Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Заключено
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Морски риболов в Гърция

Мнение от Алеко »

А тук е за риболов в морето.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

Браво Алеко, почна модератор и с лека ръка, с големия парцал забърса шест години и половина, 85 страници трупана информация, още веднъж браво и най-сърдечно ти благодаря за неконпетентноста!
Явно риболовът в Гърция не е в преоритетите ви и не ви пука за него!!
п.с. Г-н Алеко, като не ви е ясно как се действа при подобни случай питайте колегите си с повече опит, трият се постове, а не се заключват теми!!
pavel75kolev
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pavel75kolev »

Съгласен съм, това нищо няма да промени. Защото ако има простотия във всякакъв вид, ще я има и в новите форуми, даже ще бъде в двойна доза.
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bae »

Алеко, смяташ ли, че колегите ще почнат да пишат по друг начин? :?: Пак ще трябва да триеш и в новата тема. :|
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
pavel75kolev
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pavel75kolev »

Давай, отключвай темата че Злати е хванал едни крокодили, да можем да се кефим и да коментираме, пък на глупостите да не обръщаме внимание :)
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от s4etovod »

И аз подкрепям колегите - триене на мнения и блокиране на юзъри и така....
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Алеко »

Никой не ви пречи да си четете другата тема. Но тук ще пишете за морския риболов, без да го обърквате със сладководния. А ако има пак простотии, ще трия поголовно.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от XEPO »

Алеко написа:Никой не ви пречи да си четете другата тема. Но тук ще пишете за морския риболов, без да го обърквате със сладководния. А ако има пак простотии, ще трия поголовно.
Глей ся колега,влизам тука само заради темата дето я заключи за да кача някоя снимка и да видя колегите в Гърция как я карат.Заради някакви малоумници дето се имат за богопомазани само защото са с по-стара регистрация в този сайт и поради факта,че на тебе не ти стиска да им изтриеш тъпотиите слагаш с лека ръка край на доста полезен материал без въобще да ти пука.Аз обаче няма изобщо да си направя труда да търся къде ти е удобно и къде днес ти е кеф да си публикувам материала и ако не отключите темата и не изринете глупостите не ме бройте към пишещите участници тук.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

Никой не ви пречи ........
Алеко, точно ТИ ни пречиш и създаваш напрежение във форума, отключи темата и недей заради бълхата да гориш юргана, както казва бай ти Ганьо!!
Въпросната тема е една от най-стойностните, където наистина може да се научи и види нещо, градена е с години и как пък точно на нея имриндиса да я зачеркнеш, да ти се чуди човек!!??
Catch&Release
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 16:10
Риболов: Спининг, рядко шарански

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Catch&Release »

Тъй като не получих никакъв отговор във вече заключената тема пускам поста си отново с молба за мнения:

"Здравейте,
прочетох много от темите за Гърция, отровните риби и конкретно наблегнах на тази от начало до край. Съвсем нов съм тук, това ми е първия пост, по-долу имам няколко въпроса и ще оценя всеки практически съвет.
Като обобщение за морския риболов, към който имам силен интерес:
1. Риболовът от брега е разрешен през всеки сезон и не е необходим "билет" от местните власти. Изключение правят само някои пристани.
2. Риболов от лодка може да се практикува само, ако едновременно са изпълнени следните условия:
2а) Лодката има разрешително
2б) Всеки на лодката има персонално разрешително (независимо дали е риболовец)
Моля коментирайте дали обобщението е актуално за 2012 г. [Казусът с начините за получаване на разрешителни и цената им не е на дневен ред]
Някъде в началото на темата прочетох, че месец май принципно е забранен за морски риболов от лодка. Това вярно ли е и важи ли за 2012 г.?

Практикувам спининг и разполагам с Mitchell Sea Spin, 3 м, 15-70 г., макара Ryobi Stamina 1000.
Предстои ми пътуване с яхта между Цикладите. Принципната ми идея е да пусна 1 тролинг за първи път в живота си и да ползвам спининга отделно. Видях тема за риболов от яхта и там се описваха сериозни риби и оборудване.
Моля за съвети за тролинг комбинация, която може да се закупи от София. Какво е мнението ви за прътите от фибростъкло в дъждовно/бурно време като предимство пред тези от карбон? (визирам „мълниезащитата”, а защо не и....здравина????)).
Споделете за мултипликатор/макара с червячен механизъм, от които сте доволни. Визирам по-бюджетни предложения, ще ми е трудно да отделя над 150-200 лв за макара...
До колкото разбирам – желателния размер основно влакно (монофил) е поне 0.5. Любопитен съм какви точно метални поводи ползвате и дали някой пазарува и може да ми даде пример за такива от магазини в София."
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от hrimar »

Алеко, сериозно, в този подфорум се сблъскват и съжителстват подредеността и суровостта на северните страни и южняшкия темперамент и привиден хаос и именно поради това той е толкова ценен за всички.
Няма какво да се чудиш, че хората подскачат. Не става с „тук ще пишете…”, защото тук нищо няма да се напише.
Темата „Риболов в Гърция” поначало касае само морския риболов там и ако най-накрая се почисти и преименува на „Морски риболов в Гърция” ще си остане една от най-значимите теми във форума. Защото не модераторите са важни, а пишещите.Историята започва с тях
А мегдан и за тема „Сладководен риболов в Гърция” има, прав си.
pavel75kolev
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pavel75kolev »

Да, така би било добре наистина ако подфорума само се преименува на морски риболов,а не да се заключва а пък нищо не пречи да има и сладководен риболов, който иска там да пише. Наистина това изглежда е удачно решение.А пък дали трябва да се почиства от постове в които има сладководен риболов, аз мисля че и така да си остане на никой няма да му пречи. Пречат само дрязгите и простотиите. Аз съм съгласен!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Алеко »

Прекръстих я и ви я отключих. Дръжте се прилично обаче!
Заключено

Обратно към “Риби и рибари в странство”