Някой в Пенсилвания?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой в Пенсилвания?

Мнение от Marco Polo »

Е, чакаме все пак по-добри новини.. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой в Пенсилвания?

Мнение от niau »

Търпение Марко търпение.

Вечерта Тайлър хвана такива.

Изображение

На другия ден реката ни посрещна така. Оказа се, че лагера ни е на 30 метра от реката, а ние предната вечер даже и не бяхме разбрали.

Изображение

Бързо кафе и айде да ги почваме. На мен ми тръгна добре. Хванах няколко красиви и борбени риби.

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето я хамериканската мечта :)

Изображение

Изображение

Изображение


Тия риби ги хванах до обяд. Общо 3 да не си помисли някой нещо. Риболова не беше никак лесен. Имаше вятър и беше доста по-студено от предния ден. Съответно и grannom cadis flies не се люпеха особено много.

Следобеда духна силен вятър и направи реката ветрилник. В крайна сметка до довечера хванах само още една риба.
Изображение

Тайлър за целия ден хвана само 1
Изображение

Не беше особено доволен, но какво да се прави.

Въпросните мухи
Изображение

Вечерта я посрещнахме с по един студен чай (тука си е почти сух режим). Алкохол се продава или само в заведенията или в специализираните магазини за алкохол. Аз научих Тайлър, че картофът не изгаря съвсем кат го хвърлиш в жарта, ами напротив става много вкусен. Хапнахме и след това заспахме кат пънове.

Изображение

На следващата сутрин беше много красиво.
Изображение

Никой не ни беше дигнал гащеризоните... Чудно що ли все пак са маркови ;)

Изображение

Пак кафе, по един сандвич и газ към реката. На мен нещо не ми вървеше тази сутрин. Отървах 3 риби. Тайлър хвана една.

Изображение

След това пак духна вятър и риболова стана труден.

В миг на отчаяние питах един чичка къде да ходим. Той се подсмихна и каза - Spruce Creek. Кат духа тук аз ходя там. Абе с други думи хем любезен, хем информиран. Някак си ми се появи чувството, че в тази провинция всички са мухари. Остава ни два часа риболов....

Spruce Creek е значително по-малък от Little J много по закътан и разбира се с доста по обрасли брегове. Аз се почувствах като в рая. Обичам подобни реки Little J ми е леко голямшка за пъстървова река.

Изображение

Изображение

Ловяха се всякакви калибри. Този май беше най-малкия.

Изображение

Основно се хващаше този калибър.
Изображение

За два часа хванах 10 на риби и раят свърши трябваше да си ходим...

В заключение искам да кажа, че това рибно богатство не е никак случайно. Реките в този щат са тровени и след това са внимателно възкресени. В момента ситуацията е твърдо такава.

Изображение

В момента рибите са диви и реките от доста години не се зарибяват. Това е внимателно преценено от рибарите наоколо начело със собственика на местния рибарския магазин. Надявам се да доживея подобно отношение към природата и съответно рибно богатство и у нас.

По-здрави
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой в Пенсилвания?

Мнение от jazzmena »

Браво Ники,

Стопли ми сърцето с този репортаж.
.... не виждам голяма разлика от тази втората и на Горна Малина реката..... просто държавата е малко различна :mrgreen:
Баси кво можеше да е тук.....
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой в Пенсилвания?

Мнение от niau »

Не е добре да се правят аналогии между държавите и реките в тях. Както казах и тука всичко е било прецакано (в Питсбърг по едно време са правили толкова стомана колкото в целия свят), но са го възстановили. Тъй че горе главите и при нас ще стане. Просто трябва време и упорство.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой в Пенсилвания?

Мнение от niau »

Да опиша предния излет. Ходихме на същата бара дето беше боза предния път. Мястото в модерен бизнес център тип "Бизнес Парка" на 10-15 мили от Питсбърг. Аз бях силно скептичен, че там може да има риба, но имаше.

Риболова протече по следния начин. Аз си бях забравил почти всички стримери без черните wollyта с тежичка метална глава. Тайлър се беше заредил с какво ли не, но нямаше от тия. Еми те се оказаха разковничето в риболова. Добре че му дадох един та накрая и той се разписа. Иначе ми ставаше неудобно :)

Кълвяха главно такива.
Изображение

Да кажа, че тоя тип bass е много атрактивна риба за ловене. Адска агресия, силна и добър борец за скромните си размери.

Изображение

Хванах и слънчак на бъгър :)
Изображение

През цялото време валеше и останалите снимки станаха такива.

Изображение


По-здрави
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”