Морски риболов в Испания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
ducati620i
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 10:04

Морски риболов в Испания

Мнение от ducati620i »

Здравейте,
ситуацията е следната;
отивам на екскурзия в Испания Барца и искам да разбера дали мога да мятна една пръчка в морето без да ми направят проблем, и как да се подготвя?
трябва да си призная че не съм голям рибар и едва ли ще взимам от тук куфари с такелаж :D
кажете каква риба мога да хвана от вълнолома без лодка и на какво кълве?
kati_r
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 10:59

Re: Морски риболов в Испания

Мнение от kati_r »

Няма да ти направят праблем, ама няма и да хванеш. Преди десетина дни се пробвахме с един колега-около час въртяхме блесни, ама нищо. С по една триметровка (в сгънато състояние-68 см), заради транспорта. Бяхме на Аренис де мар, 40 км северно от Барса. Морето като умряло-сал кафяви водорасли. Но повърхността-нищо. Местните ловяха само на дъно-30-40 гр. подвижно олово, рибка без глава за стръв и сигнализатор на върха на пръчката. Един лепна лаврак около 1,5 кила, цунка го и го пусна. И другите хващаха от време на време, ама тоя риболов не ме кефи. Успех все пак. Може и да не носиш такъми - в магазин "Декатлон" продават готови - пръчка с макара и корда - 11-12 евра, кучемарка....
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Морски риболов в Испания

Мнение от nkolev »

За самите пристанища не знам как стои въпроса ако си в самия град, но по плажната ивица на север от Барселона риболова е разрешен и свободен. Проблеми може да имаш през активния плажен сезон, защото ти казват, че плажовете са за къпане и печене.
Аз лично преди около две години, през септември лових на бомбарда от плажа. Ловиха се прилични заргани и дребни лици. Един местен на бомбарда от яйце-киндер сюрприз и силиконка на двуметров повод търсеше някакви по-едри риби (най-вероятно лавраци) но не беше хванал нищо. Ловихме през деня защото беше дъждовно или по-точно много мрачно и до 11 часа нямаше плажуващи - иначе можеше да ни изгонят. Нощно време по цялата плажна ивица изпълзяваха сериозните местни рибари и на дъно, на някакви миди и цуцуни за стръв търсеха писии, лавраци и друго каквото се сетиш. Опитвах на чепаре няколко пъти но нямах сторване - не знам от сезона или метода беше неправилен.
НДК
gabron
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 16:11

Re: Морски риболов в Испания

Мнение от gabron »

Ето какво хванахме до Малага Изображение , Изображение ,а бяхме излязли за туна, иначе скумрия и сафрид имаше много .
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”