За риба във Франция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Markony »

Ей, я да се земеш у ръце! Къде ми е репортажа от френско?
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Markony написа:Ей, я да се земеш у ръце! Къде ми е репортажа от френско?
:oops: :oops: :oops: Виноват , товарищ старшина...ма то живот ли е да го опишеш , както беше казал Вапцаров.... :?
Още от миналата седмица нещата започнаха юнашки да се сговняват - не стига че не спира да вали , ами и температрурата падна до 16-17°С :o , и за да е още по-весело , задуха зверски вятър ( нещо което продължава вече десетина дни) , който съвсем обърка рибата.
В тази безрадостна обстановка се засилих аз миналата неделя да ловя на мач 8) :lol: , на езерцето дето дремят шаранджиите на него
Излетът влезе в графа "забравени" още преди да е свършил :roll: - одуха ме вятъра , отстрелях си още един от любимите ваглери Колмик Виктъри Слим :evil: :evil: , и за цялата мъка гепих две платики...Минах на фидер , с който трябваше и да започна , за още две-три дребни платики , и при едно особено технично замятане 8) , храниката Дренан Грипмеш отиде в гьoла да прави компания на ваглера (първа отстреляна хранилка , това за протокола...) :x

Даже рибата не си снимах , и мислех да изтрия снимките от излета :roll: , но все пак..
Те този представител на местната фауна ми беше заел мястото сутринта.И сигурно беше хванал доста повече риба от мене:
Изображение

Готов съм да обстрелям гьола - той пък е готов да ми го върне тъпкано :twisted: :
Изображение

Изображение

Когато реших да се изнасям , нещата внезапно добиха този вид - чисто съвпадение :wink: :

Изображение


Вчера - поредния излет за бързо забравяне ( сега като се замисля , аз вчера май не ходих за риба :mrgreen: ).
Бях решил да пробвам ловенето с италиански монтаж с болото - стреляне на бели с прашката с много гъвкава линия за ловене на пропадане , обаче мястото , което си бях избрал беше заето от някакъв чичка , който дремеше над две въдици с тапи за щука. Вместо да се изнеса светкавично оттам , докато още имах целия ден на разположение , аз реших да пробвам на единственото оставащо място , което изглеждаше те така:
Изображение

Изображение

Изображение

Голяма грешка , и чиста проба излишен героизъм - течението беше по-силно от необходимото за провеждане на операцията , пояса от водорасли пред мен ограничаваше дистанцията на ловене , и ми създаваше разнообразни ядове , и най-вече - рибата не кълвеше. :?
До обед бях хванал един-два дребосъка , и изпуснал нещо по-едро , и реших да оставя болонезата на страна , и да пробвам с директния - оказа се , че пред мен има дупка с дълбочина близо 4 метра , и зверско обратно течение , с плувката от два грама просто бях смешен...Накрая пробвах и с фидера , колкото да кажа че всичко съм изпробвал , и към 14:20 обявих мястото за безнадеждно.

(А , пропуснах да отбележа , че към средата на злополучния експеримент , пред мен цъфнаха четири лодки от индиански тип , натоварени до ушите с неопитни , а най вече - малолетни гребци ( чиста експлоатация на детски труд , деба :lol: ) , които "паркираха" на няколко метра от мен , изсипаха екипажа си на брега като пирати в испанска колония , и си спретнаха някакъв пикник от библейски мащаб. :shock: )
Аз пък проведох операция "събиране на багаж" със скорост , която Чуждестранния Легион достига след петгодиши тренировки 8) :lol: :lol: , и в три без петнайсет вече бях на добре познатите ни позиции.
Където рибата също не кълвеше. :!:

Започнах с болото , с което , освен две бабки , нямах нищо в живарника до 17:30 часа :evil: :oops: , и най-накрая пак се върнах към фидера , с който започа ходенето по мъките: явно имаше риба - дребни , досадни почуквания показваха , че има активност на петното , обаче тя изобщо не ми влизаше в положението. Започна се едно удължаване на поводи и издребняване на куки , не е за разправяне. Hай-накрая , когато я докарах до кука Н°20 и повод 0.10 , :shock: :shock: започах да вадя по някоя риба , закачена за самия ръб на устата , толкова бяха злояди.
Докато се правех на луд по този начин , вместо да плюя на рибата и да се прибера да тресна една бира 8) , Бреговото Братство отново се появи - явно бяха изяли и изпили всичките си провизии , и сега с пиратски песни на уста се прибираха в Тортуга - големи чешити.Помахахме си с ръка , въпроса "кълве ли?" , съвпадна с внезапен пристъп на оглушаване от моя страна :mrgreen: , и те си продължиха надолу по течението.
Изображение

Преди да щракна оскъдния улов (от 17:30 до 20:00) , един малък куриоз: пред мен има гъст пояс от някаква подводна растителност , широк окло метър и нещо , през който доста трудно си прекарвам рибата , особено с тънкия повод. И така , влача аз една едра бабка , поне триста грама , и когато вече съм протегнал кепа , на метър от брега , върху бабката се нахвърля щука :shock: , като не уцелва рибата , и се шмугва пак във водораслите. Аз хващам втора бабка , минавам пак по същата пътечка , щуката пак атакува , този път ми захапва бабката , и я отнася като куче-наденица. :shock: :shock:
Изображение

Такива работи. Още не съм решил къде да ходя този уикенд , и какво да ловя...Обаче все някъде ще се ходи - щото ако всичко върви по план , в тази част на Франция ми остават най-много пет излета :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Markony »

Последния ред от репортажа ти го желая от все сърце, ако все пак съвпада с теоите виждания за живота де. А иначе си го прочетох на "един дъх" с малко прекъсвания от скайп със САЩ :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от minkata »

Като чета и гледам снимките следващия излет трябва да бъде със спининг за щука!
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от ilia0706 »

Ne se iadosvai kolega, i na iztotshnia front (Ardenite) za dva dni po edna tshervenoperka na kanala ot 17 do 21,30 na directen i feeder.Vse niakoi den i vav sev. Fr shte doide liatoto.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Markony написа:Последния ред от репортажа ти го желая от все сърце, ако все пак съвпада с теоите виждания за живота де.
Получих обаждането , което очаквах , няма грешка :
Europe написа:It's the final countdown
:mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:
Europe написа:It's the final countdown
:mrgreen:
Рангел Вълчанов написа:А сега накъде?
:)
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Д-р Флекс »

Аз хващам втора бабка , минавам пак по същата пътечка , щуката пак атакува , този път ми захапва бабката , и я отнася като куче-наденица

Mмммммммм...прайслес!!! За всичко останало си има Мастъркард!
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от ecoplast »

някои се мъчим с АмЕкс :oops:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:Рангел Вълчанов написа:
А сега накъде?
А-а-а-а-а -тайна , майна 8)
Обаче ей тука издърпах за ушите малко снимки на района от Mрежата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




И като малко подсказване...
Д-р Флекс написа:Тоже неплохо, биха казали в Долината на Лоаpa :D
8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Венелин Радушев »

Ехеее, предчувствам много интересни репортажи.... :o
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:Ехеее, предчувствам много интересни репортажи.... :o
...веднага щом си намеря 400-грамови близалки , и фидер , който да мята тухла-четворка. :lol: По снимките просто не можеш да оцениш за кво течение става дума :shock: :shock: :shock:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа: ...веднага щом си намеря 400-грамови близалки , и фидер , който да мята тухла-четворка. :lol: По снимките просто не можеш да оцениш за кво течение става дума :shock: :shock: :shock:
Виждат се и тихи места... Какви риби ловят там?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Венелин Радушев написа:
outsider написа: ...веднага щом си намеря 400-грамови близалки , и фидер , който да мята тухла-четворка. :lol: По снимките просто не можеш да оцениш за кво течение става дума :shock: :shock: :shock:
Виждат се и тихи места... Какви риби ловят там?
кратко проучване на френските сайтове ме кара да мисля , че доста ще се позабавлявам :twisted: . Освен типичните и неизбежни бабушки , платики , костури и сомчета , в Лоара имало още и :

Морски кефал в промишлени количества
Шаран
Бяла мряна
Клен
Скобар
Змиорка
Карагьоз
Лин
Каракуда

(Също и хищници , с подчертано присъствие на огромни сомове - това за тези , които се интересуват от такива работи :wink: )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от Венелин Радушев »

outsider написа:.... с подчертано присъствие на огромни сомове - това за тези , които се интересуват от такива работи :wink: ...
Тъкмо за това се сетих в началото,гледах някакво клипче преди години, вадеха огромни сомове в Лоара, но реката ми се видя доста по бавна и дълбока, явно е по-надолу по реката.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”