Със спининг около Истанбул

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Браво Ники,

Ако това ти е резултата от разузнаването, мога да си представя после какво ще следва. :lol:
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Малко снимки, текст и музика от събота.
Щуката от 15.12 вече е забранена, за това отправих поглед на запад към белите риби и студа на 260км от хоум свит хоум.
Слънцето ме преследваше а аз се опитвах да избягам в тъмната страна на кълбото но не би.
Изображение

Студ на кубчета и на моменти No Line on the Horizon (ако U2 не Ви кефи не цъкай на линка).
Изображение
Изображение

Косове на рояци и.... обърках пътя. Боно е виновен, спомените от Загреб 2009...навигацията също.
Изображение

Почти съм там, което е добре, че пътя нещо се заледи.
Изображение

Пристигнах: Get on your Boots (ако U2 не Ви кефи не цъкай на линка) майнъс 6 градуса, свеж ветрец, барото пълзи на горе но за събота прогнозата беше да задържи около 1010 до вечерта и после пак на горе. Отворих „Прозореца“ с Д.Т. и предпочетох да направя излета събота вместо неделя. Рибките така и не погледнаха през него, както напразно очаквах. Камъните хлъзгави и хищни - взеха ми над 15 примамки. Поне контузии нямаше, което е по-важното. Този път превзех стената от единия до другия край - туда и обратно. Спасих капото все пак с две судачета и един стрижок педарка Magnificent (ако U2 не Ви кефи не цъкай на линка).
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Jameson warms you as well as the Sol :lol:
Изображение

Лових на класически джиг от брега. Рибките хванах с къси стъпки и паузи по 2-3 сек. на всеки 3-4 подскока. Слука имах на един шад на релакс и подобен по форма манс - предейтор 2,5". Иска си лодка там. От мен толкова за днес.

П.п. Какъв пикник мове да се спретне там само на греяно червено винце с чер пипер и печена сланинка. Сам ме е шубе да пускам лодката при тези температури на водата, а други желаещи около мен няма :idea:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Ники, ако знаеш как ти завиждам, че имате незамръзнали водоеми... :oops:
Поздравления, браво! :D
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

stoev написа:...
Jameson warms you as well as the Sol :lol: ...
Това ми хареса,Ники.. :lol: :wink:

Всеки един излет ни носи по нещо ново в торбата с хитрините,важното е да си държим кюфтетата отворени през цялото време! :)

Как почувства въдицата? Ще върши ли работа?

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

sestrata написа:Ники, ако знаеш как ти завиждам, че имате незамръзнали водоеми... :oops:
Павка ако те стегне много шапката кажи и ще измислим нещо...само трябва Ч-а на удара да стиковаме :wink:

Мите научих много от този излет....наистина. Домързя ме да експериментирам с монтажи - сигурно защото се заинатих, не бях достатъчно подготвен откъм хардуеър а и ми беше студено.
Въдичето ще ми върши прекрасна работа. И твоята Тайаха да имам, от тез камъни пак ще взема Граувела да ловя. Всеки момент си виждах обувките пред носа, когато тръгвах да штурмувам камънака :lol: Странното или не но усещах камъните в ръка и с глави от 12-14 грама. Иначе основно контролирах къде съм по влакното.

Поздрави :)
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Мнение от GREEN BUG »

Ето,че и ти ги можеш,само не мога да разбера какво те притеснява температурата за лодката?Налазвай ги смело и улови майките им!
Какво има в шишето-атрактант ли :lol: ?
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

ops

Мнение от shkarcheto »

Ако има желаещи да ходим да видим Ники...аз не сам го виждал от 8 години.....сабираме се делим нафтата и сме на риба????? :D :D :D :D
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Репортажа е супер.Браво !
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

GREEN BUG написа:...не мога да разбера какво те притеснява температурата за лодката?
Кептън, притесняват ме две неща. Първо сутрин ако температурите са минусови дали няма гуменката да замръзне и да се счупи/повреди докато я надувам :roll: Другото е че при температура на водата под 10 градуса падането зад борд и престоя във водата дори за кратко е много опасно и помоща на приятел може да се окаже решаваща. Сам знаеш кептън си :wink:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

В събота най накрая открих риболова за годината. Този път налазих водохранилището по вода. И от брега и от лодка резултата за сега е един и същ. Налягането високо, а времето съответно студено, слънчево и тихо (-4 до +8 по обяд). Температура на водата 2 градуса, сега с по-ниска видимост: 30-40см максимум. Рибките трудни и мудни, но малко преди и около обяд излъгах 2 бели на 14-18м. и няколко костура от 7-10м. Кълванетата бяха изключително плахи като дори и на стрижока му беше студено и едва пощипваше примамката. Откачих добра риба, която вдигнах 5-6 метра, после ми взе малко аванс и пак нагоре, но след още 2-3м. линията олекна а рибката си замина.
В „чашата“ на язовира срещнах дълбочини от 38-40м. Релефа се оказа много променлив и разнообразен, предполага интересен риболов и внимание при позиционирането на лодката.
Малко след като излязох пристигна един чичка с кола до мястото, където бях паркирал моята, все едно ме е чакал. Здравей здрасти и взе да ми обяснява за разни кооперативи, за забрана да се пускат лодки с бензинови мотори и въобще за забрана да се лови от лодка във вододайната зона (такава няма маркирана с буйове) и т.нт. Развали ми малко настроението, но като цяло беше много добронамерен. Каза, че бил шеф на местния рибарски кооператив и като идвам следващия път да му се обадя да влезе и той с лодка да ми покажел какви сомове по 100 кила имало. Протегна крак напред и с ръка отмери до кръста да добия представа колко са дълги тези чудовища :lol: На въпроса как ги ловят и с каква стръв, ми отговори че пуска по 100 метра мрежа. Попитах дълбок ли язовира и отговора беше, че в средата било 100м. Ясно…всичко е по 100 :D . Разменихме телефони и по живо по здраво.

Ето и фотките за цвят.
Изображение
Изображение
Изображение
Тук в далечината се вижа къде ми колата.
Изображение
Изображение
клъцни срежи
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави :fish3:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

Браво колега. Следващия път да пратиш снимки и на сомовете :wink:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Евала Стоев!!! Страхотни репортажи си ни пуснел!

Благодарско!!!

п.п. Я дай подробности за последния монтаж. С чебурашката не става ли много груб? То щом лови значи е добре де :lol:

Поздрави и все така! :D
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

mitioto написа: п.п. Я дай подробности за последния монтаж. С чебурашката не става ли много груб? То щом лови значи е добре де :lol:

Поздрави и все така! :D
Привет Мите,

Грубо е наистина. Нямах друго по-дребно под ръка, а костурите ме изнервиха много с подръпвания и задържания, докато разбера че съм попаднал на тях :wink:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
FerveXcho0
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 10:51
Риболов: Всякакъв
Местоположение: Пловдив

Re: Със спининг около Истанбул

Мнение от FerveXcho0 »

Браво колега. Щуките са добри. :D :D
Наслука колеги !
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”