Риболов на Тасос

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Абе смешни,лоша игра,ама 3те удара ги видех :lol: нямам никва представа що работят :roll:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

cerber написа:Това е челюст от лефер
...........
Петьо, дай малко повече подробности за примамката, че не я намирам
http://www.sportfishing.gr/el/dept_254.html
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Не знам как си ги водил, но при бързо водене порят водата, като всяка една повърхностна примамка, предимството им е че имат най малко 4 тройки и вероятността да се закачи риба е по голяма
Показаните от мен заргани бяха най популярната примамка за лефер в Патра. На мен лично не ми допадат, защото рибата трудно я достига, поради бързото водене и освен това се оплита често, но околните ловяха успешно на тях.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Виждам че са 2 размера 3 и 6 см.
Какъв грамаж имат? На страницата пише че са 100грама?
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

Aз съм ловил със заргана само на тролинг,но много слаби резултати.Само един турнас.Поне десетина пъти съм я влачил с часове и накрая се отказах.За мен не е уловиста примамка.Ако е много гладна някоя риба ще удари,но темата е да излъжем и нахранените :D
Докато с,, предатора'' почти нямам празно.
Последно промяна от PETAR 40 на Чет Окт 15, 2009 9:50, променено общо 1 път.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

cerber написа:
Виждам че са 2 размера 3 и 6 см.
Какъв грамаж имат? На страницата пише че са 100грама?
Толкоз,100гр е и моята.Малко тежичка за спининг,трябва ти здрав прът.
Аз я влача с лодката и нямам никакви проблеми :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Петър , като я влачиш тази примамка на повърхноста ли излиза?
(това ще даде ориентация евентуално за скороста на водене)
Тука няма от къде да намеря такава но може да се пробва с кастмастер и перушинка отзад ?Дали ще стане нещо подобно?
hobie revolution 13
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

RIMOHIT написа:Петър , като я влачиш тази примамка на повърхноста ли излиза?
(това ще даде ориентация евентуално за скороста на водене)
Тука няма от къде да намеря такава но може да се пробва с кастмастер и перушинка отзад ?Дали ще стане нещо подобно?
Влачи се с 3,5 -4 морски мили,демек към 5,5-6 км /ч за повечето видове хищници,но не мога да ти кажа колко е точно под водата.Във всеки случай е за всякакъв вид хищник.За колко гази също така се регулира със скороста на влачене,може да я влачиш и по дъното,зависи каква риба търсиш. :wink:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

RIMOHIT написа:Тука няма от къде да намеря такава но може да се пробва с кастмастер и перушинка отзад ?Дали ще стане нещо подобно?
За мен кастмастера е като египетска пирамида – толкова неподозирана сила и тайна крие в себе си, че винаги и по всяко време мое да се ползва :!:
Щом това лято на него закачих барбуна към 30 сантиметра, а след това, на два пъти сепия го нападна. Видях ги и двете атаки – целия кастмастер го налапа това мекотело, но със засечка не можах да го закача. Хем знаех, че мекотели не се засичат, а се теглят бавно ама от адреналин моеш ли да мислиш...
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Пепи,брат,и на мене тва заргане ми е много смешно,не знам дали ударите бяха случайност,но са факт.Митака да се произнесе,той най-много метка от брега.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 130 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Аз си купих едно такова зарганче преди месеци от Даря. На кутията пишеше Киши Про или нещо подобно, но още не му е дошъл реда за ползване. Гъркът с който влачим като съм там доста заинтересовано го огледа, но така и не го пуснах. По му се понрави двуделния Рапала Сливър в синя разцветка. Той също има някаква далечна визуална прилика със зарганче.
Бейб каза : Аз не съм кебапче! Аз съм прасе с мисия!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

hrimar написа:За мен кастмастера е като египетска пирамида – толкова неподозирана сила и тайна крие в себе си, че винаги и по всяко време мое да се ползва :!:
Напълно си прав, кастмастера е най универсалната примамка и понякога поради добрия кастинг, единсвено той може да ни донесе риба. Наред с кастмастера бих сложил клатушките на Крокодаил, по малките модели
nissana написа:Пепи,брат,и на мене тва заргане ми е много смешно,не знам дали ударите бяха случайност,но са факт.Митака да се произнесе,той най-много метка от брега.
Лично на мен не ми допада и не съм го ползвал, но съм виждал да вадят риби с него. Лощото е че няма никакъв кастинг. Всички които ловят на изкуствени заргани, накрая минават на ръчно изработени
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
STM
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 10:16
Местоположение: Варна

Re: Риболов на Тасос

Мнение от STM »

Здравейте,

колеги края на този месец след 27.05.2012 се каня да изкарам няколко дена на стров Тасос

Моля ВИ , даите съвет с какви въдици да се подготвя /с какъв монтаж и влакно / и каква стръв да си взема ???

Какви риби са активни по това врема на годината и на какво кълве ?

Благодаря
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов на Тасос

Мнение от mikibg »

В момента има много заргани .Трябва ти по дълга пръчка , бомбарди, а за стръв най- добре е морски червей.
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Риболов на Тасос

Мнение от bae »

Много, колко много и защо да се ходи чак до Тасос за некви заргани? Може да си ги ловят и около Кавала. :wink:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”