Питане за почивка в Гърция?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Kentavar »

Привет дружина. :) Как да започна! Не съм пътувал никъде в чужбина.... :roll: Нещо ни омръзна от ......... условията, обслужването, цените и т.н. в България. Нещото което накланя везните за почивка в чужбина е риболовът а и не само. Искаме да видиме и други места.... :roll: Та искам да питам. Бихте ли споделили места за почивка в Гърция. Сносни цени, сравнително близо, да може да се лови риба ( спининг ), да е чисто и уютно, хранителни магазини, по кое време на годината е по евтино, риболовът кога е най силен или достатъчно силен........Предпочитам с автобус, не ми се кара защото не ми е познато.... Ще се радвам на всякакви впечетления, отзиви, препоръки.... Нямам време да чета Форума тъй като ми спряха нета в службата иначе щях да прочета всичко а няма време... Тъмна Индия ми е, за това питам. Ще съм Ви благодарен много. Ще чакам отговорите Ви с голямо нетърпение....


Поздрави :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от bae »

След като нямаш време да четеш, а нямаш и нет, как да ти отговоря. Въпроси много, а нямаш време :?
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
kibik
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 0:43
Местоположение: Spain

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от kibik »

Ако искаш да видиш красива природа,незаменими гледки Словения и за риба можеш да идеш http://www.akulata.com/izlet17a.html" target="window.open(this.href);return false;
Мисля че имаше колеги от форума с по подробна информация за риболова там
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Kentavar »

Ооооооооо, съжалявам за недоразумението. Ще имам време да чета отговорите Ви, но нямам време да прочета всичко написано в този Форум за Гърция и да не задавам въпроси.... :roll:

Словения, сигурно е хубаво....Но не знам нищо за тази страна... Семейството иска Гърция, поне за сега. Благодаря... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Kentavar »

Пропуснах няколко неща. Става въпрос за почивка на двама възрастни и две деца. Предпочитаме малка къща с дворче... Ако има "нет" ще е огромен плюс. Едното дете предпочита да има Скайп.... а малкият игри....Да е спокойно.... знам ли... Ако има и снимки ще е още по добре...Благодаря още веднъж.... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от nissana »

Без колата е грешка.Тан се кара по-лесно от тука.Значи не искаш хотел,а апартамент или ателие?Пиши едно лично на Фори,те бяха намерили хубави ателиета на Тасос.Ако все пак решите да е на хотел,мога да помогна.Заминавам на риба,неделя вечерта се връщам.http://www.google.bg/url?sa=t&source=we ... 923t_9kFsg" onclick="window.open(this.href);return false;
прегледай и тука,може нещо да си харесате.Паролата е Валио Нисана ми е братовчед 8)
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от bae »

Валката ще ти помогне много в избора на място. След като изберете мястото, пиши. Ще ти помогна за начините на риболов в морето. Поздрави.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Аз бих ти препоръчал ето това:

http://www.travel-to-kos.com/place.php?place_id=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Много е яко, и най-важното - няма никакви българи да ти джомолят на главата. Проблемът е, че е доста отдалечено, от София до Атина си с кола, от Атина имаш 12-13 часа страхотно пътуване с ферибот, след това те стоварват на острова в Кос и оттам с колата отиваш в Кефалос. Пътуването обаче се явява някакъв сравнително висок разход, основно заради ферито и горивото до Атина. Цените миналата година бяха 20 евро на човек или нещо от сорта в едноетажен хотел с басейн в двора, за децата навсякъде има намаление. Абе може да ти се върже 50 евро на вечер за четиримата. Яденето също бива, за 10 евро изяждаш огромна порция черен дроб на скара с две половинлитрови канички бяло вино. За риболова не мога да ти кажа, тъй като бях на почивка, а не за риба. Предполагам, че ще става, тъй като от кръчмата на брега с просто око се виждаха как някакви скумриеподобни хищници с размер от 40-50 санта върлуваха около брега и гонеха дребосъка.
Не се лъжи да ходиш до Гърция с автобус, иди си с колата, до навсякъде има ферибот да си я закараш. Пътищата им са отлични, табели си има навсякъде.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Бат Стан написа:Аз бих ти препоръчал ето това:

http://www.travel-to-kos.com/place.php?place_id=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Много е яко, и най-важното - няма никакви българи да ти джомолят на главата. Проблемът е, че е доста отдалечено, от София до Атина си с кола, от Атина имаш 12-13 часа страхотно пътуване с ферибот, след това те стоварват на острова в Кос и оттам с колата отиваш в Кефалос. Пътуването обаче се явява някакъв сравнително висок разход, основно заради ферито и горивото до Атина. Цените миналата година бяха 20 евро на човек или нещо от сорта в едноетажен хотел с басейн в двора, за децата навсякъде има намаление. Абе може да ти се върже 50 евро на вечер за четиримата. Яденето също бива, за 10 евро изяждаш огромна порция черен дроб на скара с две половинлитрови канички изстудено бяло вино и леб. За риболова не мога да ти кажа, тъй като бях на почивка, а не за риба. Предполагам, че ще става, тъй като от кръчмата на брега с просто око се виждаха как някакви скумриеподобни хищници с размер от 40-50 санта върлуваха около брега и гонеха дребосъка.
Не се лъжи да ходиш до Гърция с автобус, иди си с колата, до навсякъде има ферибот да си я закараш. Пътищата им са отлични, табели си има навсякъде.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Д Пенев »

Батка :D , ти чак у Египет го заведе чувеко ве :lol: :lol: , той иска нещо у Северна Гърция :lol: !
Сега сезона е в разгаре си и цените са малко по-високи, но всичко е в рамките на нормалното :lol: :lol:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за почивка в Гърция?

Мнение от Бат Стан »

Д Пенев написа:Батка :D , ти чак у Египет го заведе чувеко ве :lol: :lol: , той иска нещо у Северна Гърция :lol: !
Сега сезона е в разгаре си и цените са малко по-високи, но всичко е в рамките на нормалното :lol: :lol:
Да бе, ама пък там е безобразна евтиния и най-важното, не е гмеж от хора. Има англичани основно, но не от онези дето се насвяткват като кундурджии в Съни бийч, а от готините. Пълно е с плажове, ама не като нашите хавлия до хавлия, а място колкото щеш. Част от тях са диви, не ти предлагат през 5 минути да си купуваш тва и онова. Няма кой да ти дудне на български за бат Бойко и там сичкото останало. Не знам какви са цените в Северна Гърция, ама май нещо коментираха, че долу било по-евтино. Ако направиш сметка, може да се върже същото. А долу е невероятна красота. Плюс това за децата пътуването с ферито е невероятно приключение. И за големите е приключение, особено ако се качиш на борда с две шишета уиски, затъкнати в гащурите и се намамиш как си требе. На отиване се насвяткахме с някакви гръцки войничета, а на връщане - с някакви хористки от Франция. За цялото време видях една единствена българка, работеше в една кръчма в Кардамена, свястна женица. Въобще това ми е една от най-яките почивки заедно с тази в Тунис.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”