За риба във Франция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от ecoplast »

колкото повече те чета, усещам, как спинингиста в тебе започва да се събужда... :lol: :lol: :lol:
и не и излизай с лафа, че си бивш мухар :shock: :oops: :oops:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от patrona86 »

По незнайни за мен причини , в този форум посещавам само един подфорум! В каква голяма заблуда съм тънел само !
Умните хора са казали по добре късно от колкото никога, затова смятам че съм прочел темата точно когато трябва. Толкова много, не съм се смял от години ! В тези творби има абцази който би следвало да бъдат преместени на заглавната страница на форума за идните поколения и да бъдат цитирани в час по Български език и Литература.
Поклон пред гения на автора ! :tup:
Да продължава да пише и да ни радва.
Довечера ше започна втората част, ама от начало и цялата ! Сигурно ще се смея още 1 седмица напред :mrgreen: !
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аз съм
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 08, 2018 10:16
Риболов: На плувка

Re: За риба във Франция

Мнение от Аз съм »

Молба за помощ.Колеги от скоро живея във Германия на 70 км от Страсбург някой може ли да ми каже места за риболов и какви са условията във Франция.Благодаря предварително.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: За риба във Франция

Мнение от outsider »

Аз съм написа:Молба за помощ.Колеги от скоро живея във Германия на 70 км от Страсбург някой може ли да ми каже места за риболов и какви са условията във Франция.Благодаря предварително.
Риболовният билет за (почти) цяла Франция струва 95 евро , за един департамент е по-евтин , около 75 , ако не се лъжа. Болшинствто водоеми и всички реки са обществени , и имаш правo да ловиш в тях целогодишно шарановите риби , за хищниците има забрана от края на януари до първи май. Змиорките са разрешени от април до септември (добре е да се проверят точните дати) , пъстървата има друг график , с който не съм запознат. Забранено е да се лови нощем , с изключение нан шаран , в строго определени за целта места - глобите са много сериозни , питай , преди да ловиш! Ако имаш конкретни въпроси , питай , ще видим какви водоеми имаш наблизо , и ще потърся инфо. Поздрави.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Pin2
Мнения: 429
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 0:48
Местоположение: Банкя/София-център
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: За риба във Франция

Мнение от Pin2 »

Аз съм написа: Нед Апр 08, 2018 11:03 Молба за помощ.Колеги от скоро живея във Германия на 70 км от Страсбург някой може ли да ми каже места за риболов и какви са условията във Франция.Благодаря предварително.
Аз живея във Страсбург. Ако имаш интерес към Речен риболов, може да направим излет заедно.
www.pin2.net

Приятелите идват и си отиват,
а враговете се натрупват.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”