърпва въдицата отива на стойката аванса го нагласяваш слабо затегнат хем да се самозасече хем да може да може да изтегля ако не си седиш до въдицата.
Не са редки и кълванетата още докато заргана изтегля. Със засичането не бива да се избързва за да може кинигусът да нагълта.
Нямам случай в който да се откаже точно обратното имам два случая при които кълването беше толкова мощно и рязко че заргана беше откъснат от куката. Това е.


На слука :fish3:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от fisherman 007 »

DOCTORA написа:Браво момчета!
Да даде господ живот и здраве догодина ще ги скъсаме заедно!
Аз на Нова године ще пробвам заргана за стръв на Фуертевентура.
Само дето там зарганите са по един метър и може да ми развият всичкото влакно. Какво ли ще ги налапа - делфинови риби по 20кг?

Изображение
Дай боже да ти клъвне някое като това на снимката.
Въобще не се притеснявай че заргана е едно метров ще ти развие колкото му позволиш а относно налапването също няма да имаш проблем. Дорадото захапва заргана точно по средата и започва да го нагълтва сгънат на две. Останах много учуден след като го видях при чистенето на едно от дорадата. :idea:

На слука :fish3:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от fisherman 007 »

nissana написа:ЕЙ,сила сте с Вальо Нисана! :lol: Аз почти няма какво да добавя,а и не съм особен писател.Коцето имаше 3 удара на воблер триделен зарган но рибите бяха много сериозни и си одиха.Ванката да качи снимки на воблера....
Пропуск :idea: какво да се прави.

Та гореспоменатия приятел Коцето е най-вече спинингист и успя на бомбарда да направи доста добър риболов, а воблерите за които става въпрос му бяха препоръчани в магазина за риболовни принадлежности на пристанищего в гр. Тасос като доста уловиста примамка.
Ето за какво става въпрос.

Изображение

Воблерите са дълги 20.5 см с тегло 7-8 гр.
Използват се в комбинация с лека бомбарда /с тегло близко до това на воблера/. В случая 12 гр. плуваща бомбарда свърши чудесна работа. Без бомбарда с този лек воблер не се постига нужната дистанция. Изисква нето бомбарда да е лека е свързано с това че при замятане по време на полета тя не трябва да изпреварва воблера и по този начин да предизвиква уплитания.
Според Коцето причината за откачанията е че куките са малки и сигурно е прав а на всичкото отгоре бяха и доста тъпи. Този недостатък все пак е лесно отстраним и примамката като цяло е успешна.
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Точно тези воблери ги гледах във въпросния магазин и силно се усъмних в риболовните им способности... явно съм бил в грешка!!!
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

пoдобни на тези воблери има ту к в един Бургаски магазин..и аз ги гледах с насмешка.:D
Инересно .. каква им е играта
hobie revolution 13
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

И ние ги мернахме в един рибарски. Явно гърците много ги купуват - сред множеството изкуствени примамки в магазина само те бяха почти изчерпани, по-това се ориентирахме и си взехме 7-8 гр. Летят добре, потъват бавно, играта им е почти никва, въпреки че са триделни. За съжаление обаче нямаше много възможности да ги пробваме върху изявен хищник в района и си останаха със стойността на сувенири.
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Мда,

и ние мятахме на един като първия на Порто Куфо. Хвърчеше относително зле, играеше още по-зле и съответно не упорствахме твърде. ...... и нищо не хванахме на него.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Изображение
Може да си направите и сами изкуствени заргани, освен че имат по добър кастинг, ловят и повече риба
Тези от снимката не са довършени, на всеки сегмент се слага тройка.
Воденето е много бързо, така че зарганата да изплува отгоре и пори водата, не е нужно да има собствена игра
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

Тези заргани още като излезнаха по магазините се купуваха много ,но не са толкова добра изкуствена стръв.
Имам в синьо и тази по-горе сребристата.Влачил съм я много пъти и резултата е само един турнас(Лутцос).
Хубава и първокласна примамка е Предатора,няма хищник ,който да го подмине :wink:
Изображение
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от fisherman 007 »

cerber написа:Изображение
Може да си направите и сами изкуствени заргани, освен че имат по добър кастинг, ловят и повече риба
Тези от снимката не са довършени, на всеки сегмент се слага тройка.
Воденето е много бързо, така че зарганата да изплува отгоре и пори водата, не е нужно да има собствена игра
Cerber това над изкуствените примамки да не би да е трофей от дорадо :?:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Това е челюст от лефер
...........
Петьо, дай малко повече подробности за примамката, че не я намирам
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”