Риболов в Германия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
stefsteff
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 17:27
Местоположение: София
дал Браво: 114 пъти
получил Браво: 1 път

Риболов в Германия

Мнение от stefsteff »

Колеги,намирам се в Германия.Някой може ли да ми каже какви са условията,за да можеш да ловиш в Германия.Благодаря предварително.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

В двете морета - без билет. Навсякъде другаде обаче е сложно.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

По принцип в Германия трябва да имаш местен билет, който се издава след положен изпит, за което трябва да изкараш курс. Курсове се организират от местните риболовни дружества.

Но има и друга възможност. Ако си за кратко, можеш да си купиш временен билет - за 1 ден, седмица, месец. Зависи от водоема. Такива билети се продават най-често в магазините за такъми. Трябва обаче да преставиш български билет.

Къде точно си?
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

Алеко написа: Но има и друга възможност. Ако си за кратко, можеш да си купиш временен билет - за 1 ден, седмица, месец. Зависи от водоема. Такива билети се продават най-често в магазините за такъми. Трябва обаче да преставиш български билет.
Може и да не му издадат временен - в Бремен за Везер не издават. Ферайна, дружеството не предлага такава възможност. :roll:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов в Германия

Мнение от Бат Стан »

stefsteff написа:Колеги,намирам се в Германия.Някой може ли да ми каже какви са условията,за да можеш да ловиш в Германия.Благодаря предварително.
В отделните области е различно. Най-добре е да питаш в магазин, където се продават риболовни принадлежности. Във Франкфурт например изпит не ти требе - отиваш в местно ведомство и ти го издават. Ама май важеше само за река Майн. Нещо като 20 евро на месец ми се чини че беше. Дневно имаш право да задържиш две риби от вида щука и бяла риба, за плевелните не разбрах как стои въпросът.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Боже, колега, вместо Вие да ни кажете, след като се намирате там!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
aquariumbg
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 11:54
Обратна връзка:

Мнение от aquariumbg »

Не е толкова просто. Аз питах сума ти хора и никой не знаеше.
После сам се справих - за района на Ерланген -
http://www.angelshop-erlangen.de/index. ... &Itemid=28

Това са населените места и цените.
Има отдолу забележки, примерно на Евроканала могат да ловят само членове на рибарските дружества.
Да станеш член е по трудно от това да изкараш шофьорска книжка, има теоретичен и практически изпит.
Примерна листовка - http://www.lab-altendorf.de/pdf/fischerpruefung2002.pdf
Луда работа.

Така че много рибари не съм виждал наоколо :D
kibik
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 0:43
Местоположение: Spain

Мнение от kibik »

Бахти олигофрените са тея шваби.Значи явно е по лесно да си купиш калашник в БГ отколкото въдица в Германия... аре бегай бе :roll:
stefsteff
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 17:27
Местоположение: София
дал Браво: 114 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов в Германия

Мнение от stefsteff »

Колеги,благодаря ви на всички които ми отговориха,но аз се прибрах много бързо от Германия и въобще не съм погледнал темата,но има хора които са там и информацията ще им бъде много полезна.Благодаря ви пак.
i._iliev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 0:04

Re:

Мнение от i._iliev »

jamiemirror написа:В двете морета - без билет. Навсякъде другаде обаче е сложно.
За морето не трябва билет - това сигурно ли е? А някакви други разрешителни необходими ли са за риболов от брега ?
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Re: Риболов в Германия

Мнение от jamiemirror »

Трябва да се гледа да не си в по-специална зона само - в устие на някоя река или пристанище. Има макар и рядко зони където изрично е забранен риболова дори и на морето - когато местната община реши примерно че е парк със защитени видове и т.н.
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Риболов в Германия

Мнение от tihomirnk »

Здравейте колеги,
Да вдигна темата,очертават ми се 2 седмици във Франкфурт и да попитам за актуална информация как стои въпросът с риболова за туристи,дали е възможно с български билет да позамятам железа там,по това време на годината?
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Риболов в Германия

Мнение от colorcore »

Здрасти колега,
Писано е по въпроса, но сигурно не си ровил достатъчно, а и от бундесланд до бундесланд е различно... По принцип има възможност като турист да идеш за риба, но дали в краткото време ще успееш да се организираш, не мога да кажа. Често е и така, че хората, които са отговорни за издаване на подобни разрешителни толкова рядко са го правили, че не знаят какво да правят. Но ако отидеш в кметството би трябвало да те упътят и да научиш повече от това, което те баламосвам сега. Разрешителното е по принцип до 3 месеца за година, но освен това ти трябва разрешително и за съответния участък, в който искаш да ловиш. Понякога местните дружества изискват туристите задължително да са придружавани от някой местен, за да не правят мизерии... Желая ти успех и не забравяй да споделиш тук как е минало. Виждаш, че подобна информация се цени!
Наслука!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Риболов в Германия

Мнение от Алеко »

tihomirnk написа:Здравейте колеги,
Да вдигна темата,очертават ми се 2 седмици във Франкфурт и да попитам за актуална информация как стои въпросът с риболова за туристи,дали е възможно с български билет да позамятам железа там,по това време на годината?
Най-добре иди в някой магазин за такъми във Франкфурт и питай. Примерно тук: http://www.angelbaer.de/gastkarten.htm
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Риболов в Германия

Мнение от swyfti »

Не е като да не съм писал по темата. Даже е закичена горе в раздела като важна.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=52717" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”