Риболов в кралство Испания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Риболов в кралство Испания

Мнение от vidinskoribarche »

1-ва част.

Неделен риболов с малката принцеса, придружен от силен вятър ,невъзможни полеви условия, но с доста добър краен резултат.

Така, както съм писал в един друг под форум На леко, ще се опитам със всеки един мой излет тук в Испания, да ви запознавам с язовирите, реките, езерата, рибите , такъмите, захранката която се ползва и се надявам с това да ви буда малко полезен и същевременно да ви е интересно да го четете.


Нека започнем с първият излет който се проведе на Езеро Bytarque близо до едно малко градче , ако мога така да го нарека Леганес(по скоро е квартал на Мадрид).
На около 5 километра да не кажа по- малко се намира един парк Бутарке и в този парк има едно мало езеро което се казва по същият начин Бутарке. Държи Шаран,Каракуда и Слънчевки.
Неделя беше доста ветровит ден , но с дъщерята бяхме твърдо решени да идем за риба. За 1 час бяхме на мястото. Вятър имаше и то доста придружен и с облаци, но си викам както казват по нашите земи има ли вятър нема дъжд и опънах бивака на едно райско място препоръчано от колегата Пескабг а което му благодаря.
Опънах седмицата и и нанизах 0.16 основно с 0.14 повод дълъг 40 см, а по средата на повода мини дропер , тоест от куката до дропера педя разтояние а от дропера до клуповете още педя. над клупчетата педя разтояние основното утежнение и 1 гр плувка.
Забърках храната , 2 килограма , не сметнах з анужно повече от това количество и 500 гр бял червей. Забравих царевицата, но не съжалявам за това.
Едри колкото топка за тенис на корд топки и във водата 2/3 от храната отиде на дъното оставих си малко да дохранвам с нея. Кука Камасан B611 X strong 3 бели червея забодени в последователност глава дупе глава, замятане и чакане. След 1 минута има няма , плувката ми изчезна, засичам и една златна каракудка в червен цвят преливащ в оранжево ми е беше закачила на куката . Коремчето и беше доста надуто.
Дъщерята беше така мила и любезна да ги пита как се казват ама на испански , предпочете да им задава въпросите така, понеже първият опит беше на български и като видя че няма отговор ги подпука на испански. Милата беше и жал за тях , но за мама искаше да си вземе една та да и я подари. Нямаше тоя късмет и седна да си похапне сандвич. Всяка една хваната риба беше разпитвана от нейна страна за това как се казва къде живее къде са мам и татко , кръстосен разпит.
Ще я правя и нея рибарче след някоя друга година.
И така в общи линии това е. Оставям ви няколко снимки да ги разгледате.
p.с Цветните таранчици са борбени и то доста. Хванах и няколко маломерни шаранчета , около 600 гр, които бяха върнати във водата след като снимах рибите разбирасе.Живарника който ползвам ми е нов та му направих страхотно сефте.
Хайде наслука на всички и все така да ви върви , пък и по добре.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последната снимка е едно творение на моята жена която беше така мила и така добра да ми нарисува този шаран.
Kакто се вижда, вместо да кълве избутва линията с куката и червейчето на нея в знак на проTест и на мир.
Да няма пуснати риби в тигана , а във водата.
Изображение
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов в кралство Испания

Мнение от marinko7 »

Страхотно репортажче ,продължавай във същия дух :-D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”