късметлийски такъми

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

SASHO написа:Зачо, от тоя канал мисля тази риба е втората, която виждам с такива долни устни :) ... Има ли някакво местно обяснение това или .. ?

Здраво


Сашо,доста такива сме хващали.Мисля си,че това се дължи на начина им на хранене.Основната им храна са един вид мамарци,които ги събират по дъното или стените на канала!Като добавим и силното постоянно течение заедно с годините прекарани в тия условия ...!Не си спомням да съм ловил дребна с такова изкривяване,обаче съм хващал едра с нормални челюсти.Тя тази на снимката жива рибка едва ли може да си хване,поради простата причина,че не може да си затвори устата!
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: късметлийски такъми

Мнение от SASHO »

Интересно, Благодаря! Въпреки че и другите пъстърви живеят в камънаците, но знам ли ги тия какво да се научили да правят.

Поздрав и Наслука
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

SASHO написа:Интересно, Благодаря! Въпреки че и другите пъстърви живеят в камънаците, но знам ли ги тия какво да се научили да правят.

Поздрав и Наслука
Сашо,там няма камънаци.Рибата е изложена на постояно течение(няма къде да се скрие) като през повечето време е с отворена уста,това мисля че е причината.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

Миналата неделя пак направихме с Тодор едно леко речно риболовче.Започнахме от тук ...
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Рекох на това по-чисто място да пробвам кефалите(макар,че миналата седмица тук имах удар на голяма пъстърва),след като вече беше доста напекло те не даваха много значение на примамките ми.Имах едно новичко пойнтерче 48 дд и още с първото цопване го целуна един кефал,второ подаване и още един...
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Посурвакахме малко,обаче беше станало много жега и с Тодор решихме,че е време за хапване и за по някоя студена(сутрешните часове ги бяхме загубили с проба на друго място).След обед Тошката остана до едно "переспективно" място(бях видял,че е пълно с кефал),пък аз тръгнах нагоре.Рибки имаше доволно,като имах и няколко удара на по-сериозни риби,които съвсем "естествено" ми се изплъзнаха.Едната тръгна с много бесен аванс и изправи двете жила на тройката на Антакса,а другата,която много ясно видях как ми удари пантерката направи едно наляво ,едно надясно и накрая със зрелищен скок се освободи!

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Накрая искам да спомена,че последните два часа лових само на въртящи блесни без вирбел на карабинката с влакно Пе 0,6 и нямах абсолютно никакви проблеми с пресукване на влакното(ползвах малко по-дълъг флуорокарбонов повод ,около 1,30-1,40м.).
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от Plat1ka »

Супер риболов си правиш колега. Обаче те такива пъстърви не бях виждал. Очаквах пак да видя от онези със големите джуки ама тия пък направо разбиват с оркаска :) .. За пореден път се убеждавам какъв "хамелеон" е пъстървата.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от Д-р Флекс »

Sakura Stingray управлява!!! :D

Щастливци сте вие двамата с Тодор, с тия реки... тука на SWAT Team се обърнахме, само и само да заловим някоя 35+ ...:D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

Тази седмица пак пробвахме с Тошката.Напоследък ни стана навик сутрешните часове да ги губим с "проучвания"!Та за наше нещастие Тодор беше проследил реката по гугъл-ертито и "ей от тук ще минем та ще я срещнем реката в по-горен участък"!Наистина я срещнахме , тъкмо оправихме въдиците и без съмнение тази река беше нашата докато Тодор не зададе кофти въпрос "добре де ама тая ся що тече наобратно?!?"Разбира се не си губихме времето да търсим отговора и зацопахме.Много трудно хванах две кефалчета,понеже реката беше доста обрасла и след като и на другата страна Тодор каза ,че е същото се отправихме за познатите ни места.

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Вече беше доста напекло и риболова беше доста муден ама все пак ...

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Имах и едно кефалче на клатушка(много рядко ползвам)!
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Понеже колегата Платика чакаше други снимки пускам и една от другия "колега" къде скоро ще го :fish6:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

А иначе по морето е жива скръб,макар че вчера сутринта се видяха риби надалеч обаче!И все пак Хари се отчете,къде викат хората "кеф ти риба,кеф ти паламуд"
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: късметлийски такъми

Мнение от marvin83 »

Къде го хванахте тоз паламуд.
Много арен браво.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

marvin83 написа:Къде го хванахте тоз паламуд.
Много арен браво.
От външната страна на едно Атинско много дълбоко пристанище!Навътре нещо надигаше дребосъка като мексиканска вълна ама много далече!Незнам тия каяци къде ползват доста членове от форума дали ще вършат работа за моите условия или при преминаването на първия по -голям кораб(а те минават много начесто) ще пия вода !
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от nafplio »

za4o75 написа:
А иначе по морето е жива скръб,макар че вчера сутринта се видяха риби надалеч обаче!И все пак Хари се отчете,къде викат хората "кеф ти риба,кеф ти паламуд"
Изображение
Хари е Велик :wink:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от Plat1ka »

Благодарско за снимките и специалната за мен :)

В твоя чест си направих едно понтерче същия цвят като този с който си нашил 2-та клена предните дни. В момента съхне от лака и ако имаш желание ще пусна снимка какво съм измайсторил.

Са ако пак се чудиш какво да правиш иди и полови малко от тия грозните пъстърви :) Да им се мръщим тука от мониторите.

Благородно ти завиждам за страхотните риболови дето си правиш там по Гръцко.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

Plat1ka написа:
В твоя чест си направих едно понтерче същия цвят като този с който си нашил 2-та клена предните дни. В момента съхне от лака и ако имаш желание ще пусна снимка какво съм измайсторил.
Трябваше да направиш две,пък да ми пратиш едното за да им видим приликите и разликите в реални условия :wink:

От много време се каня да направя един целенасочен спининг риболов на бяла мряна.Имах и човек,който да ме заведе,понеже години наред лови бяла мряна на блесна!Въпреки,че изрично ме беше предупредил,че най-добрия им период е март-април!
Озовахме се на язовира рано сутринта.Разпънахме въдиците(аз лових с lucky craft esgII 7'7' а колегата с zenaq dp83) и заоглеждахме переспективния участък.По загриженото му изражение разбирах,че нещата не са точно както си ги мислех,мряни не се виждаха.При последните му риболови там са имали по 15-20 риби на човек,като най-едрите са били до към 2-2,5кг!Обаче тогава буквално е гъмжало от риба!Блесните ни постоянно бяха тормозени от дребни кефалчета,като тук там удряше по-някое към 300-те грама.
След като обходихме доста голям участък се върнахме на изходна позиция и мислехме да се местим.Със поредното кефалче обаче,което се разплющя малко повече видях,че след него дойдоха 3-4 добри мряни!На едно от следващите подавания(оставях блесната да върви близо до дъното) по-сериозен удар,малко аванс,малко заигравка и една не-лоша риба излезе за снимка!

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Това ни даде малко кураж,явно риби имаше обаче не бяха активни!Посурвакахме още около половин час и решихме,че няма смисъл да настояваме повече.Преместихме се на едната от двете рекички,които се вливат в язовира,там е била уловена мряна с тегло 7кг.!
Поради маловодието обаче,време беше да изкарвам Сакурката, да нагазя и да ги зачесвам!
Кефал имаше доволно,като най-успешна примамка беше въртящата блесна.Много се изкефих обаче,че ударих и 4-5 кефала на поперче.Интересното беше,че рибите явно се дразнеха доста от попера понеже го следваха и преплющаваха след него а не само първоначална атака на падналия във водата попер!Направих няколко снимки въпреки,че по-едрите риби не ги снимах,че бях нагазил почти до джобовете и не исках да рискувам фотоапарата,който все пак оцеля след последния ми риболов забравен в един по-нисък джоб на гащите!
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от Plat1ka »

Отново отлично. Не бях виждал до сега целенасочен риболов на бели мрени и то в язовир. В реката знам, че се хващат тук таме ама да гонят умишлено в язовира вече ме разби..

Иначе Понтерчето малко съм го преработил за мойте нужди. Получи се със много добра и изразена игра но пък плитко газещ. Гледам този дето ползваш ти за дълбоко. Та мисля да направя и един такъв. Сподели обаче дали този цвят лови риби успешно и в други ситуации и дали си заслужава да се прави :) .. Аз го направих този по-горе само защото много ме кефи това лимонено жълто :)

Изображение
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от za4o75 »

Малко да посъживя темичката!Дневен риболов при слънчево време,близо до едно малко втичало(това къде се вливаше,може би не беше точно вода :wink: ).Пък и първа по-добра риба с новата ми сибасова сопа!Ползвах повърхностни примамки,бях спрял уолкъра докато гледах как колегата вадеше едно дребосъче на поперче,удари с тръгването и излезе зрелищно над водата с уолкъра в уста!
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: късметлийски такъми

Мнение от mikibg »

Поздрав Злати
Още много хубави риби на Лъки Крафта. Пиши как се държи пръчката с по -големите риби а и с уолкъра , че и аз не издържах и заприходих една такава ,но откакто я купих не съм е пробвал . Втичалата са ''култово'' място :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”