За риба във Франция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Doktor-5 »

Не колега, това е друг вид!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Точно така.Bъпросния Chanel catfish, е този който си показал по-горе: Ictalurus punctatus
Този с който се тормозя тук е братовчед му , Ictalurus melas
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от krasimir »

Айде бре, къде са "тавите"? :mrgreen:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Отпуската свърши , бате - сега е "само в неделя , но не всяка неделя" :cry: Ще видим утре тави ли ще са , или котараци с мустаци.... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Мунчо »

Ще чакам с нетърпение... вече чакам всъщност, при това от края на предния репорт! :D
Аз пък мисля да навестя шаранчетата и амуретите утре, пък да видим толстолоб мисир руча ли :twisted: :lol: :fish2: .
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Чак ми е съвестно да разочаровам , за кой ли път , такава вярна публика.. :? .Нешата днес се развиха така:
Сутринта се събуждам от шума на проливен дъжд - първа мисъл , мокри ми се безценния дървен матрЯл :shock: , изхвърчам от къщи по тениска и шорти , и установявам че
а) вали като из ведро
б) доста е студено
в) духа противен вятър
на това място , някой , дарен с малко здрав разум си прибира дъските под навеса , и се мушка обратно в леглото , обаче бърз поглед през рамо показа че такива хора в околността няма :lol: . Така че си натоварих багажа в колата , копнах набързо дватрийсe червея от развъдника , и отпраших , или по-точно - отшляпах.
Следващ кадър: героят шофира ,AC/DC дънят по радиото "I've got big balls" , приемаме го на юнашко доверие , няма нужда да се проверява.. :wink: .обаче нещо не е наред.Поглеждам таблото , сичко Ок , огледалата - добре , почвам да правя мислен списък на натоварените такъми - въдици , тук , столче-тук , подхранка - тук , сак-тук , стръв....аха , житото , конопа и царевицата си стоят в кухнята :evil: ....е , здраве да е. В края на краищата , единствения добър улов на платика го направих без добавки в захранката , нали така ....
Hа реката картинката е следната: не вали , макар и да е надвиснало застрашително, обаче духа достa сериозно. Не е ураган , обаче при такъв вятър смели и силни мъже се отмятат от правата вяра и почват да ловят на фиидер , да знаете.. :lol: .
Hе си спомням дали ви споменах вече че тази област се слави надлъж и на шир с гнусния си климат , английските заселници си ходят до Англия на всеки няколко седмици - да си спомнят кво е слънце.. :mrgreen: .Аз забърквам подхранката в състав кило и нещо от евтината смеска за бабушки , половин кило шаранска смеска за спойка , щото храната за бабушки не лепи грам , половин пакет мляна мазна бисквита ,( ако се вярва на етикета) - това е лепкаво до безумие , ръся две шепи пелети за бабушки ( тези дето събират сомчетата на цялата околитя :D )и добавям две кила пръст ( на око ) от брега на реката , в стил Алън Скоттърн. Пръстта е жълтеникаво-кафява , нито много лепкава , нито много мътеща , разкош.
Отварям сака.....

[драматична пауза]

....кво жито бе Иване , къФ коноп , бе магаре такова , сиво искърско говедо - забравил съм фотоапарата!!!! :evil: :cry: :? :x :(
Добре де, ще си спестя дразнещото снимане на канални сомчета. :?
Независимо от духащия страничен вятър , аз монтирам слайдера с мрачната решителност на Фродо когато казва "Аз ще занеса Пръстена в Мордор!" 8) :lol: , и захранвам на 18 метра , щото да ме прощава Фродо , ама излишния героизъм е чиста глупост.
Близо час и половина нищо не пипа , което ми дава възможност да потренирам мятането на въпросния слайдер.Още повече , че вятърът взе да стихва , и даже излезе слънце.
Те това е момента да изкажа огромна благодарност на Жоро Кръстев и Доктор-5 ! Пичове да сте ми живи и здрави , благодарение на вашите съвети имах само три оплитания за целия ден , всичките по моя вина , и се разплетоха много лесно- по една голяма виртуална бира , с надеждата някой ден да я изпием и натурална!
Така , вятъра стихна , и решавам да направя ТОЧНО измерване на дълбочината , щото знам че съм на дъното , но искам да знам с точност до сантиметър как стоят нещата.За целта свалям всичките дропери до вирбела , което ще рече пет бр.Н° 6- сега не си спомням колко тежи една съчма номер шест :oops: , ама петте изглеждат като грам олово , горе-долу.Мятам , и освен антената , от водата щръква един сант пауново перо.Ми добре , много съм си прецизен , сега кво - да стоя ли така , да сваля ли възела десет санти та да легна само с половината повод на дъното.. :roll: .Докато умувам , плувката рязко изчезва-първото истинско кълване откак съм дошъл във Франция!- засичам и вадя повода без кука.Нов повод , мятам пак там със същия варварски монтаж , синджир тежести до вирбела , плувката стърчи...пак яко забиване , първата платика в кепа!
Докато я откачвах , операция при която слузестото добиче ме омърля целия , платиката ми се изплъзна от ръцете и скъса повода.Обаче падна в кофата , та влезе в живарника все пак.Сменям повода 0.10 с 0.12 , и понеже куката е 14 , набождам три мазни бели червея - нова платика!
Става ми ясно че имам пасаж пред мен , който няма кво да намери за ядене , щото в подхранката ми кво ли няма-жито няма , бели няма , пинки няма , царевица няма.... :lol:
Клъцвам малко торни с ножицата , и мятам три топки , и разбира се , веднага ме нападат сомчетата, обаче след две сомчета- звън! аванса , още една платика. После хванах и две яки бабушки , все със същото разположение на тежестите , още платика...Резултатът беше пет платики около кило , една ситна , две бабушки , 4-5 сомчета и един уклей.Към четири часа работата тотално спря , което ме устройваше отлично , щото си бях намерил перспективно място за уклей , да си пробвам Алборелата.
Втора част
Засядам с уклейския , и почвам да храня. Има течение , докато хвана цаката на мястото , къде тече в една посока , къде зе завихря , къде обръща , минава половин час :oops: . Bсе пак уклея се събра , и макар да не беше скоростен риболов , се изкефих. Установих също , че все още имам котешки рефлекси.Като на котка прегазена от камион преди три дни , за да бъда по-точен :oops: :lol: -баси ужаса , що фитки правя не е истина , носителя на световния рекорд по улов на уклей може да спи спокойно...Хванах си аз обаче уклeeц за едно сериозно пържене , и се ометох , че пак почваше да вали.
Жалко за снимките разбира се , щото това беше най-добрия излед досега :? , и знам ли кога ще се повтори. Щракнах няколко с телефона , обаче как се прехвърля от него на компа една седмица да ми го обяснява някой , я го cxвана , я не... :oops: :roll: .Нищо , за другия път имам мястото , монтажа , дистанцията и рецептата за храна , дано рибите пак се включат. За сега- лека нощ.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от ecoplast »

"Става ми ясно че имам пасаж пред мен , който няма кво да намери за ядене , щото в подхранката ми кво ли няма-жито няма , бели няма , пинки няма , царевица няма.... :lol:"

не си Иван ти...Велико си, щот си велик :lol: :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: За риба във Франция

Мнение от Георги Кръстев »

Дет се вика, справил си се :) 8)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от waglerbg »

outsider написа:Чак ми е съвестно да разочаровам , за кой ли път , такава вярна публика.. :? .....
Бравос! Добре си се позабавлявал, а ний мъчихме едни състезателни амури в жегите, дето до никъде не ни закараха, Браво и на Г. Кръстев за съветите :wink:
...read between the lines...
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от stoev »

Благодаря за изключителното авторско споделяне на излета с вярната публика.
outsider написа:...
Независимо от духащия страничен вятър , аз монтирам слайдера с мрачната решителност на Фродо когато казва "Аз ще занеса Пръстена в Мордор!" 8) :lol: , и захранвам на 18 метра , щото да ме прощава Фродо , ама излишния героизъм е чиста глупост.
...
За какво му е фото на това по горе? Киното никога няма да замени книгата. Очакваме с интерес следващия път :D .
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Cougar »

stoev написа: За какво му е фото на това по горе? Киното никога няма да замени книгата.
+1

Отличен репортаж!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от zee »

поздрав- прекрасно написано - който си го може - може -имаш талант давай. аз много се радвам на хубаво написан излет от другите защото аз съм пълна скръб - ако се напъна да напиша нещо после ме е срам да го чета а ако се опитам да направя някоя снимка и аз не мога да познания какво съм снимал. давай така за да радваш колегите
Cougar написа:
stoev написа: За какво му е фото на това по горе? Киното никога няма да замени книгата.
+1

Отличен репортаж!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Да сте живи и здрави , момчета. Много ми е драго че някой чете кво пиша , страшно ми е тъпо да ходя сам за риба :roll: , ако не сте вие сигурно няма и да ми се ходи- особено в ден като днешния:
....щотo се събуждам в седем сутринта от шума на проливен дъжд.Кво има да се чудя , неделя е . :twisted: Цяла седмица се сдържа , сега му е времето.Решавам да дремна още малко , да видя дали пък няма да се извали - нъцки , в девет още вали , и трябва да се вземе решение...въздъхвам "тежка работа е , но все някой трябва да я свърши" 8) , и почвам да товаря багажа в колата -фотоапарат , въдици , чадър(взех ли фотоапарата?) , стол , кофи , проверявам фотоапарата , сичко ОК.Обаче няма начин да тръгна да ровя из калта за червеи.Майната им.
По пътя вали - не е като да е почнал Всемирният Потоп , ама си вали делово и съсредоточено.Ведра музика звучи в колата.Рамщайн.Понеже хабер нямам от немски , предполагам че текста гласи "Глас имам меден , загорски" :lol: -или нещо от сорта. С цел да дам на дъжда време да се осъзнае и да спре , спирам за кафе в малко селце край пътя ;село като село - състои се главно от готическа църква , кметство, бар и китайски ресторант. :mrgreen: Дърпам кафето и продължавам , дъжда и той продължава.Cтигам до реката , разпъвам чадъра , и се захващам с облагородяване на терена. По брега вече го бях орязал с лозарската ножица(как? Вие не си носите лозарска ножица? 8) :lol: ) миналия път , сега дойде време за гадните треволяци , които виждате на снимката , които се увиваха като лиани около влакното миналия път , и ми късаха нервите.
Изображение
В местния бриколажен магазин намерих те тоя уред , не знам за какво служи , щото нямам слабост към градинарство , обаче за няколко минути си направих умален модел на Панамския канал. Или на Суецкия. :twisted:
Изображение
Докато снимах треволяците , взе да мига лампичката на батерията , така че реших да не правя повече снимки до фотосесията с евентуалния :wink: улов.На всичкото отгоре и оная джаджа дето си бъркам подхранката с нея ми издъхна в ръцете , да се чудиш как и акумулатора на колата не се включи в модното течение :evil:
Платиките бяха просто обречени , нали така? От предния път имах рецептата за храната , разстоянието , дълбочината и монтажа - направо да се чуди човек дали да слага стръв на куката , ми то си е неспортсменско. 8) Мятам (часът е 11:15) , и почва голямото чакане. Да не си помислите нещо- сложил съм стръв!- ама няма никой вкъщи. Междувременно дъждът спира и се прояснява.Даже следобяд се облещи едно доста яко слънце. Риба няма , като изключим един заблуден уклей , който се ширеше в живарника като пет пари в кесия.
Започват експериментите - разбира се , напълно е възможно да не кълве по обективни причини , времето е променливо , дyха от всички страни едновременно , ту вали ту спира , Господ знае кво е атмосферното налягане , фазата на луната , и къв светия от католическия календар е днес :D .Обаче ако тръгне човек по тоя път на мисли е загубен , така че аз предпочитам да мисля че вината е в монтажа , и се почва- смениха се куки и поводи , вдигах и свалях възела на какви ли не височни , лових пред , зад и встрани от петното.Тц.
По едно време започнах да вадя червеите изсмукани , и хванах един-два уклея , та смених повода с къс- може би 15 см. , кука ном.20 , и вдигнах дроперите от дъното-скръц аванса , кука йок. :x Сменям с повод 0.12 , и се хваща първата за деня платика-ама е близо три часа бате , работата действително е страшно тегава.Даже сомчетата ги няма , не че много ми липсват.Нещата продължиха в тоя дух и по-натам , уклей , някоя и друга бабушка , след още час хванах и втората платика , един костур за да стане шарена работата и няколко сомчета.Мнението ми е че монтажите просто не бяха от значение , рибата беше случайна , нито за момент не успях да я събера върху захранката,и май наистина времето си беше виновно....
Кофата изглеждаше така:
Изображение
Обаче без платиките би звучала доста минорно: :?
Изображение
Кой знае , може би номера е да се ходи за риба без фотоапарат? :mrgreen:
За лека нощ , картина от холандската школа-"Натюрморт с платика и мач пръчка" :wink:
Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Д-р Флекс »

Всеки път научавам нещо! Този път, устройството за прочистване на водорасли...гран мерсаж! :D
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от zee »

еееее записвам се в фен клуба ти. що не сложиш един линк към facebook или twiter за да ми изпраща съобщение като напишеш нещо - не искам да го изпускам. поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”