Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от waglerbg »

swyfti написа:....
Между големите рибоци си кълвяха и сносни каракудки около и над килограм, някоя и друга платика, кефали, маздруги и неизбежните попчета.
Ще се разплача :mrgreen: тва не са каракуди а "простащина". Моля, внимавай с умалителните и ние сме хора :mrgreen:
...read between the lines...
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Тази неделя пак бяхме на нашето местенце на Дунав. По независещи от нас причини успяхме да заметнем чак към 13:00 часа.
Около 2 часа почти нищо не се случи и тогава разбрахме причината - една малка скромна буричка ни връхлетя.
Изображение
Поседяхме около 45 минути под чадърите докато премине...

След като премина и ние заметнахме пак на боно му се закачи някакво прасенце.
След около 30 минути животното се ската някъде и остана там... след като скъса, колегата боно реши, че ще ги лови на якия фидер.
За съжаление там големите не клъвнаха, а тази платика излезе без да му даде никакъв отпор
Изображение

Моя милост успя да си хване два шарана, които не бяха толкова големи но се бориха достойно.

Изображение

Изображение
Аватар
трапера
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 13:01
Местоположение: München-Русе
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от трапера »

Миналата събота, групата пак беше на електростанцията. Аз се присъединих само като зрител, понеже нямам немски билет.
Но това не ми попречи да изживея емоциите заедно с тях.

Оръжията им бяха фидер, мач и болонеза. Кльопачката- царевични пелети и царевица от консерва. За проба и торен червей.
Времето беше перфекно за риболов. Рибите, които удряха- платика, каракуда, мъздруга (или както и викаме по Русенско-Дойца), бабушка, кефал, неизменните досадници-попчетата и шаран. Тактиката на захранване ви е известна от предните репортажи-"който рани-ши фани" :lol:
Плявата от каракуди платики и т.н. не даваше някакъв сериозен отпор. (платиките бяха около двата кг, а каракудите по кило кило и нещо) Интересно беше с шараните. Извадените диваци бяха между 3 и 4 килограма. Имаше бесни рънове, свирене на аванси и разходка надолу по течението, намокрени гащи....
:fish15: :fish15: :fish15:
Имаше и няколко късания на поводи. Рън, аванс, разходка, развиване на цялото влакно и ЦЪК. На въпроса-"кВо стана?!", последва отговор-"извинете,Вие знаете ли как се спира товарен влак с глава??"
Рибите, които късаха, бяха/са били по думите на потърпевшите,около 10-те кила!
Едната са я видяли от близо, но тя като ги е видяла.........

Говоря в такова разказно време, щото действието се прехвърляше стотина метра надолу по течението.
Айде за цвят няколко снимки:
:arrow:
Изображение

Изображение

Изображение

:arrow:

Изображение

Изображение

Изображение

:arrow:

Ударът
Изображение

Разходка 100м надолу с намокряне
Изображение

Залавянето на...
Изображение

...мушморока
Изображение

:arrow:

При големите (неуловимите) беше същото, само че намаше матрял за последна снимка :cry:
Изображение

Изображение



След отпускарския сезон, очакваме нови репортажи!
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Welsmeister »

Здравейте колеги в Баварско и в Българско. Дойдох за няколко месеца до Мюнхен и дори пихме бира с колегата swyfti в известна бирария. Той е точен и ми даде ценна информация, за което благодаря. Не мина много време докато отидох на риболов на силикон. Но малко подробности преди това...които може и да са интересни за някои колеги.
Намерих в сайт fanggebiete.de информация, къде е разрешен риболовът в момента в близките водоеми. Не са много местата, даже много малко. Малки отсечки от реки с цена около 15,- евро/ден. Ако имаш немски билет. Аз реших да пробвам едно голямо езеро - Ammersee, което поне беше разрешено целогодишно, а и хотелът ми е наблизо. Нямам немски билет,но говоря немски и отидох до Хершинг, където в един магазин за риба, Fischerei Schlamp се сдобих с карта за риболов за конкретния водоем: 15,-евро за седмица, само от брега в този сезон. Мисля,, че жената беше много изненадана но в добро настроение. Аз и показах българския си билет, обясних и какво пише и че се съм се запознал с правилата за риболов на хищник тук, риба не ми трябва, но че бих платил (почти) всяка цена за да хвърля въдицата. Тя се усмихна и ми каза, че няма проблем, защото считала правилата за немски билет прекалено сложни и че никой няма да ми направи проблем с картата на Амерзее. А ако е много настойчив да и се обадел лично на нея. Предполагам, че мъжът и е важен в местното дружество за стопански риболов, а и са от малкото оторизирани да продават карти за риболов по това езеро. Това ми беше достатъчно и така тръгнах да търся място, което почти ми развали доброто настроение.
Германия е гъсто населена, в т.ч. Бавария, а около тези езера голяма част от брега е частна собственост. (Замислих се, че ми харесва забраната за строеж на брега в България.) Там където не е частна собственост е я резерват, я общинска собственост, населено място, плаж, я нещо друго забранено. Многото кейове също са частни и всичките сковани с дъски, минаването забранено - естествено от мерки за сигурност ...повечето неща за които можеш да се сетиш са забранени. Нормално е в отсечка от 5-6 км да няма къде да заметнеш. И освен това зоната около брега е много плитка. Застанах на брега до един кей ядосан и някакъв изскочи от камъша да ме пита дали имам билет :) Казах му, че имам карта, каквото трябва за риболов тук и оня ме пита къде съм я купил :) Ако не бях ядосан, щях да се усмихна, но му обясних спокойно и го попитах какъв е, че му дължа обяснение. Гледал за щети от бобри... и спрях да го слушам. Дойде и някакъв по-възрастен, който се разхождаше, беше в добро настроение, посмя се като му казах какво искам да правя и вика: момче, нали знаеш че в Германия всичко е забранено. Аз знам, ама сърце не трае като види вода... Като се сетя как решаваме в Русе да отидем на някой остров на палатки с барбекю - колко е лесно и хубаво...но сега сме на чуждо място! Поприказвахме доста всички,...за риболов не ставаше, дойде и още един и след 1/2 час с всичките бъбрих дружелюбно, а те се надпреварваха да ми помогнат да избера място със съвети. Единият се метна с един каяк във водата а другите си тръгнаха по пътя. Разделихме се приятелски - видяха, че не съм гангстер изхранващ се с баварска риба :) Наруших една забрана (по съвет на местните!) и се метнах на един частен кей до селцето Ининг, където ми се стори малко по-дълбоко. Времето е лошо и има пак много разхождащи се хора. Рибари не видях. (Разбрах, че стопанските риболовци имат сериозно влияние и могат да предизвикат например забрана на риболова на някой вид, удължаване на забраната и др. важни за риболова неща. Пък и многото хотели и заведения тук предлагат риба, мисля основно пъстърва и чудски сиг, та интересът е сериозен.) Някои от разхождащите се двойки също скачат дъските и се качват на кея до мен. Досадно е но пък не кълве и без това на силикона. И на тях им идват повечко забраните май. Когато е хубаво времето тук не е за риболов, мно-о-о-го хора. Туристически регион. Естествено не хванах нищо в плитката студена вода и никаква риба не видях, освен един...шаран на пристанището в Щеген - забранено по няколко параграфа за риболов. Същото капо и на следващия ден. Започвам да гледам по-философски и с изследователска цел и за тази седмица планирам да отида на едно уж по-дълбоко място от другата страна на езерото до Отинг- поне знам че това езеро е разрешено през този сезон, а и нещо трябва да се прави во викенда, нали? :)
Ще ми е драго ако някой колега от баварско реши да се обади и да организираме съвместен риболов - където и да е в околностите на Мюнхен. В момента съм на телефон +359 894 666 329, а ако не - и сам войнът е войн! ;)
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Да поизтупам прахта от темата!

За мой голям срам 2014 не съм написал нито един пост. Какво се случи в няколко изречения.

2014
- Доволно занемарих ходенето за риба.
- Мястото под централата се прецака, защото рибата вече можеше да минава нагоре по течението и не се задържаше на това място.
- Намерихме си ново място в началото на РМД Канала (РМД = Рейн - Майн - Дунав) в Келхайм.
- Боно стана спинигар и започна да ходи за щука. С доста добри успехи според мен.(Той ако иска ще се похвали)

2015
Днес, след дълга и студена зима открихме сезон 2015 на РМД - Канала. Температурата беше около 15 градуса - идеално времето се стопли рибата трябва да се е раздвижила! Опита ни от миналата година беше, че вятъра в този участък може да е отвратителен, за наш късмет беше тихо почти цял ден.

В ранни зори натоварихме багажа

Изображение

И след познатата процедура 130км магистрала-> Бензиностанция-> дневни карти за канала се озовахме на мястото.

Изображение

Разпънахме целия цирк

Изображение

Но преди да започна да разпъвам такъмите забърках захранката. За целта загребах вода от канала... УЖАС, СТУД!!! Студено... ама не студено, като да ти е студено ами е студено та чак те боли ръката. Тук малко ми се промениха нагласите за деня и улова.

Въпреки всичко приготвяме фидерите - асиметричен монтаж, повод 0,14, дължина 60 сантиметра, кука 10-ти номер оунер фуна, 4 бели на куката и замятаме.

Изображение

4,8764 минути по-късно на bono му кълве, засичане ... уклей :shock: На дъното на 30-35 метра от брега на 4 метра дълбочина! Кошницата тежи 3 пъти повече от рибата!
На тях обаче това не им пречи! Влизаме и двамта в не лош ритъм. Ловим на бели червеи.
На мен ми писва първи и слагам царевица на кукаката... и това не ги спира.
Мдааа зимата беше дълга и те са подивели от глад! Слагам вече по две царевици, върхът на фидера потрепва лекичко, :twisted: явно им идва големичко и се отказват.

bono в това време вече е хванал и един морунаж, продължава да храни и да хвърля на бели червеи с идеята, че ще се събере и по-едра риба.

На мен въпреки че не ми кълве се опитвам да прехвърлям редовно, за да има храна на петното. Като се заблея боно ме хока и ми напомня че "Който храни той ще хване". В продължения на почти целия следобяд имам хванати 2-3 морунажа.

Изображение

Една бабушка
Изображение

и неизменните уклей(успяваха да бутнат едното зърно царевица и да захапят второто)

Боно си упорства и упорството му не остава без награда. Следват 2 бързи пастърви между милярдите уклейки!

Изображение

Изображение

Към 18:00 ни писна и приключихме днешния излет.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от colorcore »

Браво колегите! Радвам се, че съживихте темата! Моята също е залиняла ама ми омръзна да отчитам капо, вчера пак ... поздрави и наслука!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от MapuaH »

Браво. Много ми хареса разказа :) Преди няколко дни преглеждах темата и се чудих къде изчезна този човек.... Дали не е запрашил по други георграфски ширини или пък е в БГ :)

Доколкото знам в този казал има капитални щуки и бели риби. Някъде из нета ми попадна такова инфо преди време. На спининг трябва да дава добре. Ще докладвате като му дойде времето.

Нека другия колега да докладва за спининговите подвизи пред 2014. Ще ни я приятно да прочетем !

Аз оставих курса и изпита за края на годината, че сега просто няма да имам никакво време. Ама как съм им се заканил на рибоците тукааааааа :)

Поздрави и все по-големи успехи занапред.
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Maриане, най-вероятно ще пробваме със спининга, нo ще е след 15 Май, че в момента е забранено.

За щуките, не знам боно дали ще напише нещо. Заплаши ме, че ако не отида тази година с него за щуки, ще ме даде на някоя дебела германка :-D
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от shaman »

swyfti написа:Заплаши ме, че ако не отида тази година с него за щуки, ще ме даде на някоя дебела германка :-D
Горещо препоръчвам да почваш да точиш куките на блесните ;)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от MapuaH »

swyfti написа:Maриане, най-вероятно ще пробваме със спининга, нo ще е след 15 Май, че в момента е забранено.

За щуките, не знам боно дали ще напише нещо. Заплаши ме, че ако не отида тази година с него за щуки, ще ме даде на някоя дебела германка :-D
Оооооооо, сериозна заплаха. Започвай още сега да точиш куките, че тия ще те изядат. Не само са дебели ама са си и бая ячки :) Може и да те ступа някоя :) Хахаахха :) Па са и доста грознички...... :) Хахахахахах :)

Спинига не е майтап работа. Резултатите са солидни в Германия. Иска се настояване и успехите няма да закъснеят. Тия тук не са много по този риболов и рибите са спокойни от железа и воблери, както и силикони. Мисля, че ще има с какво да се похвалите след падането на забраната. А то не остана, само месец още.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Събота по роса в 9:13 боно е на работа аз съм в рибарския магазин. Бърза справка по телефона -аз изброявам захранките, той казва от коя да взема.

Изображение

Такаааа захранка има, бял взех - готови сме за неделя.

Неделя ставаме, товарим багажа, тръгваме, нещо стърже, спираме гледаме ... нашия верен кон Росинант вече не ни е толкова верен. Диагноза - "Скъсана пружина на преден десен амортисьор" Подпис - др. Петров.
Връщаме се, редуцираме багажa и товарим малкото конче...

Изображение

:shock: А! Събра се, че и място остана! Можеше и да не редуцираме! Останах доста приятно изненадан.
Следва познатата схема: 130 километра магистрала - купуваме дневни карт - отиваме и замятаме въдиците под електроцентралата само че около 150 километра нагоре по течението на Дунава от познатата от предишните разкази електроцентрала.

Температура 15 градуса, дълбочина 4 метра, дъно чисто и без камъни малка пролетна идилия.

Изображение

Захранката е забъркана, фидерите са нагласени, часът е 09:38, кошниците са 60 грама, поводите 0,18, куката е камасан 8 номер. За по любопитните - ами така решихме докато разпъвахме цирка имаше доста живот по и над водната повърхност и очаквахме да има и бонуси.

4,6874 минути по-късно боно вади риба!

Изображение

След малко вадя и аз риба

Изображение

И така влизаме в рубриката гол след гол. Озверели са от глад след дългата зима и си похапват добре. Аз си представям как храната която подаваме с кошниците изчезва само няколко наносекунди след като кошницата е стигнала дъното.
Доста рядко излизат и морунажи повечето с големината на бабите имаше и един по-добър.

Изображение

Големината на куката не ги спира... Е правя и фитки но не ми пука упорствам си и си чакам бонуса. На боно му писва и слага 2 царевички... пак бабушки.

Часът е 11:45
боно: писна ми, сменям тактиката
суифти: к'во пак измисли?
боно: Връзвам втория фидер, слагам една царевична пелета и започвам да храня 15 метра нагоре само с пелети
суифти: ок аз продължавам да си упорствам с белите червейчета :fish1:

От тук нататък боно си лови бабушки с единия фидер, а другия е метнат за "големи риби".

Часът е 14:27 аз обядвам за 3-ти път зад стола(после защо ми била толкова тежка чантата) и обсъждаме улова.
боно: явно още не е дошло времето. виж само зимни риби кълват
суифти: да прав си както винаги!

Върхът на фидера пак потрепва, а аз си мисля как няма да си прекъсвам обяда (ако че и да ми е третия) за таз бабушка.
суифти: виж даже не ме оставят и да се нахраня.

Е да ама тя явно е от по-големите и упорства. Оставям манджата, засичам и :shock: тежи!!!

Изображение

суифти: боно, приключваме с теорията за зимните риби
боно(става и докато тича към втроия фидер с царевичната пелета): мамка му!!!
Малко преди фидера да падне във водата той го гепва, засича поглежда ме и с мазна усмивка заявява: Определно приключваме с теорията за зимините риби!!!

Следващите 10 минути той ги прекарва така:

Изображение

А аз клеча до него с кепчето.
На 11-тата минута правя две снимки
Снимка 1:

Изображение

Снимка 2(извадете 330 грама за главата на кепа):

Изображение

До 18:43 хванахме още няколко морунажа, една платика и милиааарди бабушки.
Събрахме и си тръгнахме преди да удавя един руснак, който пристигна в 18:13 и си хвърли въдицата върху на боно шаранския фидер.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от colorcore »

пък аз се чудя що не хващам, те ги изловили нагоре по течението и моите и те към тях тръгнали... браво майсторите!
vatsio
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 19:26
Риболов: речен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от vatsio »

И без това ми дължиш един риболов у немецко(за крадене на вицове),та сега ме амбицираш още повече.Браво,Жоре добре сте ги надърпали!
Иван Видолов
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 385 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

vatsio написа:И без това ми дължиш един риболов у немецко(за крадене на вицове),та сега ме амбицираш още повече.Браво,Жоре добре сте ги надърпали!
Ваца, чакам те! Сложил съм бирата да се охлажда ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”